Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 107

Wątek: Drony - UAV

  1. #1

    Domyślnie Drony - UAV

    Czołem operatorzy!
    Widziałem, że są na forum osoby, które filmują i fotografują z dronów, czy też jak kto woli - z bezzałogowych statków latających.

    Pokażcie, co potrafią wasze sprzęty. Mamy na rynku coraz więcej różnych rozwiązań. Część osób wybiera drony z własnymi kamerkami (Phantom Vision, Inspire 1, nowy Phantom 3), część montuje pod drony GoPro i inne wynalazki, a część idzie w kierunku aparatów z wymienną optyką i kamer pokroju Blackmagic. Fajnie byłoby stworzyć wątek, w którym moglibyśmy wymieniać się doświadczeniami i porównywać możliwości sprzętu.

    Zacznę od siebie - Phantom 1.1.1 + GoPro Hero4 Silver.

    https://dl.dropboxusercontent.com/u/...G0090925-2.jpg
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 30-04-2015 o 21:35 Powód: rozmiar zdjęcia
    to be a rock and not to roll

  2. #2

    Domyślnie

    Możesz określić, jaka to wysokość?

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety latałem wtedy bez ekranu, wiec nawet nie wiem. Tak "na oko" było to ok. 100 m. Niezbyt wysoko, bo w niewielkim Phantomie nadal było wyraźnie widać gdzie jest przód, a gdzie tył.
    to be a rock and not to roll

  4. #4

    Domyślnie

    A to zakrzywienie horyzontu to skąd ? Z optyki czy coś kombinowałeś ?

  5. #5

    Domyślnie

    To GoPro, obiektyw ma takie odwzorowanie.
    to be a rock and not to roll

  6. #6

    Domyślnie

    DJI Phantom 2 Vision+
    Najwyzej bylem na 205 metrach.
    Ten dron ma zasieg 400m, a Inspire1 4,5km! Masakra, to juz nie są zarty.

  7. #7

    Domyślnie

    Ten kadr wygląda na ok. 80-120 metrów. Sprzęt ledwo się rozgrzał na takim pułapie.

    Owe 4.5km w Inspire 1 to - moim zdaniem - trochę papka marketingowa, bo fazy nie starczy żeby sobie tak na lajcie polecieć, pofilmować i wrócić. Istotne jest raczej to, że można sobie nim pofrunąć na 500m i wyżej, gdzie tańsze sprzęty tracą zasięg. Fazy wystarczy akurat na to żeby się wzbić na taki pułap, znaleźć kadr, cyknąć kilka fotek i lądować.

    docxxx:

    Phantom 2 Vision+ daje radę na 600m... zależnie od terenu.
    Ostatnio edytowane przez KaarooL ; 10-05-2015 o 20:01

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Owe 4.5km w Inspire 1 to - moim zdaniem - trochę papka marketingowa, bo fazy nie starczy żeby sobie tak na lajcie polecieć, pofilmować i wrócić. Istotne jest raczej to, że można sobie nim pofrunąć na 500m i wyżej, gdzie tańsze sprzęty tracą zasięg.
    Z tą ceną sprawa nie jest jednoznaczna. Buduję teraz hexę, która wyniesie mnie ok. 50% ceny Inspire 1 (cenę liczę razem z nową apką). Zasięg na zwykłej antenie wyniesie wg producenta 1,5 km, na kierunkowej 4,5 km. W praktyce na tej pierwszej można spokojnie latać na 800-1000 m.
    to be a rock and not to roll

  9. #9

    Domyślnie

    Widzę, że grubo mierzysz. Pułap 300m to sporo, 500m powinno wystarczyć do większości tematów a wyżej to już luksus.

  10. #10

    Domyślnie

    czy są tutaj użytkownicy dji phantoma 3 albo inspire 1 ?

    zanabyłem sobie phantoma 3 pro i w sumie nie wiem co myśleć o możliwościach kamery... chętnie rzuciłbym okiem na rawy z innych egzemplarzy tych maszynek.
    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •