Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 91
  1. #1

    Domyślnie Filtr polaryzacyjny - problem.

    Witajcie.

    Pomóżcie proszę bo sobie nie radze. Ciągle próbuje zrobić dobre zdjęcie z filtrem polaryzacyjnym (Marumi WPC CPL). No i ręce mi opadają. Wychodzi mi totalne g...o. To są crop'y 1:1.

    Zdjęcie Z filtrem.
    [center:6e9a05ab22] [/center:6e9a05ab22]

    Zdjęcie BEZ filtra.
    [center:6e9a05ab22] [/center:6e9a05ab22]

    Niestety nic mi sie nie pomyliło w podpisach do zdjęć. Czy to może być efekt złego polaryzowania przeze mnie? Trudno mi w to uwierzyć bo testy robiłem nad zbiornikiem wodnym i otrzymywałem całkowite wygaszanie odblasków w wodzie. Więc położenie filtra było chyba ok. Ogólnie na zdjęciach z filtrem otrzymuje bardzo duży spadek kontrastu. Zdjęcia wyglądają okropnie. Oczywiście można je potraktować np autokontrastem przy obróbce i wtedy wyglądają lepiej niż te bez użycia filtra. No ale chyba nie o to chodzi.

    Pomożecie ?

    PS. Czy filtr może być w jakiś sposób uszkodzony ?
    Pozdrawiam:
    Jaromir

  2. #2

    Domyślnie

    Dziwne, chyba wina filtr musi być, może jakiś zabrudzony czymś Widać że głównie kontrast i nasycenie się pogorszyły, ostrość trochę mniej. No nie wiem, bardzo dziwne. Nigdy się nie spotkałem z czymś takim używając filtra polaryzacyjnego
    Pozdrawiam Piotr

  3. #3

    Domyślnie

    chyba że z polarka została tylko obudowa
    SB800 + ciężka torba ( oprócz talentu )

    "lepiej milczeć, wtedy nawet głupca moga wziąć za mędrca"

  4. #4

  5. #5
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    A nie założyłeś go odwrotnie ? :P

    A tak poważniej - weź w sklepie drugi filtr, przymierz i sprawdź. Nie sądzę jednak, by coś było z tym filtrem nie tak, poza tym, że to Marumi

  6. #6

    Domyślnie

    Kiedyś się zastanawiałem, czym może różnić się nowy filtr polaryzacyjny firmy Marumi z oznaczeniami nie WPC a DHG (Digital High Grade). Ten drugi jest niby specjalnie do lustrzanek cyfrowych zaprojektowany. Nie mówię, że w tym jest przyczyna – ale sprawdzić można.


  7. #7

    Domyślnie

    obejrzyj filtr dokladnie pod swiatlo, czy okladzina w srodku nie odchodzi od szkla. zdjecia wygladaja jakby totalnie stracily kontrast, a nie przychodzi mi do glowy inna przyczyna niz rozwarstwienie filtra...

  8. #8

    Domyślnie

    Witaj
    no coś z tym filtrem jest nie tak ja bym wysłała te zdjęcia do sklepu gdzie kupowałeś filtr podejrzewam że był to rays-foto jeśli tam kupowałeś to na pewno nie będą ci robić problemu jeśli jest nie porysowany mnie kiedyś wysłali nie z tym gwintem co potrzebowałam jakie było moje zdziwienia jak na drugi dzień przyszedł list priorytetowy z nowym filterkiem i list żeby tamten co wcześniej wysłali odesłać tak wiec maja profesjonalne podejście do klienta na pewno się z nimi dogadasz

  9. #9

    Domyślnie

    zrób jeszcze jedną próbę tego filtra w innym świetle i miejscu
    1Gb ; 055PRO + 141RC

  10. #10

    Domyślnie

    Ten filtr jest skasztaniony nie ma bata. Jaromir załatw sprawę ze sklepem, tym wcześniej tym lepiej... mówię Ci.
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •