Close

Strona 4 z 22 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 218
  1. #31

    Domyślnie

    1. Można używać funkcji dostępnych w programie Photoshop, Paint Shop pro, Painta oraz innego oprogramowania w odpowiednich ilościach, czyli nic nie doklejamy, nikogo nie doklejamy itp. Dopuszczalne jest użycie narzędzia spot removal (tudzież podobnych) do ewentualnego niewielkiego retuszu.
    "Fotografujac staraj się pokazać to, czego bez Ciebie nikt by nie zobaczył."
    ZADANIA TEMATYCZNE , RAWki - Też weź udział!

  2. #32

    Domyślnie

    Pytanie mam, czy techniki typu HDR, Startrails czy też Time Slice są dopuszczalne?
    Pozdrawiam,
    Paweł
    D90/18-105mm/35mmf1.8/8mmFisheye/Yongnuo YN-568EX

  3. #33

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że tak
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #34

    Domyślnie

    Ja bym dopuścił, choć niektórzy powiedzą, że wymaga to zmiany regulaminu ... bo takie techniki wymagają więcej niż wykonanie jednego zdjęcia, choć jest to ten sam kadr Jestem za dopuszczeniem ...
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

  5. #35

    Domyślnie

    Byłoby świetnie
    D90/18-105mm/35mmf1.8/8mmFisheye/Yongnuo YN-568EX

  6. #36

    Domyślnie

    to może od razu skasować regulamin całkowicie, bo po co on, tylko przeszkadza i przy każdej zabawie dyskusja zaczyna się od nowa
    albo zaczniecie równo traktować wszystkich i trzymać się zasad które sami wprowadziliście albo ja odpadam
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  7. #37

    Domyślnie

    Zbyszku ale czemu nie? Time slice, star trails, IR itp są tak samo dobrymi sposobami na zdjęcie w temacie jak każda inna technika wymagająca tylko jednego zdjęcia.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  8. #38

    Domyślnie

    Regulaminy i zasady można zmieniać jeśli nie pasują do rzeczywistości lub hamują rozwój ... Oczywiście, zmiana powinna następować za zgodą ogółu, nie na podstawie autorytarnej decyzji jednego czy drugiego prowadzącego ... Osobiście nic złego w tym nie widzę i zmian się nie boję, i nie ważne jest czy korzystam z danej techniki czy nie ... W każdej zabawie ostateczna decyzja i tak należy do głosujących, a wszystko co pozwala zabawie się rozwijać przyjmuję na plus ...

    Równość szans, czy jak to nazwał Zbyszek równe traktowanie, jest wtedy kiedy wszystkich dotyczą te same reguły, nie kiedy wszyscy reprezentują ten sam poziom umiejętności ... Twórzmy zatem te reguły i nie bójmy się ich zmieniać jeśli pomoże to samej zabawie i da większy 'fun' uczestnikom. Nie mówię tutaj, o tej konkretnej propozycji ...

    Ale to tylko moje zdanie ... Jako (póki co) połowa kierownictwa w tematycznych nie mam zamiaru niczego nikomu narzucać czy zmieniać zasad wbrew woli ... ale zawsze będę wspierał pomysły, które wspierają zabawę ... i powtarzam nie chodzi mi o ten konkretny przypadek, choć swoje zdanie wyraziłem w innym poście
    Ostatnio edytowane przez thekrycha ; 18-02-2016 o 13:23
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

  9. #39

    Domyślnie

    Ja sama nie wiem, wiele już sie zmieniło od czasu odkąd założyłam tą zabawę. Moim załozeniem było zmotywować Was do ruszenia główką, przy jednym strzale na dany temat. No cóż, tłum zadecydował później inaczej. Co do hdr itd, można zapytać ludzi, ale szczerze? Troszkę to już zmieni zasady. Ale co ja wiem..
    "Fotografujac staraj się pokazać to, czego bez Ciebie nikt by nie zobaczył."
    ZADANIA TEMATYCZNE , RAWki - Też weź udział!

  10. #40

    Domyślnie

    Chyba nie ma co przerzucać się argumentami, bo nie ma jednej racji

    Mamy problem/pytanie/propozycję zmiany w zabawie ... robimy ankietę i niech tematyczny lud zadecyduje, każdy głos wtedy jest równy Zaraz zapodam ankietę #1 z następującym pytaniem:

    Czy Twoim zdaniem w zabawach tematycznych dopuszczalne powinno być wykorzystanie technik HDR, Startrails, Timeslice, etc. polegających na 'łączeniu' wielu zdjęć/ekspozycji tego samego kadru?

    Umówmy się, że w bieżącej edycji #21 te techniki nie będą dozwolone a dalej zgodnie z wynikami ankiety.

    Szczegóły formalno-techniczne ankiety

    1. Ankieta potrwa tydzień a wyniki nie będą ukryte.
    2. Głosowanie jest ważne jeśli zagłosuje minimum 15 osób.
    3. Zmiana przechodzi jeśli głosujący za stanowić będą minimum 2/3 wszystkich głosujących.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Zapraszam do głosowania
    TEMATYCZNE & RAWKI - Zapraszamy do zabawy
    Pozdrawiam, Michał

Strona 4 z 22 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •