Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Question Nikon D71000 optyka do niego co zostawić co nie

    Carl Zeiss Compact Prime CP.2 Macro 2.9/15 T*
    Carl Zeiss Makro-Planar T* 2/100


    Witam moje pytanie bo obu nie używam który sprzedać który zostawić trafiły mi się w prezencie.

  2. #2

    Domyślnie

    Odpowiedź jest prosta. Sprzedaj to czego nie używasz.

    Albo kup drugi aparat. : >

  3. #3

    Domyślnie

    na co mi jeszcze jeden aparat ;] ja robię fotki hobbystycznie rodzina micro roślinki pogoda itp
    a tak na serio który zostawić aby potem nie żałować, ale też aby niepotrzebnie się nie kurzyły.

  4. #4

    Domyślnie

    Naprawdę kiepska podpucha. ;]

  5. #5

    Domyślnie

    to nie podpucha piszę całkiem serio.

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Skoro nie masz pojęcia co masz tzn że nie jesteś zbyt zaawansowanym fotografem.
    To szkła z górnej półki - niby to super, ale .. one nie mają AF, więc wymagają dużej wprawy w używaniu. I to gdy się ma dużą matówkę, a ty masz małą - DX.
    Ze względów oszczędnościowych niektórzy stosuja tanie obiektywy manualne. Tylko Zeiss nie należy do takich szkieł.
    Zeissa (generalnie) używają świadomi fotografowie na lustrzankach FX.
    Pierwsze ze szkieł w dodatku jest raczej do filmowania.
    Jeśli byś był doświadczonym fotografem to byś wiedział jaka ogniskowa ci pasuje. A ty się nasz pytasz co sprzedać. Dziwne.

    Moja rada - sprzedaj oba szkła. Dostaniesz całkiem sporo kasy. Zafunduj sobie za to takie szkło jakie chcesz (no prawie) z AF. Może zooma?
    Pytanie główne - jakie obiektywy masz do swojego D7100, co fotografujesz, jakich ogniskowych szukasz?
    Tak w ogóle to nie wiem czy czegokolwiek szukasz, bo raczej widać, że nie wiesz co robić z tym co masz.
    Za sprzedane pieniądze idź na kurs, albo jedź na plener.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    ja polecam plener, bardzo mi smutno ze nie pojawilem sie ostatnio u Jacka, ale nadrobie to bo warto z roznych wzgledow, Jacek robi kawal dobrej roboty!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  8. #8

    Domyślnie

    trochę mnie nie było jest tak jak mówisz jestem przygodnie fotografującym ojcem rodziny z 2-ką maluchów pstrykam fotki przyrodzie, zwierzakom, kwiatom, itp oraz oczywiście rodzinie, ponad te dwa wymienione obiektywy Zeiss posiadam jeszcze :
    1. AF-S DX NIKKOR 18-300mm f/3.5-5.6G ED VR II
    2. AF-S DX Micro NIKKOR 85 mm f/3,5G ED VR II
    3. AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR
    Ostatnio edytowane przez WhiteCraft ; 07-07-2015 o 08:38

  9. #9

    Domyślnie

    A na co ci ten kit skoro i tak masz uniwersalnego zooma? Sprzedaj manualne Zeissy w cholerę skoro i tak ci nie są potrzebne, a zamiast tego kup sobie np. dobry obiektyw makro. EDIT: Nie zauważyłem, że makro już masz. Może coś jaśniejszego do fotografii dziecięcej w takim razie?

  10. #10

    Domyślnie

    Jakich ogniskowych głównie używasz? Nikon wydał ostatnio bardzo fajny słoik dla formatu DX - Nikkor 16-80 mm f/2.8-4E ED VR, stosunkowo uniwersalny zakres z przyzwoitym światłem i jakością optyki.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •