Close

Strona 27 z 52 PierwszyPierwszy ... 17252627282937 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 520
  1. #261

    Domyślnie

    Też jestem ciekaw czemu teraz pojawiają się stwierdzenia, że seria B jest wolna od wad. Jakoś wcześniej nie zauważyłem tego podziału, jak kolega fkdc. Jest ktoś kto miał D7000 z i bez (B), żeby jakoś to sensowniej porównać niż "słyszałem"?

  2. #262

    Domyślnie

    Zdaje się, że od tej wypowiedzi kolegi "merkator" wszystko się zaczęło: http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=1#post3834941
    D7000 (takie co trafia w punkt ) || S17-50 2.8 OS || N85 1.8G || Fotopro MGA-684N+ 62Q || Lowepro Video Fastpack 250AW

  3. #263

    Domyślnie

    Może ktoś podpowie na co zwracać uwagę przy kupnie nikona 7100?

    Co możemy sprawdzić?, czy przebieg dla tego aparatu 15 tyś to jest dużo?

    Nowy kosztuje 3 tyś a używany 2-2,5 czy warto kupić używany?


    proszę doradźcie na co zwracać uwagę przy zakupie używanego..

    dziękuję.

  4. #264

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SeBuŚ Zobacz posta
    Może ktoś podpowie na co zwracać uwagę przy kupnie nikona 7100?

    Co możemy sprawdzić?, czy przebieg dla tego aparatu 15 tyś to jest dużo?

    Nowy kosztuje 3 tyś a używany 2-2,5 czy warto kupić używany?


    proszę doradźcie na co zwracać uwagę przy zakupie używanego..

    dziękuję.
    Dla D7100 żywotność migawki to 150 tysięcy, więc przebieg 15 tysięcy to tylko 10%. W moim 15 tysięcy nabiło przez 2 lata i to tylko dlatego, że żona z uporem maniaka strzelała foty w trybie seryjnym... jak zebrała siarczysty op...dol, to już tak więcej nie robi

  5. #265
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2013
    Miasto
    Siemianowice Śląskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,
    Przeczytałem cały wątek odnośnie wyboru D7100 i 7200 i powiem szczerze, że nie mam pojęcia co wybrać. Przez długi czas myślałem nad D7100 później zmieniło mi się na D7200 ale... Od niedawna uczę się obsługi Lightroom 4 i z tego co kojarzę to RAW'y z D7100 są obsługiwane a te z D7200 nie. Jasne mógłbym zmienić LR 4 na CC ale lapek LR CC średnio go ogarnia i strasznie na nim zamula. Dodatkowo cena za 7200 może i nie jest kosmiczna ale jednak wolałbym nie wypluć się z dużej kasy zwłaszcza, że później musiałbymmyśleć o innym laptopie. Aktualnie mam D5100 + 18-55 kit, 35 mm 1.8, 50mm 1.8 i 55-300 więc nowe szkła raczej szybko mi niebędąpotrzebne. Co poradzicie? Brać D7100 czy 7200? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  6. #266

    Domyślnie

    A czemu chcesz zamieniać D5100 na D7xxx? Pytam, bo to oczywiście ma sens, ale tylko w celu poprawienia wygody obsługi i funkcji. W kwestii obrazka - niewiele się zmieni.
    Ja bym kupił używanego D7100... Chyba ma teraz najlepszą cenę, a łatwo trafić, nawet u nas na giełdzie

  7. #267
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2013
    Miasto
    Siemianowice Śląskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    A czemu chcesz zamieniać D5100 na D7xxx? Pytam, bo to oczywiście ma sens, ale tylko w celu poprawienia wygody obsługi i funkcji. W kwestii obrazka - niewiele się zmieni.
    Ja bym kupił używanego D7100... Chyba ma teraz najlepszą cenę, a łatwo trafić, nawet u nas na giełdzie
    No właśnie chodzi o wygodę i większą ilość funkcji.
    Czemu w kwestii obrazka niewiele się zmieni? D7xxx nie ma większej matrycy? (pytam jako kompletny amator)

  8. #268

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GOGIEL_PL Zobacz posta
    Czemu w kwestii obrazka niewiele się zmieni? D7xxx nie ma większej matrycy? (pytam jako kompletny amator)
    Nie... Oba aparaty są w formacie DX. Chyba, że przez "większą" rozumiesz ilość MPX, to niby jest większa, ale jakości to nie poprawia. Trochę wyższe użyteczne iso, lepszy wizjer, lepsza ergonomia, trochę bajerów, których w D5xxx nie ma... Tyle. Lepszy obrazek to w pierwszej kolejności lepsze szkła, później ewentualnie matryca FX, ale też z lepszymi szkłami. No i oczywiście praca, nauka i zabawa. Jeżeli będziesz wiedział co Cię ogranicza w D5100 (bardzo fajna matryca, jedna z lepszych DXowych CMOSów), to sam będziesz czuł w jakim kierunku iść. Jeżeli tego nie czujesz, tylko wydaje Ci się, to czas na nowe szkło, lampę, może książkę lub tutorial

  9. #269
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2013
    Miasto
    Siemianowice Śląskie
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nie... Oba aparaty są w formacie DX. Chyba, że przez "większą" rozumiesz ilość MPX, to niby jest większa, ale jakości to nie poprawia. Trochę wyższe użyteczne iso, lepszy wizjer, lepsza ergonomia, trochę bajerów, których w D5xxx nie ma... Tyle. Lepszy obrazek to w pierwszej kolejności lepsze szkła, później ewentualnie matryca FX, ale też z lepszymi szkłami. No i oczywiście praca, nauka i zabawa. Jeżeli będziesz wiedział co Cię ogranicza w D5100 (bardzo fajna matryca, jedna z lepszych DXowych CMOSów), to sam będziesz czuł w jakim kierunku iść. Jeżeli tego nie czujesz, tylko wydaje Ci się, to czas na nowe szkło, lampę, może książkę lub tutorial
    Hmm... Twoje ostatnie zdanie daje mi mocno do myślenia. W sumie D5100 aktualnie spełnia wszystkie moje wymagania i może pomysł z D7xxx to jakieś szukanie alternatywy. Lampę mam i chyba nawet nie najgorszą SB 700. Ostatnio zacząłem się bawić w astrofotografię i myślę nad jakimś szerokim kątem. Ciekawą opcją wydawał się nowy Nikkor 10-20 ale dziś wyczytałem na forum, że nie jest kompatybilny z moim aparatem i w sumie nie wiem czy jest jakaś rozsądną alternatywa (w rozsądnej cenie) dla takiej ogniskowej. Coś możesz polecić?

  10. #270

    Domyślnie

    Ja mogę polecić Samyanga 10 mm f/2,8
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

Strona 27 z 52 PierwszyPierwszy ... 17252627282937 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •