Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie [Coolpix L310] Problem ze zdjęciami

    Witam,
    Czy jesteście w stanie na podstawie zdjęcia określić możliwą przyczynę i określić orientacyjny koszt naprawy aparatu?

    Gwarancja na niego już dawno minęła, a z tego co widziałem diagnoza jest płatna 61zł (z wysyłkami). Aparat ma już trochę lat, więc nie wiem czy w ogóle jest sens aby go wysyłać.
    Mam świadomość, że cena ta może być odmienna od tego co będzie faktycznie (bo trzeba sprzęt rozebrać, aby wycenić na 100%), ale to mi da pogląd na opłacalność wysyłki w ogóle.

    W czym problem?
    W momencie gdy jestem w "dynamicznym środowisku" (głównie na weselach ten problem występował) aparat robi zdjęcia jak:
    1 2 3 4 Zdjęcia te są pomniejszone i mają po ok 500kB

    Takie zdjęcia to może 5-10% wszystkich zrobionych, ale jest to irytująca sytuacja.
    Na podglądzie przez ekran - wszystko jest zawsze ok, dopiero taki defekt ujawnia się po zrobieniu zdjęcia, widać go na poglądzie po zrobieniu zdjęcia, ale przed zrobieniem zdjęcia tego nie widać.

    Aparat to Nikon Coolpix L310

    Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez grzemach ; 16-06-2015 o 17:42 Powód: Dodanie modelu aparatu

  2. #2

    Domyślnie

    Na innej karcie pamięci tak samo ?

  3. #3

    Domyślnie

    tak, jedna karta to była typowa SD (bez adaptera), druga mikroSD z adapterem.

    Zdjęcie 1-3 są z karty SD, zdjęcie 4 z karty mikroSD
    Ostatnio edytowane przez grzemach ; 16-06-2015 o 18:31 Powód: literówki

  4. #4

    Domyślnie

    zrobiłem szybki test - pamięć wewnętrzna aparatu - to samo.

  5. #5

    Domyślnie

    To może świadczyć o problemach z flexem matrycy. Na serwisie nie wymienią samego flexa, a całą matrycę, jeśli to ten problem oczywiście.
    Trzeba by sprawdzić wspomnianą taśmę i gniazdo w którym jest zapięta.

  6. #6

    Domyślnie

    Jakiś problem z przetwarzaniem obrazu, matrycą.

  7. #7

    Domyślnie

    myślicie, że warto wysłać go do serwisu i płacić 61zł za pełną diagnozę? Czy lepiej poszukać nowego aparatu?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzemach Zobacz posta
    myślicie, że warto wysłać go do serwisu i płacić 61zł za pełną diagnozę? Czy lepiej poszukać nowego aparatu?
    Niedawno udało mi się kupić w podobnej sytuacji drugi uszkodzony aparat (do skanibalizowania) za nieco ponad 20 zł, więc spróbuj poszukać takiej okazji w dużym serwisie aukcyjnym.

    Tapatalknięte

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli naprawiać, to raczej nie w firmowym serwisie.
    Sprawny aparat można kupić za 350 zł. Sam sobie policz.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •