Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    Napisz coś więcej o Twoich potrzebeach i zastosowaniach, czy takie jak autora pierwszego posta w tym wątku?
    A więc chodzi w 99% o Kolor, fajnie gdyby to mogło być w formacie A3, ale czy np budżet - absolutny max 3tys. dałby naprawdę bardzo dobrej jakości zdjęcia?? Jeżeli nie, to zdjęcia do A4.
    Drukarka nie musi być minimalistyczna. Jakość stawiam na 1 miejscu, tylko czy budżet na to pozwoli przy wydruku A3?? Jeżeli nie, to A4.

  2. #42

    Domyślnie

    z drukiem atramentowym jest tak, że są urządzenia amatorskie, w większości A4 i (pół)profesjonalne (A3 i większe) - pośrodku w zasadzie nic nie ma lub bardzo ubogo.
    wynalazki typu L800, mają małą trwałość (sprzęt i wydruki), dobrych drukarek foto A4 nie ma. Najlepszy byłby dla Ciebie pigmentowy Epson SC-P600 lub barwnikowy Canon Pro-100, oba gdzieś pomiędzy 2000-3000 zł. pigment da radę na większej liczbie lepszych podłoży i łatwiej robić profile, ten barwnik jest trochę tańszy, ale ma mniejsze kartridże.
    jeśli masz jakieś konkretne dalsze pytania, pytaj

  3. #43

    Domyślnie

    A co myślisz o - Canon PIXMA PRO-10S
    Bo tak się skierowałem ku temu, zanim przeczytałem twoją odpowiedź

  4. #44

    Domyślnie

    jakąkolwiek wybierzesz z tych A3+ (poza L1800), jakość druku będzie świetna. Pro-10 to taka trochę ani świnka ani morska, drukuje bardzo dobrze, ale jest okrojona w stosunku do Pro-1 i ma małe kartridże (tylko 14ml vs 36ml Pro-1 i vs 26ml P600). Dodatkowo, nie wiem jak Pro-10, ale Pro-1 miała masakryczne zużycie tuszu na samoczyszczenie, jak nie była używana. Co do jakości druku nie można się przyczepić, ale aspekty użytkowe mogą być różne...
    Dla mnie nadal to byłby wybór między Pro-100 na barwniku a SC-P600 na pigmencie.
    ew. możesz kupić używaną R3000, starszy model sprzed P600 i zalać ją jakimś lepszym tuszem, tylko będzie bawienie się z robieniem profili (jeśli chcesz mieć dobrą jakość druku, na każdej drukarce będzie, profile fabryczne zazwyczaj są średnie)

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •