Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    Ładnie trzyma patyk,ale jakość słabo

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Mazowieckie
    Posty
    92

    Domyślnie

    Super go uchwyciłeś. Odległość musiała być spora...

  4. #4

    Domyślnie

    Jakość może nie powala, ale świetna scena.
    Czasem takie zdjęcie daje więcej radości niż perfekcyjne pokazanie ptaka na patyku.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gentil Zobacz posta
    Super go uchwyciłeś. Odległość musiała być spora...
    Zdjęcie zrobione 600/4 + TC 1,7 co dało 1000mm ogniskowej przy ustawieniu AF na nieskończoność, więc odległość znaczna (bliżej nie dało się podejść) do tego temp. w cieniu +26 w cieniu (ruch powietrza), ale patrząc na oko Błotniaka to i tak ostrość nie najgorsza, crop spory i tyle w temacie, będzie następne podejście może z lepszym rezultatem.

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Jakość może nie powala, ale świetna scena.
    Czasem takie zdjęcie daje więcej radości niż perfekcyjne pokazanie ptaka na patyku.
    Też tak myślę!
    Ostatnio edytowane przez siwy49 ; 01-05-2015 o 09:16

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekawo Zobacz posta
    Ładnie trzyma patyk,ale jakość słabo
    Zawsze jestem pod wrażeniem komentarzy pisanych przez profesjonalistów.
    No cóż, kolega który zrobił to zdjęcie (moje gratulacje)
    powinien wypchać tego ptaka, ustawić w studiu, wepchnąć mu patyk,
    dobrać odpowiednie oświetlenie, zrobić serię 1000 zdjęć, wybrać to najlepsze,
    usunąć szumy, wykadrować, wyretuszować, skorygować barwy, itd.
    i dopiero się pochwalić.

  7. #7
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 597
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vid3 Zobacz posta
    Zawsze jestem pod wrażeniem komentarzy pisanych przez profesjonalistów.
    No cóż, kolega który zrobił to zdjęcie (moje gratulacje)
    powinien wypchać tego ptaka, ustawić w studiu, wepchnąć mu patyk,
    dobrać odpowiednie oświetlenie, zrobić serię 1000 zdjęć, wybrać to najlepsze,
    usunąć szumy, wykadrować, wyretuszować, skorygować barwy, itd.
    i dopiero się pochwalić.
    Akurat zrobienie takiego zdjęcia jest bardzo proste. Mamy ten plus ze ptak ta gałąź "zanosi" do gniazda w trzcinach. Wystarczy wiec zlokalizować takie gniazdo, poczekać w odpowiedniej bezpiecznej dla a ptaka odległości a prędzej czy później się nad nim pojawi w efektywnym nalocie.
    Ostatnio edytowane przez timi ; 01-05-2015 o 10:38

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez timi Zobacz posta
    Akurat zrobienie takiego zdjęcia jest bardzo proste. Mamy ten plus ze ptak ta gałąź "zanosi" do gniazda w trzcinach. Wystarczy wiec zlokalizować takie gniazdo, poczekać w odpowiedniej bezpiecznej dla a ptaka odległości a prędzej czy później się nad nim pojawi w efektywnym nalocie.
    Dawidzie łatwo jest napisać że zrobienie takiego zdjęcia jest bardzo proste, tylko że gniazdo jest oddalone w dużej odległości od brzegu w bardzo wysokiej trzcinie - teren bagnisty, w dodatku właściciel stawów nie pozwala poruszać swobodnie po terenie w/w stawów (groblach), a co dopiero po stawie, czego pilnują ochroniarze patrolując co chwila poruszając się samochodami terenowymi.
    Ja dostałem zgodę na przebywanie w ściśle określonym miejscu, co nie każdy może uzyskać.
    Gniazdo zlokalizowałem i gdyby była możliwość bliższego podejścia to bym to zrobił tym bardziej iż byłem wyposażony w środki maskujące a przede wszystkim nie używał bym TC 1,7!

  9. #9

    Domyślnie

    Ech, czytam i nie wierzę. Ostre - nie ostre, trudne - łatwe.
    Piękny ptak, ciekawie uchwycony. Zobaczcie jak szeroko chwycił patyk - stabilnie, żeby skrzydeł nie uszkodzić...
    Sama mądrość i wdzięk, pięknie uchwycone. Podziwiam wytrwałość i determinację szanownego autora. Gratuluję pięknego kadru.

  10. #10

    Domyślnie

    Zdjęcie przecudnej urody. Właśnie takich zdjęć szukam w dziale PRZYRODA, ale niestety zdarzają się bardzo rzadko. Pomijam jakość techniczną fotografii ponieważ jest w tej chwili mniej istotna.
    Takie zdjęcie przemawia do mnie dużo bardziej niż perfekcyjne technicznie zdjęcia myszołowów bijących się o kurczaka z marketu.
    Co do łatwości, to domyślam się, że dużo łatwiej zrobić perfekcyjne zdjęcie myszołowa, strzelając z kilku metrów z czatowni, siedząc i popijając kawę albo inne płyny...

    Bardzo chciałbym zobaczyć kiedyś na tym forum, zdjęcie myszołowa "łowiącego mysz" w naturze... Na chwilę obecną, duża część zdjęć przyrodniczych z tego forum, idzie w kierunku fotografii studyjnej...

    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •