Close

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 107

Wątek: Drony - UAV

  1. #11

    Domyślnie

    Nie wiem jak w v3, ale w v2 obraz byl lekko przeostrony (hmm, to sie nazywa "crispy"?) z kompresja.
    A toto nagrywa w ogole w rawach?

    A czekaj, czy mowisz o zdjeciach?
    Ja robie w DNG i pozniej wrzucam do LR.

  2. #12

    Domyślnie

    oczywiście chodzi mi o zdjęcia (skrót myślowy na forum foto )

    ja też robię w dng, ale powiem szczerze że już przy iso 100 szumi naprawdę mocno... do tego sporo hotpixeli...

    w sumie zdecydowałem się na phantoma 3 właśnie z względu na zapis dng, ale na ten moment jakoś nie widzę przewagi p3p nad gopro4 (a takie opinie widuje się dość często w internetach)
    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

  3. #13

    Domyślnie

    Szumi? Nie zauwazylem, choc zdjecia robie glownie w dzien. A do czego uzywasz tych zdjec?

    Szumi to D300 na ISo 3200

  4. #14

    Domyślnie

    jeszcze do niczego konkretnego, bo dopiero dwa loty zaliczyłem, stricte testowe. foty testowe w parku wyszły mocno przeciętnie, dlatego też chętnie porównałbym rawy z innego egzemplarza.
    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

  5. #15

    Domyślnie

    Wyslij mi maila na priv. Jak bede w domu wieczorem to poszukam na dysku lub w koszu, czy mam gdzies jeszcze jakies DNG.

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2013
    Miasto
    Grudziądz/Słupsk
    Posty
    16

    Domyślnie

    A jak z uprawnieniami na takie statki powietrzne?
    F801s/Fuji S5 PRO, S17-50/2.8 N35/1.8 DX, N50/1.4D, N35-135, SB-24, SB-800

  7. #17

    Domyślnie

    Na razie bez zmian, czyli do komercyjnych lotów trzeba mieć.
    to be a rock and not to roll

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dembas Zobacz posta
    A jak z uprawnieniami na takie statki powietrzne?
    rekreacyjnie można latać wg tzw zdrowego rozsądku (przy czym brak znajomości łamanego prawa nie zwalnia z odpowiedzialności - nawet w przypadku rekreacji).
    komercyjnie wymagane jest "świadectwo kwalifikacji operatora UAV" oraz polisa OC podczas wykonywania zlecenia.

    na ten moment można do egzaminu podchodzić bez szkolenia, od 1 lipca miało wejść (ale chyba nie wejdzie jeszzce) prawo które wymaga odbycia oficjalnego szkolenia przed podejściem do egzaminu - koszt ~2k pln brutto.

    warto się pośpieszyć z tematem - jeśli ktoś jest zainteresowany.
    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2013
    Miasto
    Grudziądz/Słupsk
    Posty
    16

    Domyślnie

    Gdzie można latać?
    W polsce mamy dwa rodzaje przestrzeni: przestrzeń niekontrolowaną (klasa G) oraz przestrzeń kontrolowaną (klasa C i D)
    Przestrzeń klasy G czyli niekontrolowana rozciąga się od poziomu gruntu do FL095 tj ok 2950m
    Powyżej rozciąga się przestrzeń klasy C czyli przestrzeń kontrolowana.
    W sytuacji gdy operator planuje lub wykonuje lot w przestrzenie kontrolowanej a do takiej zaliczają się także ATZ (strefy ruchu lotniskowego), CTR ( Strefy kontrolowane lotnisk), TRA (strefy czasowo ograniczone) itp konieczne jest uzgodnienie takiego lotu z zarządzającym dana strefą nawet gdy pilot nie ma świadectwa kwalifikacji tym organem jest np Wieża. Loty w tej przestrzeni należy BEZWZGLĘDNIE zgłaszać zarządzającemu przestrzenią.
    Poza przestrzenią kontrolowaną loty powinny być wykonywane zgodnie z zasadami wynikającymi z przepisów ruchu lotniczego. Tzn. musi być zachowana separacja od innych statków powietrznych, budynków i urządzeń naziemnych. Nie należy wykonywać lotów nad skupiskami ludzi na ziemi.
    To teraz o minimalnych wysokościach lotów statków powietrznych:
    poza zabudową - 150 m (500ft) w dzień i 300 m w nocy,
    nad gęstą zabudową miast lub osiedli lub nad zgromadzeniem na otwartym powietrzu - 300 m (1000ft) nad najwyższą przeszkodą w promieniu 600 m od statku powietrznego.

    Nad zwartą zabudową miastach o liczbie mieszkańców:
    25.000 - 50.000 - na wysokości 500 m,
    50.000 - 100.000 - na wysokości 1000 m,
    powyżej 100.000 - na wysokości 1500 m,
    nad obszarem zwartej zabudowy miasta Warszawa na FL070= 7000ft ok 2000m

    Drony to na chwilę obecna statki powietrzne także, obowiązują je ww przepisy wynikjące z Rozporządzenia Misnistra Infrastruktury z 11 czerwca 2010 roku,

    A teraz co to jest lot komercyjny:P
    "Za taki lot uznać należy każdy lot na podstawie którego operator lub inna osoba odnosi korzyść materialną lub osobistą. Nawet wykonanie pojedynczej usługi, bez konieczności prowadzenia działalności gospodarczej spełnia przesłankę lotu komercyjnego. " - opinia prawnika specjalizującego się w prawie lotniczym, Pan Jakub Sznajder

    Źródło: Przegląd Lotniczy 06/2015
    F801s/Fuji S5 PRO, S17-50/2.8 N35/1.8 DX, N50/1.4D, N35-135, SB-24, SB-800

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przem426 Zobacz posta
    czy są tutaj użytkownicy dji phantoma 3 albo inspire 1 ?
    zanabyłem sobie phantoma 3 pro i w sumie nie wiem co myśleć o możliwościach kamery... chętnie rzuciłbym okiem na rawy z innych egzemplarzy tych maszynek.
    Potwierdzam Twoje uwagi. Ja też znalazłem sporo hot pikseli w plikach DNG (W JPG oczywiście nie). Widać je tym mocniej im więcej się bawię suwakami w LR Zdjęcia co prawda z Inspire, ale to potwierdza że pewnie matryca jest bardzo podobna.

    Tu link do problemu na forum DJI: http://forum.dji.com/thread-5612-1-1.html

    Wygląda na to, że problem nie jest rozwiązany jeszcze przez firmware, niektóre programy sobie z tym radzą (podobno PS CC), inne różnie (niektórzy nie mają tego problemu w LR, inni nie). Mój LR 4.x z tym sobie nie radzi.

    W dziale download na stronie DJI jest do pobrania program DNG Cleaner (http://www.dji.com/product/inspire-1/download) - pobrałem, sprawdziłem, działa. Przetestuje jeszcze nowszą wersję LR, może przy okazji będzie miał profil do korekcji optyki)
    aparat i dużo światła | Mój Blogasek | Portfolio

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •