Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Myślę, że nie będę przeklinał . Trochę poczytałem na temat tego body i raczej same pozytywne opinie można znaleźć. Niektórzy narzekają na mały wyświetlacz u góry aparatu (ogólnie na gabarytowy minimalizm) jak za te pieniądze. Rzeczywiście nie jest on za wielki. Co do jakości zdjęć same pozytywy, więc myślę, że chyba nie będę narzekał. Na początek wybrałem lampę Nikona SB-700, tak żeby zmieścić się w kwocie którą planuję wydać. Myślę, że w zupełności wystarczy przy tym obiektywie Na zakupy wybieram się we wtorek, bo chwilowo niektórych rzeczy nie ma jeszcze w sklepie.

  2. #12

    Domyślnie

    Jeśli myślisz o wykorzystaniu lampy przy ślubach, a tym samym i zdjęciach plenerowych to SB-910 jest o wiele lepszym wyborem.
    W SB-700 brakuje mocy do zdjęć z krótkimi czasami.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #13

    Domyślnie

    Nie wiem czy nie za późno pisze ale podam własna myśl co ja bym kupił z takim budżetem.
    Oczywiście d750 to bardzo dobry aparat z ponoć bardzo dobrym af tyle czytałem.
    Ja bym, wybrał jeden troszkę gorsze body D610 plus 28 1.8/ 50 1.4/85 1.8 ewentualnie zamiast 28 1.8 tokine 16-28 jak wystarczy 24-70 np tamrona nie wiem nie używałem
    Oczywiście na plener przynajmniej na początek SB910 (lub 2xsb700) możesz pomyśleć też o Phottix Mitros+ kolega posiada co prawda na Canonie ale sobie chwali. Oczywiście wyzwalacze radiowe parasolka stawy i cały szpej.
    No i przydało by się jakieś zapasowe body
    Ostatnio edytowane przez przemas-J ; 14-05-2015 o 12:16

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janbartek Zobacz posta
    Do tej pory używałem obiektywów od 18 do 300mm.
    Myślisz o ekwiwalencie na FF ? Jeżeli jednak o DX to w tym Tamronie masz nawet lekko szerzej i będziesz jeszcze bardziej zadowolony. Poza tym dobre światło i jeszcze stabilizacja w tym akurat szkle do kompletu.
    NIKON ENTRY LEVEL D 810 + N 24-70 II VR

  5. #15

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o obiektywy to używałem Tamrona 18-300mm z Nikonem D5100. Co do lampy zdaję sobie sprawę, że do wesel jest za słaba. Dysponuję jeszcze YN 560 II i wielkim National'em, tak że na początek wystarczy (z resztą na początku na wesela się nie porywam). Co do gorszego body, a większej ilości obiektywów przez chwilę brałem to pod uwagę, ale wolę kupić lepsze body z takim obiektywem (na początek w zupełności wystarczy), a później dokupić szkła niż odwrotnie. Parasolki i całe wyposażenie studia również w późniejszym czasie bo fundusze mam nieco ograniczone Jeśli chodzi o zapasowe body to w domu też jeszcze coś się znajdzie.

  6. #16

    Domyślnie

    SB-700 ogólnie nie jest za słaba.
    Słaba jest tylko przy krótkich czasach (krótszych od 1/250 lub 1/320). A takich czasów używa się np. przy plenerach czy reportażach gdy w dzień doświetlasz lampą.
    No i przy krótkich czasach nie użyjesz ani YN-560, ani Nationala.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #17

    Domyślnie

    Dzięki za wytłumaczenie w czym rzecz. Zastanowię się czy rzeczywiście trochę nie dopłacić do SB-910. Trochę poczytałem i zastanawiam się jeszcze czy w nowych D750 problem z flarą został wyeliminowany. Nie chciałbym tak jak koledzy piszący na forum jeszcze w połowie marca wysyłać nowego body do serwisu

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janbartek Zobacz posta
    Dzięki za wytłumaczenie w czym rzecz. Zastanowię się czy rzeczywiście trochę nie dopłacić do SB-910. Trochę poczytałem i zastanawiam się jeszcze czy w nowych D750 problem z flarą został wyeliminowany. Nie chciałbym tak jak koledzy piszący na forum jeszcze w połowie marca wysyłać nowego body do serwisu
    Tak, został wyeliminowany. Warto jednak sprawdzić numer seryjny na stronie nikona.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #19

    Domyślnie

    Tak trochę z innej beczki. Znalazłem takie coś :
    http://allegro.pl/zestaw-nikon-d4-ni...357334969.html
    Wiem, że sprzęt nie jest nowy i to nie jest obiektyw, który wybrałeś jednak :
    - piszesz o reporterce, koncertach, weselach i ogólnie podejściu profi do foto a o studiu nic nie było.
    - ten obiektyw ma wprawdzie gorsze światło ale też i stabilizację więc nie powinno Ci go zabraknąć
    - jeżeli będzie coś nie tak to go puścisz i po sprawie a wtedy body wyjdzie w bardzo ciekawej cenie - pewnie wytargujesz na dyszkę z tą zaślepką body 24 - 120
    - D750 z tym szkłem kosztuje ok 10.300 PLN a więc w podobnej cenie tyle, że z VAT - em a więc rezygnujesz z 23 % i gwarancji, zyskujesz D4.
    Nie dzwoniłem i nic nie wiem o tym ogłoszeniu ani sprzedającym a zdjęcia są takie jakie są ale myślę, że może warto sprawdzić co i jak, tym bardziej bez uszczerbku na Twoim budżecie.
    - torba gratis
    NIKON ENTRY LEVEL D 810 + N 24-70 II VR

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokół wędrowny Zobacz posta
    Tak trochę z innej beczki. Znalazłem takie coś :
    http://allegro.pl/zestaw-nikon-d4-ni...357334969.html
    Wiem, że sprzęt nie jest nowy i to nie jest obiektyw, który wybrałeś jednak :
    - piszesz o reporterce, koncertach, weselach i ogólnie podejściu profi.....
    Cena zadowalająca. Czy to nie jumane?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •