Close

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 107

Wątek: Drony - UAV

  1. #91

    Domyślnie

    zdmuchnęły by albo wciągnęły, zależy czy leci na wprost czy powyżej...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  2. #92

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drdln Zobacz posta
    Trzeba pamiętać, że ruch powietrza wokół samolotu jest tak silny, że dron mógłby się się z nim w ogóle nie zderzyć.
    Jakiem cudem w takim razie ptaki dostają się do silników lecących odrzutowców?

    Przykładowo silnik Rolls&Royce Trent 1000 z Boeinga 787 zasysa 1200 kg powietrza na sekundę, powtarzam na SEKUNDĘ a średnica wlotu to 2 metry. Wyobrażasz sobie jaka to siła ciągu? Nawet na biegu jałowym strefa bezpieczeństwa to ponad 4 metry bo z gościa, który stanie bliżej w ułamku sekundy będzie mielonka.

    Cytat Zamieszczone przez drdln Zobacz posta
    Tak jest też z helikopterem - teoretycznie można się zderzyć, a w praktyce śmigła helikoptera od razu zdmuchnęłyby drona.
    Inna sprawa, że taki zdmuchnięty dron spada bezwładnie na ziemię.
    To też kompletna bzdura bo na pokazach lotniczych na własne oczy widziałem jak spory ptak dostał się w zasięg wirnika i zmieliło go jak w blenderze. Gdyby było jak mówisz pęd powietrza odrzuciłby patka a jednak został rozcięty łopatami wirnika.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #93

    Domyślnie

    Przyznaję, nie widziałem takich sytuacji na własne oczy, przytoczyłem opinię, którą słyszałem od kilku osób latających dronami. Jeśli jest tak jak piszesz, to trochę słabo.
    to be a rock and not to roll

  4. #94
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Paaanie, a gdzie by Ci taki dron uszkodził samolot czy śmigłowiec...


    https://en.wikipedia.org/wiki/Bird_strike
    http://www.huffingtonpost.com/2013/1...n_4441422.html

  5. #95

    Domyślnie

    Jeśli dobrze pamiętam, Sobiesław Zasada w czasie Gran Premio Argentina zderzył się z orłem przy prędkości gdzieś pod 200 km/h. Siedmiowarstwowa szyba klejona trochę powstrzymała ptaka.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #96

    Domyślnie

    Jak by ktoś jeszcze miał wątpliwości i pisał pierdoły o ruchu powietrza wokół samolotu, który nie pozwala na zderzenie z ptakiem czy dronem to to chyba rozwieje wątpliwości:






    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 31-07-2015 o 23:23
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  7. #97

    Domyślnie

    http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadom...inach-00012216

    teraz to będą od razu do operatorów strzelać bez ostrzeżenia
    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

  8. #98

    Domyślnie

    jaki obecnie jest najtańszy dron z funkcją śledzenia i jak to działa..? (ktoś miał styczność)
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  9. #99

    Domyślnie

    Czy dron DJI spark nadaje się do fotografii? Czy tylko i wyłacznie do selfi? Jak on wypada w porównaniu z Mavickiem? Zdjęcia dużo się różnią?
    N i pare gratów

  10. #100

    Domyślnie

    Zalezy co chcesz robic tym dronem, te sparki to raczej chyba sa przeznaczone bardziej do latania we wnetrzach i blizszej odleglosci, a phantomy to juz inna liga.
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •