Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
  1. #1

    Domyślnie D3200 - rozczarowanie. Przez body czy optykę?

    Witam serdecznie szanowne grono - pierwszy mój post...
    Fotografowaniem zajmuję się amatorsko - ot, syn kilka lat kopie piłkę, więc na meczach jakieś tam zdjęcia robię. Najczęściej z dużej odległości, więc muszę mieć zoom.
    Kupiłem D3200 - czytając opinie i porównania wypadł dobrze na tle konkurencji, m.in. Sony Alfa czy Canon bodajże 1100D. Z body dostałem szkło Tamrona 18-200 Di. Szukając na necie opinie były różne, więc zwaliłem to na karb "każdy chwali co ma" oraz "racja jest jak d*pa - każdy ma swoją".
    No i ogromne rozczarowanie delikatnie mówiąc...
    Do tej pory przez 9 lat wiernie służył mi Olympus E500 z marnymi 8Mpix oraz szkłami Zuiko 14-42 (kit) oraz dokupionym Zuiko 40-150. W porównaniu z Nikonem jakość zdjęć powala na kolana: zdecydowanie lepsze odwzorowanie szczegółów, praktycznie całkowity brak grysiku, bardzo ostre i precyzyjne zdjęcia.
    Całe życie tylko Olympus - począwszy od kompakta Camedia sprzed 15 lat, poprzez kilka innych a na końcu lusterko. Zmiana na Nikona i wtopa.
    Powiedzcie mi proszę, czy ten tele jest taki do bani i po prostu z nim umoczyłem, czy ten aparat to po prostu porażka?
    Nie ukrywam, że kierowałem się w głównej mierze relacją cena/parametry, ale tak też było w wypadku Olympusa i z nim to był strzał w dychę. Z Nikonem już chyba nie.
    Poproszę o konstruktywną krytykę i pomoc w wybrnięciu z bagna - jakiś inny tele? Sprzedać to z lekką stratą i kupić co innego?
    Wiadomym jest, że kasa gra pierwsze skrzypce i jako amator nie potrzebuję studyjnego sprzętu, jednak chciałbym, aby to co teraz mam dorównywało chociaż staremu Olympusowi.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ArKos ; 13-06-2015 o 22:03

  2. #2

    Domyślnie

    Tak, kupiłeś najgorsze 18-200mm już lepiej trzeba było kupić 18-105mm VR.
    Na piłkę będzie jednak za krótko. W Olku miałeś ekwiwalent 300mm na długim końcu 40-150mm.
    Tutaj bym Ci polecał 18-105mm VR, a na mecze minimum 55-300mm lub jeszcze lepiej Tamrona 70-300mm VC / Nikkora 70-300mm VR
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 13-06-2015 o 22:35
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    ArKos opisz swój problem dokładnie, co jest nie tak ?
    Swoją drogą miałem olka e510 świetny sprzęt na swe czasy, śmiem twierdzić, że olek miał najlepsze kity, a te 8 mpix do dziś jest optymalne i wystarczające dla amatora, miałem nikona d3100 to faktycznie była wtopa, problem z fotami, były rozmazane z kitem, gdy wyłączyłem stabilizację na obiektywie było lepiej, może wadliwa sztuka, wbrew opinią o wiele lepszy okazał się dla mnie canon 1100d, na długim kicie żyletka
    Daj więcej szczegółów swego problemu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koberek
    opisz swój problem dokładnie, co jest nie tak ?
    ...
    Daj więcej szczegółów swego problemu.
    Jak pisałem wcześniej, jakość zdjęć jest problemem. Nikon: grysik przy słonecznej pogodzie, brak odwzorowania szczegółów i precyzji zdjęć.
    Gramy najczęściej na tych samych boiskach, mam na nich swoje ulubione miejsca do pstrykania i porównując Olka i Nikona, niestety ten drugi to jakaś porażka pod względem jakości.

    Cytat Zamieszczone przez MstrG
    Tamrona 70-300mm VC / Nikkora 70-300mm VR
    Kurde, wtopa na maksa. Niecałe 2000 dałem za pstrykadło i muszę dokupić optykę za 1500...
    Są dostępne jakieś tańsze szkiełka, mogą być starszej generacji... Super hiper jakości nie potrzebuję.
    Toto też kichowate? http://allegro.pl/nikon-nikkor-af-s-...443713765.html
    Nie ukrywam, że troszkę mnie przeraża wydać 1500 na obiektyw... 2000+1500=3500 a w tej cenie da się już naruchać sprzęt z optyką na przyzwoitym poziomie, lecz nie chciałem aż tyle wydawać na amatorskie zabawy.

    A powiedzcie proszę, czy coś w miarę do zakresu 200 da się w dobrej cenie kupić? W Olku miałem 150 i jakoś sobie radziłem. Nie ukrywam - fajnie jest mieć 300 i niekoniecznie korzystać z pełnej lufy, ale skoro na 150 tyle lat robiłem, to 200 też powinno wystarczyć. Mylę się?
    http://allegro.pl/obiektyw-nikon-af-...264051987.html
    http://allegro.pl/nikon-af-s-dx-nikk...399440413.html
    http://allegro.pl/nikon-af-s-dx-zoom...396519540.html
    Ostatnio edytowane przez ArKos ; 13-06-2015 o 22:57

  5. #5

    Domyślnie

    No niestety tak to wygląda ze szkłami, że najtańsze są... Najtańsze... Tamrona kupisz za 1400, a używki chodzą ok 1000 i to jest absolutne minimum dla zdjęć z jakością.

  6. #6

    Domyślnie

    Pokaż te zdjęcia, które Twoim zdaniem mają niewystarczającą jakość, najlepiej w pełnym rozmiarze i z zachowanymi danymi EXIF. Wtedy łatwiej będzie można coś doradzić, bo z pewnością robisz jakiś błąd przy ustawianiu parametrów jeżeli masz takie efekty przy słonecznej pogodzie.

    150mm w olku daje ekwiwalent 300mm bo matryca 4/3 ma crop 2x. W Nikonie matryca DX ma crop 1.5x więc 200mm to również ekwiwalent 300mm, a więc "przybliżenie" będzie identyczne.
    D7100 + S10-20 + N18-105 VR + N50/1.8D + N70-200/4 VR + T100/2.8 + SB-800
    Strona domowa Galeria dofsimulator.net

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArKos Zobacz posta
    Jak pisałem wcześniej, jakość zdjęć jest problemem. Nikon: grysik przy słonecznej pogodzie, brak odwzorowania szczegółów i precyzji zdjęć.
    Gramy najczęściej na tych samych boiskach, mam na nich swoje ulubione miejsca do pstrykania i porównując Olka i Nikona, niestety ten drugi to jakaś porażka pod względem jakości.
    Przede wszystkim, jeśli oglądasz zdjęcia na pełnym powiększeniu, to jakość z Nikona nawet na szkłach z półki pro będzie słabsza niż z olka, 24Mpix to zdecydowanie za dużo na APS-C i żadne szkło tego nie wykorzysta.


    Cytat Zamieszczone przez ArKos Zobacz posta
    Kurde, wtopa na maksa. Niecałe 2000 dałem za pstrykadło i muszę dokupić optykę za 1500...
    1500zł na dłuższy obiektyw do lustrzanki, to bardzo mało.
    Weź pod uwagę, że Olympus ma mniejsze matryce, a tym samym mniejsze i (przynajmniej w teorii) tańsze szkła.

    Cytat Zamieszczone przez ArKos Zobacz posta
    A powiedzcie proszę, czy coś w miarę do zakresu 200 da się w dobrej cenie kupić? W Olku miałem 150 i jakoś sobie radziłem.
    Nie ukrywam - fajnie jest mieć 300 i niekoniecznie korzystać z pełnej lufy, ale skoro na 150 tyle lat robiłem, to 200 też powinno wystarczyć. Mylę się?
    Nie możesz bezpośrednio patrzeć na ogniskową przy aparatach o matrycach różnych rozmiarów.
    150mm w 4/3, to to samo co 200mm przy D3200.

    Kategorycznie odradzam ten obiektyw (55-200VR) - ślimaczy AF, bardzo słaba jakość przy długim końcu oraz urywająca się taśma od stabilizacji.
    No i unikaj ValueBasket, to firma z Chin i z gwarancją u nich nie jest wesoło.

    Jak chcesz tele, to minimum 55-300VR, droższy, ale 200mm w pełni używalne.
    Albo jak chcesz jeden uniwersalny, to:
    Sigma 18-250 OS
    Tamron 16-300 VC
    Nikkor 18-200 VR II
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Cóż... zdjęcia robię jak typowy laik - wszystkie parametry na AUTO (ISO, balans bieli itp) natomiast tryb tematyczny "zdjęcia sportowe" czyli jakby laik powiedział "biegnący chłopek na pokrętle" :P

    Na Olku rewelacja wychodziła.

    EDIT

    Znalazłem szkiełko w ratach 20x0%...
    http://www.euro.com.pl/obiektywy/tam...zd-nikon.bhtml

    Nie umoczę znowu? To jest 2,5 tysia... Tego 18-200 opylę na alledrogo choćby za 5 stówek więc "tylko" 2 w plecy.

    Będzie dobrze Panowie i Panie?
    Ostatnio edytowane przez ArKos ; 14-06-2015 o 09:13

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArKos Zobacz posta
    Cóż... zdjęcia robię jak typowy laik - wszystkie parametry na AUTO (ISO, balans bieli itp) natomiast tryb tematyczny "zdjęcia sportowe" czyli jakby laik powiedział "biegnący chłopek na pokrętle" :P

    Na Olku rewelacja wychodziła.
    To nic nie zmieni. Nie masz obiektywu, który da w miarę ostre zdjęcia przy długim końcu. Poza tym jest on ciemny, więc przy pochmurnej pogodzie będziesz mieć szum, bo trzeba wysokiego ISO, aby mieć krótkie czasy.
    A tryb sportowy średnio się sprawdza, a czasami wcale.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    Dobrze, poeksperymentuję z trybami aparatu. Porównam sobie Olka i Nikona.

    A w kwestii obiektywu - rzekniecie słowo? Ten link http://www.euro.com.pl/obiektywy/tam...zd-nikon.bhtml

    P.S.
    Przepraszam a namolność... na autach się znam, ale na foto już raczej blado, więc mogę każdemu pomóc w materii motoryzacyjnej

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •