Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie II fotowarsztaty z Volvo - tytuł roboczy "Malowanie światłem"

    Byłem uczestnikiem bardzo fajnych warsztatów, na których ćwiczyliśmy metody doświetlania zdjęć na długich czasach naświetlania. Dlatego wszystkie z prezentowanych zdjęć są "bez użycia photoshop-a", a dokładniej bez dodawania w nim efektów. Czyli używana jest tylko podstawowa obróbka + maskowanie (światła tła niestety przy większości z nich były przepalone). Wszystko co jest na tych zdjęciach zostało osiągnięte tradycyjnymi metodami fotograficznymi, loga oraz napisy również.
    Grupa która fotografowała była dosyć pokaźna (20 osób), więc w większości przypadków nie miałem wpływu na kadr - staliśmy "statyw w statyw" obok siebie
    Polecam śledzenie strony http://fotospacery.pl wszystkim, którzy lubią takie zabawy, bo pewnie nie po raz ostatni były organizowane, a za każdym razem jest ciekawiej. Dodatkowo możliwość posiedzenia w zabytkowym Volvo P1800, czy też w nowym (tego dnia przyjechał do Polski pierwszy egzemplarz) XC90, jest bezcenna :]

    1.


    2.


    3.


    4.


    5.


  2. #2

    Domyślnie

    I Pesa tam nie było???

    Bardzo fajny pomysł z takim plenerkiem. Może nie do końca przemawiają do mnie wszystkie efekty świetlne (nie rozumiem np. tych czerwonych linii na samochodach na 1-ce) i np. na 3 jest za dużo cieni i światło za samochodem raczej widzę czerwone, a w ostatnim przeszkadza mi nie-centralny kadr i coś tam chyba jest z WB na nim nie tak (za dużo zółtego/pomarańczowego), ale generalnie sam chętnie bym wziął udział w czymś takim.

    P.S. Najlepsze dla mnie 4 i 1 (bez tych czerwonych linii na samochodach)
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  3. #3

    Domyślnie

    Tak jak pisalem, z ps-a tylko maskowanie na warstwach - czyli to samo co robilo sie w ciemni fotograficznej. Jesli chodzi o kolory to bardzo dla mnie dziwne co piszesz, bo sprawdzalem na 3 monitorach (1 skalibrowany i 2 nie) i na zadnym takich kolorow nie widze...

  4. #4

    Domyślnie

    Nie napisałem ps-a, tylko Pesa - trzeba wiedzieć, kto to Wystarczy się rozejrzeć w tym dziale
    A jeśli chodzi o kolory, to może mało jasno się wyraziłem. Na 3. zamiast niebieskiego światła użyłbym czerwonego. Na 1-ce na boku V40-tki i grilu P70-tki są czerwono-pomarańczowe linie - o nie mi chodzi - nie pasują mi tam (szczególnie na V40), a na ostatnim poszedłbym w nieco zimniejszy WB albo nieco obciął saturację żółtego i pomarańczowego.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  5. #5

    Domyślnie

    A ok, nie zrozumialem. Myslalem ze o jakis dominantach barwnych piszesz.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •