Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    No dobrze... Ale to chyba nie jest do robienia zdjęć postaci w ruchu, bo ledwo mi ręka zadrżała i obraz rozmyty... Rozumiem, że to do tych filmów?

  2. #12

    Domyślnie

    Przepraszam za głupie pytania

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DaYen Zobacz posta
    Powiedzcie mi dlaczego nie mają te zdjęcia wystarczającej ostrości? Aparat ustawiony na auto oczywiście
    Czy to może tylko drżenie ręki :P
    Trudno oceniać na tak małych zdjęciach. W drugim aparat wycelował w ścianę i drzwi. Pomógłby ręczny wybór punktu ostrości. Oba mogą być też poruszone, przy czasie ekspozycji 1/60s to możliwe.

    Postaraj się nie pisać postów jeden pod drugim. Jest możliwość edytowania.

    edit:
    Cytat Zamieszczone przez DaYen Zobacz posta
    No dobrze... Ale to chyba nie jest do robienia zdjęć postaci w ruchu, bo ledwo mi ręka zadrżała i obraz rozmyty... Rozumiem, że to do tych filmów?
    Przy odrobinie wprawy może być prawie do wszystkiego.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 17-06-2015 o 13:49

  4. #14

    Domyślnie

    Ok. Biorę się do lektury w takim razie
    A co do zdjęć wstawionych przeze mnie, zaraz je edutję, tzn. przywrócę pierwotny rozmiar, może wtedy będzie to bardziej widoczne

  5. #15

    Domyślnie

    Podczas łapania ostrości aparat pokazuje ci kwadracikiem na co łapie ostrość - popróbuj z ustawienianimi AF, może z wykrywaniem twarzy. Przytrzymuj spust migawki chwilę to będziesz widzieć na co łapie ostrość, czasem trzeba dać mu chwilkę. Mi to bowiem wygląda że nie zdąrzył złapać właściwie AF
    Ja osobiście dzieciom wolę robić zdjęcia na manualnej ostrości - czy zmieniasz przy obiektywie na M i ustawiasz na obiektywie ostrość ręcznie. Przy statecznych pozach strzel kilka fotek a któraś złapie idealnie ostrość
    Ostatnio edytowane przez regis86 ; 17-06-2015 o 14:23

  6. #16

    Domyślnie

    Wiem na czym polega łapanie ostrości i pikające kwadraciki co raz to inaczej I czasem próbuję trafić nimi w to co chcę kilka razy i modele moi się niecierpliwią :P Dzieci to zaraz zmykają i po zdjęciu

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •