Close

Strona 12 z 52 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 520
  1. #111

    Domyślnie

    Podstawowa różnica pomiędzy serią D7xxx a niższymi to obecność drugiego kółka. Duża część informacji z górnego wyświetlacza widoczna jest w wizjerze. Wykastrowanie górnego LCD zupełnie mi nie przeszkadza.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  2. #112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Podstawowa różnica pomiędzy serią D7xxx a niższymi to obecność drugiego kółka. Duża część informacji z górnego wyświetlacza widoczna jest w wizjerze. Wykastrowanie górnego LCD zupełnie mi nie przeszkadza.
    W sumie mi tylko brakuje malutkiej ikonki RAW / JPG / RAW + JPG, nie potrzebuję informacji S/M/L. Może być właściwie nawet tylko sama ikonka RAW jedno spojrzenie i wiem, że zapisują się RAWy. Mniej tęsknię za informacją o WB.
    Bardzo przydaje się za to drabinka, nie tylko w trybie M.

    Zaraz ktoś napisze, że dla niego przednie kółko jest "niemalże zbędne", powstanie dyskusja zaczynająca się od "Żartujesz z tym przednim kółkiem? Prawda? Dla większości (i to zdecydowanej) drugie kółko to priorytet w lustrzance. Choć przyznam szczerze, że i ja mogę bez niego spokojnie żyć, czyli... jest już nas dwóch... "
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Podstawowa różnica pomiędzy serią D7xxx a niższymi to obecność drugiego kółka...
    Jedna z podstawowych Dla każdego może to być coś innego. Jednemu będzie przeszkadzał brak ekraniku wykonanego w technologii wyświetlaczy od zegarków Montana, innemu zabraknie śrubokręta, jeszcze innemu precyzyjnego AFu, chwytu, dedykowanego gripa, CLSu, jakichś pokręteł lub najważniejszego na świecie 100% podglądu pod OKejem albo podwójnego slotu na karty. I nie chodzi o to, że D5000 nie można robić zdjęć ale o to, że D7000 robi się je łatwiej lub umożliwiają one zrobienie zdjęcia w warunkach w których "niższy" model by nie podołał bo np AF nie złapie ostrości, albo mniejszy wizjer na tyle utrudni ustawienie ostrości manualnie, że zdjęcie po prostu będzie gorsze. Przykłady, mniej lub bardziej wydumane, można mnożyć. Linia D5xxx też ma zalety, a właściwie zaletę (edit: plus waga, a dla niektórych także wymiary) w postaci ruchomego ekraniku którego nie uświadczysz w DXach z wyższej półki a jeśli już nawet uświadczysz (jak w D500) to nie ma on aż takich możliwości jak np ten z D5500.
    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    W sumie mi tylko brakuje malutkiej ikonki RAW / JPG / RAW + JPG, nie potrzebuję informacji S/M/L. Może być właściwie nawet tylko sama ikonka RAW
    Mam to samo. Gapa jestem a od czasu do czasu mieszam z ustawieniami jakości i takie info jest mi potrzebne na wszelki wypadek. By po 3 tygodniach pstrykania nie okazało się, że fociłem w basicach i mogę się pochwalić pięknymi Silhouette'kami z którymi już gówno zrobię. Inni pewnie nie mają takich problemów.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 25-02-2016 o 13:29

  4. #114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    W sumie mi tylko brakuje malutkiej ikonki RAW / JPG / RAW + JPG, nie potrzebuję informacji S/M/L. Może być właściwie nawet tylko sama ikonka RAW jedno spojrzenie i wiem, że zapisują się RAWy. Mniej tęsknię za informacją o WB.
    Jak ktoś robi tylko RAWy, które następnie obrabia (czy wywołuje jako JPEGi) w Lr czy Ps, jak robią to MZ odpowiedzialni ludzie , to naprawdę zbędne są ikonki typ RAW, JPG czy podobne. Identycznie jest z balansem bieli. Dla mnie ustawienie JPG/JPEG może kompletnie nie istnieć w body, podobnie jak np. lampa wbudowana. RAW czy balans bieli ustawiam raz w menu i zapominam - resztę robię w Lr czy Ps. Dedykowane przyciski na body do tych funkcji są mi zbędne. Najważniejsze, żeby mieć pod ręką szybki dostęp do przysłony, czasu naświetlania i ISO. Reszta to tak naprawdę... pierdoły.

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    [...] Zaraz ktoś napisze, że dla niego przednie kółko jest "niemalże zbędne", powstanie dyskusja zaczynająca się od "Żartujesz z tym przednim kółkiem? Prawda? Dla większości (i to zdecydowanej) drugie kółko to priorytet w lustrzance. Choć przyznam szczerze, że i ja mogę bez niego spokojnie żyć, czyli... jest już nas dwóch... "
    Nie byłbyś sobą, nieprawdaż?
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 25-02-2016 o 14:31
    Nikon

  5. #115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Jak ktoś robi tylko RAWy, które następnie obrabia (czy wywołuje jako JPEGi) w Lr czy Ps, jak robią to MZ odpowiedzialni ludzie , to naprawdę zbędne są ikonki typ RAW, JPG czy podobne...
    Pozostając na półce D5xxx nie masz wyboru to i problem masz z głowy. Z tym czy jak ktoś robi w jpgach to jest nieodpowiedzialny to bym polemizował (moderator o ksywce Jacek_Z pewnie także oraz cała gromada siedząca w systemie Fuji). Problem jest bardziej złożony. Oczywiście gdyby nie pewne ograniczenia sprzętowe to pewnie nawet nie zawracał bym sobie głowy jpgami i wszystko robił w RAW (tak na wszelki wypadek) ale są sytuacje, że inaczej się nie da. Po pierwsze D7100 ma dziadowski bufor więc gdy chcę mieć dłuższą serię to muszę przejść na jpgi. Zdarzało mi się też kilka razy na wyjazdach, że kończyła mi się karta albo raz zgubiłem karty i musiałem jechać na tej która była w aparacie do końca dnia a miałem sporo do obfotografowania. To samo może być choćby z wbudowaną lampą, CLSem sterowanym kukułką dla niedzielnych strobistów itd. Dla niektórych mogą to być rzeczy nieistotne a dla innych już niekoniecznie.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 25-02-2016 o 15:12

  6. #116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Jak ktoś robi tylko RAWy, które następnie obrabia (czy wywołuje jako JPEGi) w Lr czy Ps, jak robią to MZ odpowiedzialni ludzie , to naprawdę zbędne są ikonki typ RAW, JPG czy podobne. Identycznie jest z balansem bieli. Dla mnie ustawienie JPG/JPEG może kompletnie nie istnieć w body, podobnie jak np. lampa wbudowana. RAW czy balans bieli ustawiam raz w menu i zapominam - resztę robię w Lr czy Ps. Dedykowane przyciski na body do tych funkcji są mi zbędne. Najważniejsze, żeby mieć pod ręką szybki dostęp do przysłony, czasu naświetlania i ISO. Reszta to tak naprawdę... pierdoły.
    Nie wiem skąd Ty czerpiesz inspirację do pisania takich głupot... Nie, żebym uważał się za nieodpowiedzialnego ludzia który w czasie imprezy musi się przełączyć na jpg... Ale nie wiem czy zdajesz sobie sprawę (oczywiście wątpię), że są sytuacje gdzie trzeba oddać zdjęcia jeszcze podczas imprezy lub bezpośrednio po. I nikt nie będzie się zabawiał w lajtrumy, fotoszopy i rawy. O innych "pierdołach" pewnie też nie zdajesz sobie sprawy, więc chyba nie ma sensu ich nawet poruszać... Także zastanów się czasem zanim coś napiszesz

  7. #117

    Domyślnie

    Problem RAW czy jpg to jest kwestia zrozumienia potrzeb. Zdjęcia sportowe na ten przykład lądują bezpośrednio po meczach w serwisach internetowych. Czy ktoś się tam bawi w obróbkę w photoshopie? Niejednokrotnie sam palnąłem jakąś totalną głupotę dlatego, że sam mam potrzeby jakie mam. Ergo trzeba pokory.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  8. #118

    Domyślnie

    Z koniecznością przechodzenia na JPG to niestety potwierdzam. Przykład. Wyjeżdżam na ponad 2 tygodnie, dość intensywnie, bez komputera. 2 karty 128GB wydaje się, że sporo, ale to raptem 4,6 tys. zdjęć w RAW w d7200. Wybór między przejściem w pewnych sytuacjach na jpg a kombinowaniem, zrobić zdjęcie, czy oszczędzać miejsce, dla mnie jest prosty. Oczywiście w większości przypadków jpg-ami nie zawracam sobie głowy.
    Ikonka RAW, zwłaszcza w wizjerze, byłaby dobrym pomysłem, ale oczywiście bez niej też da się żyć. Marketingowcy Nikona powinni nad nią pomyśleć, od razu byłoby bardziej PRO
    Ostatnio edytowane przez poste ; 25-02-2016 o 17:21

  9. #119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Z koniecznością przechodzenia na JPG to niestety potwierdzam. Przykład. Wyjeżdżam na ponad 2 tygodnie, dość intensywnie, bez komputera. 2 karty 128GB wydaje się, że sporo, ale to raptem 4,6 tys. zdjęć w RAW w d7200. Wybór między przejściem w pewnych sytuacjach na jpg a kombinowaniem, zrobić zdjęcie, czy oszczędzać miejsce, dla mnie jest prosty. Oczywiście w większości przypadków jpg-ami nie zawracam sobie głowy.
    Ikonka RAW, zwłaszcza w wizjerze, byłaby dobrym pomysłem, ale oczywiście bez niej też da się żyć. Marketingowcy Nikona powinni nad nią pomyśleć, od razu byłoby bardziej PRO
    Jeśli to jakaś super wycieczka to może warto pomyśleć nad bankiem pamięci?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  10. #120

    Domyślnie

    Myślałem, ale dziś oferta takich urządzeń jakby skromna. Ceny kart mimo wszystko da się przeżyć, za +/- 2 lata problem będzie mniejszy, a 256GB, może nawet 512 bardziej w "ludzkich" cenach.

Strona 12 z 52 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •