Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Pentax i przesiadka na Nikon

    Witajcie,

    mój pierwszy post na tym forum

    Pewnie będzie powtarzającym się. Jestem Posiadaczem Pentaxa K-30, lustro posiadam od roku, ale chcę go sprzedać i zakupić coś w systemie nikona. Potrzebuję odpowiedzi na moje fotograficzne wymagania. Otóż fotografuję głównie sport w sztucznym świetle, na systemie pentaxa niestety szkła drogie nabyłem keidyś uniwersalną sigmę 18-200 (ciemna jak cholera). Zmierzam do tego, że jak większość wie szkła w pentaxie owszem są ale drogie, nawet używane Chciałbym zmienić lustro, tylko nie wiem na jakie i dokupić do tego używaną Sigmę 70-200.

    Myślałem raczej o czymś w DX, tyle że nie wiem czy kupić body różnież używkę czy nowe. Nie wiem, co lepsze czy d300, d7000, czy coś d5xxx.

    Bardzo lubię fotografować zdjęcia sportowe sportów halowych, chciał bym by było lepiej. Przepraszam z góry jak powtarzam wątek, myślę że pomożecie mi wybrnąć z sytuacji. Serdecznie pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dameow Zobacz posta
    Witajcie,

    mój pierwszy post na tym forum

    Pewnie będzie powtarzającym się. Jestem Posiadaczem Pentaxa K-30, lustro posiadam od roku, ale chcę go sprzedać i zakupić coś w systemie nikona. Potrzebuję odpowiedzi na moje fotograficzne wymagania. Otóż fotografuję głównie sport w sztucznym świetle, na systemie pentaxa niestety szkła drogie nabyłem keidyś uniwersalną sigmę 18-200 (ciemna jak cholera). Zmierzam do tego, że jak większość wie szkła w pentaxie owszem są ale drogie, nawet używane Chciałbym zmienić lustro, tylko nie wiem na jakie i dokupić do tego używaną Sigmę 70-200.

    Myślałem raczej o czymś w DX, tyle że nie wiem czy kupić body różnież używkę czy nowe. Nie wiem, co lepsze czy d300, d7000, czy coś d5xxx.

    Bardzo lubię fotografować zdjęcia sportowe sportów halowych, chciał bym by było lepiej. Przepraszam z góry jak powtarzam wątek, myślę że pomożecie mi wybrnąć z sytuacji. Serdecznie pozdrawiam
    D300/D300s, D7100 lub D7200. Miej jednak świadomość, że pomimo wielu lat na karku ten pierwszy ma świetny AF, niestety odstaje pod względem używalnego ISO od młodszych braci. D7100 znowu odwrotnie - super używalne ISO, ale też i troszkę więcej nietrafionych zdjęć - trzeba zwyczajnie nauczyć się nim pracować. Na temat pracy AF w D7200 jeszcze mało wiadomo, więc Ci nic nie podpowiem.

    Moja rada: kup używane D300, czasem można wyrwać zadbane w dobrej cenie - jeśli nie będziesz zadowolony to zastanowimy się co na to poradzić. Ostatecznie sprzedasz bez lub z małą stratą.
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 15-04-2015 o 19:48
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    brzmi sensownie. Czy iso w wersji z " S " i bez s różni się bardzo ?

  4. #4

    Domyślnie

    Czy sigma 18-200 to jedyne szkło jakie posiadasz ? Czy masz również jakieś natywne szkła pentax'a ?
    Spokojnie z tym korpusem możesz używać szkła z oznaczeniami DA, DAL oraz FA. Niektóre całkiem sympatyczne konstrukcje idzie kupić za kilkaset złotych.
    Owszem nawet na rynku wtórnym szkła oznaczone jako "Ltd" są bardzo drogie, jednak mają wspaniałą jakość optyczną.
    Bardzo ciekawym szkłem jest pentax HD 55-300 WR (cena około 1500-1600 zł) lub jego starsza wersja smc DAL 55-300 ED, tańsza i bez uszczelnień. Oba powinny dać radę w sporcie. Nawet kitowy 55-200 (jeśli nie potrzebujesz tak długiej ogniskowej) będący uzupełnieniem 18-55 potrafi dobrze namieszać. Oczywiście mówimy o amatorskiej półce cenowej.
    Z tego co piszą chłopaki z forum pentax'a to K-30 jest bardzo dobrze oceniany na tle innych konstrukcji, matryca chyba ta sama co D5100 lub D7000.

  5. #5

    Domyślnie

    Zacznę od końca matryca prawdopodobnie ta sama/podobna 16mpx, obawiam się że wspomniane szkoło systemowe pentaxa do sportu również się nie sprawdzi. Najlepszym rozwiązaniem były by PENTAX DA 50-135 F2.8 SDM, Pentax DA* 60-250 F4 SDM. Oba kosztują ponad 4 tys. zł, no i sigma 70-200 2,8 HSM - nowa kosztuje niestety ponad 4 tys. zł. Wszystkie ultradźwiękowe obiektywy na rynku wtórnym są niestety rzadkie, a jak się pojawią to kosztują tysiąc mniej mówię o polskim rynku - nie zagranicznym ebay itp.

    Nie chcę mieć ciemnych zdjęć w obiektach oświetlanych sztucznym światłem, niestety taniej wychodzi sprzedać system, który nie jest złym dobrze się na nim pracuje jednakże jak sami wiecie nikon jest tańszy. Człowiek uczy się na własnych błędach...

  6. #6

    Domyślnie

    A Ty myślisz ze w N
    to szkła
    gratis do puszki dostaniesz ?

    Ze np wspomniana S70-200, to za pol ceny jest
    z mocowaniem N?
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  7. #7

    Domyślnie

    teraz przechodzić do nikona, gdzie już czuć oddech na plecach pentaxa FF?!
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    teraz przechodzić do nikona, gdzie już czuć oddech na plecach pentaxa FF?!
    Ja na razie czuję tylko zapach polipropylenowej formy przefiltrowanej przez wystawową szybkę

  9. #9

    Domyślnie

    to już i tak 50% sukcesu

    a tak na poważnie - jak autor zauważył, można zbudować podobny zestaw szkieł w Nikonie za mniejsze pieniądze. Nikon d300s byłby dobrym starterem lub jako nówka d7200 z bardzo dobrym obrazkiem, buforem i miejmy nadzieję iż z AF też . Na koniec jest jedno "ale", samo obcowanie ze szkłem to już nie będzie limited (jak wiesz co mam na myśli)
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dameow Zobacz posta
    brzmi sensownie. Czy iso w wersji z " S " i bez s różni się bardzo ?
    Nie różni się.
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •