Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie D5100+sigma 17-50 gdzie oddac do kalibracji?

    Aparat malzonka ma juz ponad 2 lata a chcialbym go wyslac do kalibracji. Jakie miejsce polecacie?
    Planowalem go oddac zaraz po zakupie ale sam siebie przekonalem, ze zdjecia sa OK, teraz znowu mnie to naszlo...wiec chce go skalibrowac aby wszystko bylo OK.
    Gdy jest na gwarancji to odsyla sie go do serwisu w Gdyni. A gdy jest juz po gwaracji co polecacie? I orientujecie sie moze ile taka usluga kosztuje?

  2. #2

    Domyślnie

    Ale chcesz skalibrować body czy obiektyw?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli to ma być kalibracja to obiektyw do serwisu Sigmy, a body do serwisu Nikona.
    Do tego potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie i wiedza, niezależne serwisy raczej tym nie dysponują.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #4

    Domyślnie

    Na sam początek trzeba sprawdzić z kilkoma nikonowskimi szkłami czy to aparat ma problemy z AF. Jeśli nie, to wówczas aparat wraz z obiektywem do serwisu Sigmy - dokalibrują szkło do puszki bez ruszania ustawień autofocusa aparatu.
    Jeśli natomiast okazać by się miało że to puszka ma problem, to sam aparat do serwisu Nikona.

  5. #5

    Domyślnie

    Wydaje mi sie, ze zdjecie sa malo ostre dlatego mysle o kalibracji.
    Niestety nie ma mozliwossci sparwdzenia z innymi szklami.
    Moze na poczatek wysle do sigmy w Gdyni niech tam to skalibruja i zobacze co z tego wyjdzie. A orientujecie sie moze ile taka przyjemnosc u nich kosztuje?

  6. #6

    Domyślnie

    Ustaw ostrość w live view i zrob zdjęcie, potem nie zmieniając kadru bez LV. Jeśli af się choć trochę przesunie, to znaczy że jest back focus lub front focus. W ten sposób dostrajałem moją sigme 18-35 usb dock'iem aż zaczęła działać dobrze.
    Nikon D700 | Nikon D5200 | Panasonic GH4 +SB | SB-900+SB-910+YN560 | N70-200 f2.8 VR | S20f1.8 | S18-35f1.8

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •