Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Montaż obiektywów powiększalnikowych

    Witam wszystkich
    Kupiłem powiększalnik - durst m600 z obiektywem schneider 4.0 50mm. To mój pierwszy powiększalnik i nie umiem zamontować obiektywu. Mam przejściówkę(???nie wiem jak to nazwać???) sixtub m39. Wkładam w nią obiektyw, a z drugiej strony przykręcam czymś w stylu nakrętki. Obiektyw jest wtedy po tej wypuklejszej stronie i gdy włożę to do powiększalnika i próbuje kręcić pierścieniem ostrości kręci się cały obiektyw. Nie umiem go zamontować tak, żeby był po drugiej stronie, a oglądając zdjęcia powiększalnika wydaje się, że właśnie tam powinien być. Jak to zamontować? I jeszcze jedno pytanie. W paczce był taki biały kwadrat z takiej jakby pleksi. Co to, gdzie to i po co?

  2. #2

    Domyślnie

    Tu jest do tego instrukcja w pdfie (w lengłidżu), ale obrazki też są.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    A mógłby mi ktoś powiedzieć jak to zamontować po polskiemu, bo z trudem manual'a przeczytałem i dalej nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez qbel ; 25-06-2015 o 19:30

  4. #4

    Domyślnie

    W każdym w zasadzie powiększalniku obiektyw montuje się podobnie.
    Wkręcasz go w ta miseczkę a później miseczkę montujesz w powiększalniku.
    Tam gdzie powinien być obiektyw powinna być śruba mocujaca (dociskajaca miseczkę do uchwytu po przeciwnej stronie)

    Zapodaj zdjecie jak to u ciebie wygląda to będzie prościej zobaczyć co jest nie tak.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Za szarym i czerwonym pokrętłem powinieneś mieć suwak, odsuwasz go w stronę kolumny (cofnie srebrny wycięty język w montażu), wkładasz pierścień w który wkręciłeś obiektyw i odpuszczasz suwak, co zablokuje obiektyw.

    Ostrzysz sporym pokrętłem z boku (po prawej), obiektyw nie ma prawa się obracać kiedy to robisz bo i nie ma jak. A kręci się pewnie przy próbie zmiany przysłony (o ile ten konkretny obiektyw ma zmienną), co może wskazywać na słabą sprężynę mechanizmu. Aż tak nie pomieszałeś jeszcze

  7. #7

    Domyślnie

    Chodziło o samo wkręcenie obiektywu w ten pierścień. Już się udało. To coś co jest wkręcone w ten pierścień było odwrotnie. Tak przyszło w paczce i nie wiedziałem, że można to w ogóle odkręcić. I jeszcze jedno pytanie. Nie mogę znaleźć filtrów multigrade 7x7. One są plastikowe czy szklane? Można je przycinać?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •