Witajcie. Od kilku lat zajmuję się fotografią bardziej hobbystycznie niż dla zarobku choć współpracowałem z kilkoma lokalnymi portalami internetowymi i wolnej chwili zajmowałem się reporterką - koncerty, wydarzenia lokalne. Zdarzyło mi się też zrealizować jedną sesję ślubną w plenerze, gdzie młoda para zrezygnowała z usług fotografa którego wybrali po obejrzeniu zdjęć z wesela. Przez ręce przewinęły mi się wszystkie tańsze lustrzanki z matrycą APS-C Nikona począwszy od D3000, a skończywszy na D5200, przez chwilę pracowałem też na D7000, oraz na pierwszych modelach Sony Alpha. Nadszedł jednak moment, w którym chciałbym przesiąść się na pełną klatkę i zająć się tematem fotografii bardziej na poważnie i tu pojawia się moje pytanie do forumowiczów - jaki nowy sprzęt wybrać w kwocie do 15k zł - początkowo do reporterki i koncertów, a docelowo wesela. Chciałbym się w tej kwocie zmieścić z plecakiem, statywem i lampą. Jak na nowy sprzęt tej klasy kwota nie jest za duża, ale mam nadzieję, że na start wystarczy.