Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Co wybrać...

  1. #1

    Domyślnie Co wybrać...

    Nie wiem czy w tym wątku... ale spróbuję.

    Otóż stanąłem przed problemem kiedy usłyszałem od swojej kobiety: "ja nie będę tym robić zdjęć, ja nie umiem, moja stara minolta robiła lepsze zdjecia".
    Miała kiedyś minolte z10 i własnie o niej marudzi, że była lepsza niż moje d50. Dlatego właśnie postanowiłem coś kupić... tylko qrnia nie wiem co.
    Swojego czasu bardzo podobał mi sie Canon S3 IS (prosze nie bic, że nie nikon, na CB też pytanie zadam). Teraz jednak zacząłem otym czytać i piszą ludzie, że mydli, że w sumie to mocno szumi juz na ISO200. Przeglądałem test na dpreview - nieco potwierdza moje obawy.

    Może ktos używał i może się wypowiedzieć, albo podpowiedzieć co w zamian (może jednak nikon). Sporo też teraz walczą firmy typu fuji, panasonic, sony też całkiem niezłe (tylko memoryStick drogie).
    D7100 + N18-70 f3.5-5.6 + N50 f1.8 + N55-200VR + Metz48AF1

  2. #2
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Panasonic Lumix FZ30

  3. #3

    Domyślnie

    No dobrze - wydaje się być bardzo fajny. Ale wyczytałem właśnie, że ma małą matrycę, przez co zwyczajnie mocno szumi. Ponadto na maksymalnym tele jego max. przysłona to f3.7
    Ale podoba mi się stabilizacja obrazu, spora matryca i to, że go chwalą za ergonomię.
    Tutaj jednak nasuwa się pytanie - czy nie lepiej fz50? Cena nieznacznie wyższa a jeszcze fajniejsza matryca i lepszy NR.
    D7100 + N18-70 f3.5-5.6 + N50 f1.8 + N55-200VR + Metz48AF1

  4. #4
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shadowArt Zobacz posta
    Tutaj jednak nasuwa się pytanie - czy nie lepiej fz50?
    Mi się nasuwa inne pytanie - ten aparat chcesz zamiast D50, czy dodatkowo, dla drugiej połówki?

  5. #5

    Domyślnie

    Heh - rzecz jasna dla drugiej połówki. Ja jestem bardzo zadowolony z mojego d50 i nie zamierzam schodzić niżej.
    Tutaj chodzi o to, żeby kupić coś co przynajmniej będzie robić takie foty jak minolta z10. Mógłbym dokładnie takiej szukać - ale jak już kupować to coś nieco lepszego, z większą matrycą, lepszym szkłem i innym usprawnieniami.
    Boję się tylko, że wydam na aparat te 1500 zeta i znów usłyszę, że lepsze foty robiła minolta...

    Dodam jeszcze, że interesuje mnie kwota oscylująca w okolicach 1300 - 1600 PLN. Chciałbym wybrać w tej kwocie najlepsze rozwiązanie

    Sam też szukam - wiem że nie wyczytam nigdzie jednoznacznej odpowiedzi, ale dyskusja zawsze pozwala się oswoić z jakąs myślą - i wogóle jak sobie człowiek z kimś pogada to jakoś tak lepiej (nie odbieraj tego wątku jako tylko chęć konwersacji).
    D7100 + N18-70 f3.5-5.6 + N50 f1.8 + N55-200VR + Metz48AF1

  6. #6

    Domyślnie

    Ludzie chwalą Panasy o te
    http://allegro.pl/item193495878_pana...fvat_raty.html

    i jeszcze jest nowy - ciekawe jak się spisuje, bo nikogo nie znam kto by go miał, ale myślę że dla sympatycznej pani w sam raz (szeroko i długo)
    http://allegro.pl/item193522851_pana...aku_etuic.html
    TATA ROBI ZDJĘCIA czyli fotoblog młodego taty
    Pozdrawiam Piotrek

  7. #7
    Rozmowny Awatar Karl Johansson
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Kraków/czasem Gdańsk, ale na razie nie
    Posty
    717

    Domyślnie

    Lumix fz50 fajnym aparatem jest. Używa go od jakiegoś czasu z powodzeniem moja własna Druga Połówka. Zdjęcia jej z tego aparatu można zobaczyć na http://kamilsien.digart.pl. Co prawda po obróbce, ale pod względem jakości niewiele się różnią od oryginałów ściągniętych z matrycy.
    Problemem są szumy, ale, coś się mnie zdaje,że Twojej 2giej Połówce nie powinno to przeszkadzać.
    No i jeszcze jedna kwestia-aparat jest solidny, ale przez to dość spory i ciężki, jak na kompakt.
    D300
    Nikkor 24 2.8D, Nikkor 50 1.4G, SB-900

  8. #8

    Domyślnie

    Canon A640...
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  9. #9

    Domyślnie

    ostatnio miałem okazję się pobawić FZ50 i jest to ciekawy aparat jak na hybrydę. Zdjęcia robi naprawdę ładne, strzela RAW'y, tylko te szumy przy wysokich ISO są mankamentem. Ale ogólnie to fajna "hybrydka" do robienia fotek "od tak", jak dla twojej drugiej połówki

    choć osobiście za te pieniądze bral bym np D50 ale to tylko moja osobista opinia bo mnie denerwuje kadrowanie przez ekran na tzw "ZOMBIE" a od wizjera w tym aparacie można dostać wady wzroku (elektroniczny).
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  10. #10

    Domyślnie

    Nikon Coolpix P5000 weż to i Ty będziesz miał radochę

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •