Close

Strona 2 z 25 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 244
  1. #11

    Domyślnie

    To mam już plany na urlop czerwcowy potwierdzam uczestnictwo.
    Ostatnio edytowane przez elvis185 ; 24-04-2015 o 14:11
    D610, T17-35, 28/35/50/85, N70-210, SB800, zbieram resztę

  2. #12

    Domyślnie

    Ja tez chętnie się wybiorę

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carlos_lo Zobacz posta
    jakie lotnisko jest najblizej i dojazd? bedzie sprzet oswietleniowy i modyfikatory?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Poznań, Berlin, Bydgoszcz.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2010
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    117

    Domyślnie

    Yyyyyyyy to ja tego no... też przyjadę. Jacek wciągaj mnie na listę

  5. #15

    Domyślnie

    Jacku będziesz też szkolić czy tylko/aż focenie?

    jakieś szkolonko z PS przy okazji planujesz?
    Serdecznie pozdrawiam
    www.hesja.pl

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Carlos_lo Zobacz posta
    bedzie sprzet oswietleniowy i modyfikatory?
    Co do lotniska odpisał Tomek. Z Trójmiasta będą ludzie, z Bydgoszczy też (ja mam do zabrania modelki i stylistki, ale chyba nie ja jedyny będę z Bydzi), z Poznania chyba też, z Warszawy - mozliwe że też. To się okaże, mogę cie sukcesywnie informować i kontaktować z ludźmi w sprawie podwiezienia.

    Sprzęt błyskowy zawsze zabieram (ze 2-3 lampy, wyzwalanie radiowe, tła papierowe 2,7m, flashmeter, kilka modyfikatorów - beautydish, softboxy), ale w praktyce to jak jest dobra pogoda i fajne miejscówki to wszyscy pracuja na zewnątrz, a nawet jak robią we wnętrzach to na świetle zastanym.
    Jeśli znajdzie się pasjonat studia, błyskania - to nie ma sprawy, ma możlwość błyskania.
    Niektórzy wspomagają się błyskaniem w plenerze, niektórzy zabierają lampy SB900 z parasolkami, czasami ktoś zabiera nawet lampy studyjne (oprócz tych co zabieram ja).
    Sprzęt jest, naczęśiej jest niewykorzystany (marnuje się ). Możliwości są.

    Cytat Zamieszczone przez hesja Zobacz posta
    Jacku będziesz też szkolić czy tylko/aż focenie?

    jakieś szkolonko z PS przy okazji planujesz?
    Wykładów jako takich nie przewiduję, najwyżej jakiś wstęp do błyskania lampami studyjnymi, o ile znajdzie się kilku zainteresowanych błyskaniem w zamkowych wnętrzach/studiu, a ich wiedza będzie skromna i będa chcieli takiego wprowadzenia. Mogę uczestniczyć w sesji, podpowiadać. Praktyka.
    Uczestnicy sa podzieleni na grupy, wszyscy sie bezproblemowo dzielą wiedzą. Więc jak ktoś jest poczatkujący to sporo się nauczy podpatrując i pytając. Z tym, że generalnie fotografuje się wykorzystując ekrany, niektórzy dopalają błyskiem.

    Co do obróbki/PS. To duży problem. Bardzo często po plenerze jest całkiem niewiele zdjęć. I wynika to w dużej mierze z tego, że ludzie nie mogą udźwignąć tematu obróbkowo.
    Kilka lat temu postanowiłem więc wprowadzić szkolenie z PS (plener w Wiktorowie). Wieczorem, po kolacji, bo od rana do kolacji (20.00) są sesje zdjęciowe i ludzie się nie oderwą od modelek. Czwartek wieczór odpada - ludzie jeszcze nie mają materiałów z sesji, ale co istotniejsze - jest wtedy wieczorek zapoznawczy. Cola light i te sprawy
    Teoretycznie w piątek i w sobotę wieczorem da się to poprowadzić. Ale to zależy. Niektórzy wolą się integrować dalej, niektórzy robią sesje w pokojach. Może kilka osób przedłoży nad te przyjemności warsztaty z obróbki - trzeba właściwie rozeznać temat. Wtedy w Wiktorowie nawet polowa przyszła na wykład, ale się urywali gdy za ścianą słyszeli imprezę. Mało kto dotrwał do końca. W efekcie w następnych latach odpuściłem zajęcia po kolacji.

    Takich warsztatów obróbkowych na pewno bym nie prowadził ja. Co prawda 4 dni słuchałem Kustry, a i załatwiając salę skinny500 miałem okazje posłuchac i jego. Ale ... Tomek (TOP67) ma o obróbce sporą wiedzę i kiedyś na ten temat (tzn prowadzenia wykładu) zamieniliśmy parę słów.
    Mogę z nim porozmawiać i zorientować się czy on chce pouczyć i jak by to w praktyce zrobić. Tomek jedzie na nasz plener, deklarował się (post wyżej), jedzie towarzysko. Czyli będzie miał czas

    Tomku, jak to widzisz?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-04-2015 o 20:18
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #17

    Domyślnie

    Jacku mnie też dopisz , będe jechał z wrocławia

  8. #18

    Domyślnie

    O to tym razem z Wrocławia będzie większa ekipa

  9. #19

    Smile

    Tak wrocław kontra reszta Polski

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2010
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    117

    Domyślnie

    Ja też "prawie" że z Wrocławia

Strona 2 z 25 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •