Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Znalazłem stare papiery i chemię

    Szanowni AO. Znalazłem w czeluściach piwnicy pozostałości po niegdysiejszej zabawie w fotografię analogową:
    - nieotwierana paczka papieru Fotonbrom FBR4-111 w rozmiarze 9x14, termin ważności 1996;
    - nieotwierany wywoływacz W14 Fenal; termin ważności 1996;
    - nieotwierany utrwalacz U1, termin ważności 1996.

    Jaki pożytek mogę z tego zrobić? Fotografia otworkowa? Solarografia?
    Podrzućcie jakieś pomysły.
    D90, N18-200 VR, N50 1.4, S10-20, Samyang8 i masa innych gratów

  2. #2

    Domyślnie

    kup jakiś negatyw.wypstrykaj i do ciemni.albo wyjda odbitki albo wszystko na śmieci.miłej zabawy i powrotu do przeszłości.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wuel Zobacz posta
    Fotografia otworkowa? Solarografia?
    Podrzućcie jakieś pomysły.
    Jeżeli nie masz powiększalnika ani analoga to jest rozsądne podejście.
    Do solarografi możesz wykorzystać utrwalacz aby zakończyć proces.
    Na pewno utrwalacz będzie ok. Papier pewnie przydymia albo stracił kontrast. Wywoływacz powinien być ok.
    Można przykładać do monitora lub komórki wyświetlając jakiś negatyw robiąc cyfrowe stykówki.
    Możliwości jest wiele zależy tylko od chęci.
    F5 z MF-28, d700, D300, SB-900 Magnifax 4 C-41 i RA-4

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki! Właśnie nie wiedziałem czy tak bardzo przeterminowane materiały do czegoś się nadadzą.
    Powiększalnik jakiś też się znalazł ale jest w rozsypce. Zresztą nie chcę się aż tak w to bawić. Raczej chciałbym, żeby syn zobaczył jak coś się wyłania na papierze w wywoływaczu. Dlatego pomyślałem o otworkowej. Mogła by też być luksografia.
    D90, N18-200 VR, N50 1.4, S10-20, Samyang8 i masa innych gratów

  5. #5

    Domyślnie

    Wątpię, żeby ten papier nadawał się do czegokolwiek jeżeli nie był trzymany w chłodziarce, 20 lat po terminie to jednak trochę. W najlepszym wypadku będzie miał kontrast błota wymieszanego z popiołem. Ale otworków możesz spróbować, tam z kontrastem na papierze trzeba raczej walczyć więc kto wie, może coś wyjść.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie jest tak czarno jak to widzisz.
    Wprawdzie nie wiem ile miał dokładnie papier, którego używałem nie tak dawno, ale to był foton, więc 20 bez problemu może być przybliżoną datą.

    Poza lekkim zadymieniem żadnych problemów z nim nie było.

    Jak tylko masz ochotę to walcz - zawsze warto.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  7. #7

    Domyślnie

    warto.pokażesz młodemu jak wygląda ciemnia,jak coś się pojawia na papierze w kuwecie.zapach ciemni i chemii,tego nie zastąpi żaden PS.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysiekn Zobacz posta
    zapach ciemni i chemii,tego nie zastąpi żaden PS.
    Hehe - ale mi przypomniałeś z tym zapachem... Mój dziadek myśliwy wsadził mi kiedyś do ciemni, którą miałem w piwnicy miskę pełną krwi po obieraniu zajęcy...Nic więcej nie napiszę poza tym, że musiałem się na jakiś czas przenieść do innego pomieszczenia... Dobrze, że piwnicę miałem przepastną
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •