Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie d60 i obiektyw 24-120

    Cześć

    Koledzy sprzedałem swój obiektyw 24-120 3.5-5.6 vr na allegro. Obiektyw był 100% sprawny, bez żadnej ryski, stan na prawdę dobry. Osoba która go kupiła, napisała mi dziś sms że się zawiodła i ostrość jest ciężko ustawić. Co może być tego przyczyną, on na prawdę był dobry. Nigdy nie miałem d60, jest coś tam może w menu przestawione?
    Dodam, że leżał w szafie w oryginalnym opakowaniu przez ostatnie około półtora roku, no ale to chyba nie powinno mieć wpływu.
    D7000 = 17-55 2.8 nikkor, 24-120 3.5-5.6 VR nikkor, 105 2.8 VR nikkor

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wyrwiząb Zobacz posta
    ostrość jest ciężko ustawić
    Takie dość ogólne sformułowanie... Może ma problemy z FF/BF?

  3. #3

    Domyślnie

    Poproś nabywcę aby przesłał do Ciebie fotki, a następnie możesz zamieścić na forum. Tak będzie lepiej, niż zgadywanie.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojteksw Zobacz posta
    Poproś nabywcę aby przesłał do Ciebie fotki, a następnie możesz zamieścić na forum. Tak będzie lepiej, niż zgadywanie.
    Czekam na zdjęcia, ma mi podesłać na mail w niezmienionej formie. Obiektyw z body d60 podobno nie chce wcale ostrzyć, tylko manualnie. Nie znam żadnych szczegółów, czy zależnie od rodzaju oświetlenia itp. Przed sprzedażą sprawdziłem go na swoim body i wszystko było ok, jest możliwe że obiektyw ma w sobie jakiś akumulator podtrzymujący pamięć oprogramowania? Nie był włączany na pewno ponad półtora roku, mógł się jakoś zresetować i zgłupiał?
    D7000 = 17-55 2.8 nikkor, 24-120 3.5-5.6 VR nikkor, 105 2.8 VR nikkor

  5. #5

    Domyślnie

    Obiektyw to nie teściowa.
    Czas mu nie groźny......
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  6. #6

    Domyślnie

    A może trzeba przełączyć focusa na tubisie? Może kupujący nie ogarnia i jest ustawione manualne ostrzenie?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Obiektyw to nie teściowa.
    Czas mu nie groźny......
    ROTFL

    Cytat Zamieszczone przez bahuone Zobacz posta
    A może trzeba przełączyć focusa na tubisie? Może kupujący nie ogarnia i jest ustawione manualne ostrzenie?
    Wszystko jest możliwe, poprosiłem go jeszcze, żeby podszedł gdzies do sklepu i założył szkło na inne body. Zdjęć jeszcze nie mam
    D7000 = 17-55 2.8 nikkor, 24-120 3.5-5.6 VR nikkor, 105 2.8 VR nikkor

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •