Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 61
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomisiek Zobacz posta
    nie do mnie, ale odpisze:
    ad. 1 - nie; to tylko w zamiennikach jest ten efekt (miałem kiedyś zamiennik pixela do d600 i tak było)
    ad. 2 - nie; aparat sam przełącza źródło zasilania pomiędzy gripem a aku w body
    Dzięki za odpowiedź!

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomisiek Zobacz posta
    nie do mnie, ale odpisze:
    ad. 1 - nie; to tylko w zamiennikach jest ten efekt (miałem kiedyś zamiennik pixela do d600 i tak było)
    ad. 2 - nie; aparat sam przełącza źródło zasilania pomiędzy gripem a aku w body
    Ja również zdecydowałem sie na oryginał , i jak kolega pisze 0 problemów.

  3. #33

    Domyślnie

    To prawda oryginał jest wykonany z metalu zamiennik jest plastikowy. Ale cena za oryginał mocno przesadzona.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krokodyl-lodz Zobacz posta
    Za tematem.... a jest jakiś sprawdzony zamiennik gripa do tego modelu Nikona, który nie zjada akku ? jeśli tak to jaki, po czym poznać itd.... wybieram się do fotoaparaciki.pl. Tam mają jakieś 2 zamienniki, będę badał.
    Wróc do Firmware 1.01 i problem zniknie
    http://download.nikonimglib.com/arch...D750-V101W.exe

  5. #35

    Domyślnie

    Potrzebujesz więcej czasu na sprawdzenie gripa w sklepie tego nie sprawdzisz czy ci prąd pożera.
    Nikon D750| N18-35G | N24-70 2.8 | N70-200 2.8 VR II | SB-910 |

  6. #36

    Domyślnie

    Mój grip z firmwarem C 1.10 zżerał prąd. Powróciłem do C 1.01 wszystko jest ok. Czyli wychodzi, że kolejne aktualizacje to tak naprawdę walka Nikona z akcesoriami innych firm.
    Z C 1.10 pożerał o mi prąd również w body hmm... Czyżby Nikonowi nie wystarczyło, że zapłaciłem 8 tys zł za aparat ?

    Poza tym cena za MB-D10 jest kosmiczna i to nie tylko dla nas Polaków. W necie mnóstwo opinii o tym, że nikonowi odbija z tymi cenami gripów.
    Ostatnio edytowane przez voyager100 ; 21-01-2016 o 23:36

  7. #37

    Domyślnie

    Spawdzone z drugim egzemplarzem D750. Powrót do oprogramowania w wersji C 1.01 usuwa wszelkie błędy związane z gripem Newell. Jak ktoś ma ochotę można sprawdzić Firmware 1.02 również dostępny.
    Dla mnie firmware C 1.10 nie wprowadza żadnych zmian poza uszkodzeniem działania gripa.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez voyager100 Zobacz posta
    Spawdzone z drugim egzemplarzem D750. Powrót do oprogramowania w wersji C 1.01 usuwa wszelkie błędy związane z gripem Newell. Jak ktoś ma ochotę można sprawdzić Firmware 1.02 również dostępny.
    Dla mnie firmware C 1.10 nie wprowadza żadnych zmian poza uszkodzeniem działania gripa.
    A dasz linka na firmware 1.02?

  9. #39

    Domyślnie

    Który grip jest najsolidniejszy do tego aparatu-chodzi mi głównie o sposób mocowania śruby w gripie która przykręcamy do body. W fabrycznym nie ma opcji aby odpadła.
    .........

  10. #40

    Domyślnie

    2) Kiedy aku w gripie jest prawie wyczerpane, tzn. "battery info" pokazuje jeszcze akku z jakimiś 5% energii, aparat nie chce robić zdjęć. Po wciśnięciu spustu pojawia mi się komunikat o błędzie (ERR), muszę wyciągnąć akku z gripa żeby móc dalej robić zdjęcia. Tak jakby aparat nie umiał się przełączyć automatycznie na akku w aparacie (ustawiony mam priorytet na grip). Do posiadaczy oryginałów: Czy u was też taki problem występuje?

    Mam dokładnie ten sam problem, tle że używam gripa z akumulatorkami. Niestety dość szybko pojawia się czerwona ikonka baterii, mimo że można jeszcze pracować sporo czasu. Ale najgorszy problem jest przy tym, kiedy akumulatorki padają aparat zacina się, pojawia się ERR i tak samo jak kolega muszę wyciągnąć akumulatorki i wyłączyć aparat.
    O ile przy zdjęciach jest to w miarę do ogarnięcia, o tyle przy filmowaniu jest nie do przyjęcia. Aparat się zawiesza, a materiał zostaje niezapisany na karcie!. Dodatkowo przy błędzie ERR lustro jest podniesione, często po wyciągnięciu akku trzeba kilka razy wyłączyć aparat aby wszystko wróciło do normy.
    Piotrek
    D750 | D700 | D80 | N24-70 | N50/1.4 | N85/1.8 | N18-200 | N50/1.8 | Samyang 14/2.8 | SIGMA ART 35/1.4 | 2xSB910 | cdn...

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •