Close

Strona 36 z 52 PierwszyPierwszy ... 26343536373846 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 520
  1. #351

    Domyślnie

    Nie wiem co się dzieje ale jakoś mało celny jest ten 35mm 1.8 z D7200, z D5100 było lepiej.I wogóle więcej zdjęć jest poruszonych.Wiecie o co chodzi ?

  2. #352

    Domyślnie

    Spróbuj mikrokalibracji w body. Co do poruszonych zdjęć to raczej body nie ma tu nic do gadania, czasy dzięki wyższemu użytecznemu ISO powinnaś móc kręcić w górę
    Nikon D7200 + Sigma 18-35 ART + Nikkor 50mm F1.8D
    Strona domowa

  3. #353

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtek321 Zobacz posta
    Spróbuj mikrokalibracji w body. Co do poruszonych zdjęć to raczej body nie ma tu nic do gadania, czasy dzięki wyższemu użytecznemu ISO powinnaś móc kręcić w górę
    Okej spróbuję pokombinować z tą kalibracją, dzięki

  4. #354

    Domyślnie

    D5100 ma mniej gęstą matrycę, może dlatego? Spróbuj zrobić zdjęcie czegoś, na czym będzie widać FF/BF. Najlepiej jedno przez wizjer, drugie przez LV. Jeżeli ostrość jest w innych miejscach, to bawisz się regulacją AFu w D7200, aż będzie w tym samym

  5. #355

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    D5100 ma mniej gęstą matrycę, może dlatego? Spróbuj zrobić zdjęcie czegoś, na czym będzie widać FF/BF. Najlepiej jedno przez wizjer, drugie przez LV. Jeżeli ostrość jest w innych miejscach, to bawisz się regulacją AFu w D7200, aż będzie w tym samym
    Ok wieczorkiem się tym zajmę, dzięki
    Ostatnio edytowane przez monika2415 ; 16-09-2017 o 18:49

  6. #356

    Domyślnie

    Nie przejrzę 36 stron wątku, wiec może napiszę coś co już ktoś napisał:
    d7100 dość łatwo wpada czerniami w tzw. 'banding'. Można go usunąć jakimś DeNoise'm ale to trochę czasu z życia kradnie (mi go powoli szkoda ). Jeśli zależy Ci na szczegółach w światłach a masz mocno kontrastową scenę, to jest duże prawdopodobieństwo, że w wyciąganych czerniach nef'a bedzie ów 'banding'. Ja go w takich sytuacjach często miewam i muszę się z tym 'wozić'. Aha, wbrew temu co kiedyś czytałem, u mnie występuje już na poziomie ISO 200-1000. Stąd też nie kupię ponownie d7100 (lub jako drugie body), nawet tanio.
    Podobno d7200 Nikon z tego problemu już 'wyskoczył' (inny sensor).

  7. #357

    Domyślnie

    @teller fajnie, że wpadłeś, ale nie bardzo na temat cały ten post... Koleżanka ma już D7200 jakby co A powiem jeszcze, że ja miałem D7100 przez trzy lata i nie widziałem bendingu na 95% swoich zdjęć... Wystarczy naświetlać cienie prawidłowo, ale oczywiście możesz mieć własne zdanie

  8. #358
    Oszczędny w słowach Awatar Boomerang
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monika2415 Zobacz posta
    Po zrobieniu zdjęcia trzeba czekać 60s przy D7200 żeby zrobić następne (tak piszą i w PL i w UK na forach) , czyli zdjęcia seryjne nie wchodzą w grę a ja potrzebuje do zdjęć seryjnych.
    Możesz rozwinąć o co Ci konkretnie chodzi? Jakie 60 sekund czekania po zrobieniu zdjęcia?
    Mam akurat D7200 pod ręką. Mogę sprawdzić.
    DX

  9. #359

    Domyślnie

    Dobry wybór. Post w takim razie spóźniony.
    Dzięki, jest to możliwe (to nie kwestia zdania). Choć moim zdaniem w wielu warunkach to jest nie do ogarnięcia bez bracketingu albo filtrów połówkowych (i to nie zawsze się uda). Niemniej nie ma znaczenia jeśli wyboru dokonano.
    Pozdrawiam.

  10. #360

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Boomerang Zobacz posta
    Możesz rozwinąć o co Ci konkretnie chodzi? Jakie 60 sekund czekania po zrobieniu zdjęcia?
    Mam akurat D7200 pod ręką. Mogę sprawdzić.
    A Sigmę 17-55 2.8 też masz ?

Strona 36 z 52 PierwszyPierwszy ... 26343536373846 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •