Close

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 143

Wątek: D7100 czy D610

  1. #21

    Domyślnie

    Witam wszystkich, stoję przed podobnym dylematem d7100 czy d610. Sprzęt ma mi na razie służyć do nauki fotografii (przede wszystkim ślubnej), ale nie do samej fotografii - oczywiście z czasem może jakieś chrzciny, komunię lub wesele chętnie bym obsłużył tym sprzętem, ale moja obecna wiedza i doświadczenie nie pozwalają mi na to. Z opinii kilku sprzedawców wynika, że d610 jest za trudny do nauki. Polecają przede wszystkim następujący zestaw: d7100 + S17-50 + N35 + SB9100. Czy na takim sprzęcie nauczę się fotografii oraz (w przypadku dalszego zainteresowania) będzie szansa takim sprzętem rozpocząć obsługę imprez okolicznościowych?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez focus2101 Zobacz posta
    Z opinii kilku sprzedawców wynika, że d610 jest za trudny do nauki.
    Ciekawe w czym, wg tych sprzedawców D610 jest trudniejszy od D7100. Bo ergonomia i większość funkcji w tych aparatach, to to samo. Wybór pomiędzy tymi aparatami jest moim zdaniem prostszy, niż się może wydawać, zależy od portfela, nie tylko przy zakupie aparatu, ale i szklarni Ja bym wolał D610, odejdzie dylemat za około rok, czy przesiadać się na FX czy nie
    Ostatnio edytowane przez Guciol ; 20-04-2015 o 10:20
    Zenit 12 XP - zepsuł się

  3. #23

    Domyślnie

    powiedziano mi, że nie ma sensu zaczynać od FX, bo bez doświadczenia nie będzie różnicy. Może ten myk na tym polega: kupi Pan sobie teraz d7100 to Pan wróci po FX za jakiś czas - dbanie o Klienta

  4. #24

    Domyślnie

    do nauki oba są tam samo "trudne" jak Cie stac to kupuj D610
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez focus2101 Zobacz posta
    powiedziano mi, że nie ma sensu zaczynać od FX [...]
    "Ciekawy" punkt widzenia...
    Za przedmówcą: jak jest kasa to bierz FXa. I nie słuchaj, że każdy musi przejść przez DXa i... N18-105.
    Nikon

  6. #26

    Domyślnie

    Można powiedzieć, że w FX jest tak samo jak w DX, tylko wszystko większe i cięższe (łącznie z cenami). A obiektywy muszą mieć o połowę dłuższe ogniskowe, aby uzyskać skalę odwzorowania (czyli "powiększenie") taką jak w DX.
    W zamian za większe ciężary uzyskuje się możliwość uzyskania płytszej głębi ostrości (choć i w DX też ta się płytko) i korzystania z wyższych czułości (choć tu moim zdaniem współczesne aparaty DX też nie mają się czego wstydzić).

  7. #27

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za wskazówki. Raczej będzie to jednak d7100, ponieważ 1/ mniejsze ryzyko finansowe, jeżeli jednak aparat nie będzie służył do zarabiania pieniędzy a tylko i wyłącznie jako hobby, 2/ w innym przypadku: d7100 zostanie jako 2. body, a zainwestuję w jakiegoś porządnego FXa.

  8. #28

    Domyślnie

    teraz masz cashback na D7100 wiec kupuj jesli jestes zdecydowany do tego moze byc wymieniona wyzej Sigma 17-50 i stalka np. N 85 1.8G + lampa ale to juz zalezy ile mozesz ile chcesz wydac
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez focus2101 Zobacz posta
    powiedziano mi, że nie ma sensu zaczynać od FX, bo bez doświadczenia nie będzie różnicy. Może ten myk na tym polega: kupi Pan sobie teraz d7100 to Pan wróci po FX za jakiś czas - dbanie o Klienta
    Gdyby taką teorię sprzedawcy stosowali w czasach analogów to chyba nikt by nie zaczął fotografii, pomijając mikrofilmy najczęściej używany film to 24 x 36 mm czyli obecny FX.
    Nie rozumie czym się różni robienie zdjęć kompaktem, formatem DX czy FX, każdy z tych aparatów oferuje inne możliwości, wystarczy tylko podstawowa wiedza aby poznać różnicę tych formatów.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrianek32 Zobacz posta
    teraz masz cashback na D7100 wiec kupuj jesli jestes zdecydowany do tego moze byc wymieniona wyzej Sigma 17-50 i stalka np. N 85 1.8G + lampa ale to juz zalezy ile mozesz ile chcesz wydac
    na d610 również jest cashback. jestem raczej zdecydowany na ten zestaw, tylko stałka raczej N50. nad lampą jeszcze muszę poczytać forum, czy od razu d910 czy coś słabszego

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •