Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44
  1. #31

    Domyślnie

    Czarnyj -Masz skrzynkę zapełnioną
    Użytkuje X t2 TTArtisan 35 1.4 Fujinon 23 F2
    Było FEED 5, Kodak P850, Nikon D90, D300 D7100 D600 SB-900 Grip Md-10 50 F2 Canon 6D
    Szkiełka 18-105, 35 1.8G, T70-300 VC, T90 Macro , N70-210 F4, N35 1,8G FX, N80-200D ED 2,8, N85 1,8G S 24-35 F2 ART N28-105 N50 1.8G T24-70VC

  2. #32
    Oszczędny w słowach Awatar Serioz
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    England/Derbyshire
    Posty
    108

    Domyślnie

    Odgrzebię nieco temat. Ostatnią drukarkę miałem jakieś 10 lat temu. Obecnie zastanawiam się nad czymś do domu. Zastosowanie foto oczywiście ale i domowe wydruki również. Żona obiecała, że będzie drukowała zdjęcia więc nie martwię się o zasychanie tuszy. Ważny jest dla mnie koszt wydruku. Na sama drukarkę chciałbym przeznaczyć nie więcej niż ÂŁ300 (dajmy na to że do 1500zł). Co kupować? Wpadł mi w oko Epson L805. W mojej obecnej sytuacji akurat Wi-FI by się przydało a podobno tanie wydruki z niej są i jakościowo całkiem niezłe. A czy coś lepszego np. z Canona dostanę? Może być format A3. WiFi nie jest konieczne, najwyżej dziurę na kabel przebiję do schowka A może Epson Sylus Photo 1500W? Z kolei Canon PIXMA iP8750 też ma swoje zalety. Na Pixmę Pro100s mnie już nie stać Gdyby ktoś mądrzejszy coś doradził byłbym wdzięczny.

  3. #33

    Domyślnie

    Mam L800 i przy dobrych papierach śmiało można polecać do wydruków domowych i kolorowych, czarno-biały niestety jej nie wychodzi, za to dysze się mocno nie zatykają, drukuje szybko i zużywa naprawdę mało tuszu.

  4. #34
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Ostatnio w zasadzie większość producentów papierów udostępnia profile dla L800. To też ma znaczenie.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #35
    Oszczędny w słowach Awatar Serioz
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    England/Derbyshire
    Posty
    108

    Domyślnie

    Praktycznie się zdecydowałem na Epsona L805. Teraz tylko muszę dobrą ofertę znaleźć żeby mi ją do UK przysłali bo okazuje się, że Wielka Brytania nie ma jej w jakiejś normalnej dystrybucji. Pewnie trzeba będzie ściągać z Czech albo jakiś myk z Polski. Dzięki.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Serioz Zobacz posta
    Praktycznie się zdecydowałem na Epsona L805. Teraz tylko muszę dobrą ofertę znaleźć żeby mi ją do UK przysłali bo okazuje się, że Wielka Brytania nie ma jej w jakiejś normalnej dystrybucji. Pewnie trzeba będzie ściągać z Czech albo jakiś myk z Polski. Dzięki.
    Witam
    I jak wrazenia po zakupie L805 ? Tez sie zastanawiam i dobze bylo by poznac opinie uzytkownika.

  7. #37
    Oszczędny w słowach Awatar Serioz
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    England/Derbyshire
    Posty
    108

    Domyślnie

    Wrażenia całkiem fajne. Już się wypowiadałem w wątku o tym. Generalnie trzeba sobie zadać pytanie czy damy radę żyć z wadami L805 czy nie? Być może wydruki nie są trwałe ale jeśli wytrzymają w albumie 30 lat to dla mnie ok za tą cenę. Na ścianie żadne zdjęcie nie będzie wisiało tak długo Ja używam tylko oryginalnych tuszy i jak na razie Epsonowskiego papieru 10x15 bo mam dużo. Prócz tego błyszczący Kodaka A4 (jakiś premium), który wygląda niemal tak samo jak Epson (na wydruku) oraz Ilforda Galerie Gold Mono Silk (do czarno białych wydruków). Z tym, że tego ostatniego użyłem raz na do czarno białego druku (wyszło z lekko cyjanową dominantą ale na całym obszarze. Żadnych plam czy czegoś takiego nie zaobserwowałem. Dla mnie można drukować czarno białe na tej drukarce jak się przyzwyczaimy do dominanty. Mi to nie robi różnicy bo czb machnę w pracy na Epsonie 7890 i tu widać różnice klas). Druki kolorowe za to są ok. Nasycone ale można w sterowniku trochę pokręcić. Mi ta drukarka pasuje.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    A wie ktoś czy Epson sc p600 da taką jakość wydruku jaka jest wymagana przy certyfikatach Epson Digigraphie ??? Nie chodzi mi o pieczątkę, tylko o przynajmniej zbliżoną jakość.
    (Kiedyś słyszałem gościa od Epsona jak mówił, że minimum to stylus pro 3880)
    Tak, technologia jest zgodna, ale oficjalnie najmniejszymi urządzeniami są 3880 i P800.

  9. #39

    Domyślnie

    To i ja odgrzebię temat. Patrząc na opinie - Epson L805 Wychodził ok Cena-Jakość.
    Czy teraz do kwoty 1500zł znajdę coś lepszego?? Szybkość wydruku nie ma znaczenia. Chodzi tylko i wyłącznie o jakość. No i może jednak o tusze, aby nie trzeba było wydawać pół wypłaty, aby wypełnić braki

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Asix Zobacz posta
    To i ja odgrzebię temat. Patrząc na opinie - Epson L805 Wychodził ok Cena-Jakość.
    Czy teraz do kwoty 1500zł znajdę coś lepszego?? Szybkość wydruku nie ma znaczenia. Chodzi tylko i wyłącznie o jakość. No i może jednak o tusze, aby nie trzeba było wydawać pół wypłaty, aby wypełnić braki
    Napisz coś więcej o Twoich potrzebeach i zastosowaniach, czy takie jak autora pierwszego posta w tym wątku?

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •