Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Czy dużo stracę zamieniając 85 mm 1.8 na 105 2.8 ?

    Witam,


    Zacząłem się zastanawiać czy nie zmienić mojej 85 mm, którą bardzo lubię na 105 mm. Mowa oczywiście o nikkorze z przeznaczeniem do makro. Generalnie mój system zbudowałem pod portrety ale od zawsze chciałem mieć dobry obiektyw makro, a chyba nie warto mieć obu ? 85 mm jest wykorzystywana przede wszystkim w plenerze. 105tką bym robił i portret i makro. Trochę stracę na świetle, to wiem. Co myślicie ?

  2. #2

    Domyślnie

    To są zupełnie inne obiektywy. Zdecydowanie trzymać obydwa. Ja czasami robię portrety 150 makro sigmy ale zdecydowanie wolę albo 85 albo 70-200 ( i to f4 bo lżej i fantastycznie rysuje)
    Na razie D90 i D7100, S150 Macro, T116, N35, S50 1,4 S50-150, S900 i statyw całkiem dobry Fajne hobby i tyle
    http://pawelmeszynski.flog.pl/

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chcheckitout Zobacz posta
    Witam,


    Zacząłem się zastanawiać czy nie zmienić mojej 85 mm, którą bardzo lubię na 105 mm. Mowa oczywiście o nikkorze z przeznaczeniem do makro. Generalnie mój system zbudowałem pod portrety ale od zawsze chciałem mieć dobry obiektyw makro, a chyba nie warto mieć obu ? 85 mm jest wykorzystywana przede wszystkim w plenerze. 105tką bym robił i portret i makro. Trochę stracę na świetle, to wiem. Co myślicie ?
    105 ma 2,8 tylko teoretycznie - zależy od odległości. Przy portrecie może uzyskasz 3,2. A rozmycie - zupełnie nieciekawe. Za to u mnie trafia 100/100.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  4. #4

    Domyślnie

    Tak też myślałem, że nie ma kompromisów Zostaje czekać na jakąś portretówkę z serii ART i wtedy 85 mm wymieniać ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •