Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Unhappy Nikon d3100 nagrywanie

    Na początku witam wszystkich miłośników fotografii i Nikona...
    Chciał bym prosić koledzy o pomoc, sprawa wygląda następująco posiadam od nie dawna nikona d3100 i chciał bym pobawić się troszkę w nagrywanie...próbowałem i?? i nie wychodzi...
    Podczas nagrywania kiedy wrzucam już plik na komputer to mój film robi się tak jak by rozmazany czyli mam kadr np samochodu i jak przesuwam za celem mój obraz robi się rozmazany tak jak by miało to być 3D nagrywane w full Hd. Proszę was o fachową pomoc jak odpowiednio ustawić aparat, żebym mógł cieszyć oko obrazem. Szukałem już wszędzie i nie dokopałem się nigdzie więc czekam na waszą pomoc. Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Tryb autofocusa AF-F w czasie filmowania nie zdaje egzaminu, AF się gubi i nie chce ustawiać ostrości nawet na obiektach nieruchomych, na ruchomych to już kompletna porażka.
    Pozostaje manualne ostrzenie w trakcie filmowania ale to również nie jest takie łatwe.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli nie nagrywać z AF ? 1920x1080 24kl czy 1280x720 30kl wiem, że jest to różnica full Hd ale czy jeśli będę nagrywać na 1920 to też może tak być, że jest rozmazanie? czy tutaj tylko wina Af ? i czy też ustawia się rodzaj nagrywania jak w fotografowaniu czyli Manual-sport-auto itp ? czy wideo samo z siebie nie łapie tych ustawień ?

  4. #4

    Domyślnie

    Zacznij od przetestowania nagrywania na nieruchowych obiektach - wyostrz spokojnie, zacznij nagrywać, zmień kadr i zobacz taki filmik na kompie. Jeśli wszystko będzie OK - to pewnie wina AF, jeśli nie - Twój komp może mieć problem z odtwarzaniem video w FHD.

    Jeśli to problem z odtwarzaniem FHD - pozostaje kręcić w HD lub trochę uwspółcześnić kompa.
    Jeśli to problem z AF - w trybie filmowym używej tylko manualnego ostrzenia. A jeszcze w ramach premii zyskasz to, że nie będzie nagrywało szumu silnika AF.

    Sprawdź jeszcze czy nie nagrywasz w trybie 50i lub 60i - często video nagrywane z przeplotem wygląda jeszcze straszniej niż normalne

    A jeśli potrzebujesz więcej wsparcia forumowego - wrzuć online któryś z Twoich filmików. Zobaczymy co jest grane.

  5. #5

    Domyślnie Nikon d3100 nagrywanie

    No niestety jeśli chcesz nagrywać z AF-em to raczej jakieś bezlustro ze wskazaniem na Panasa:/
    Ostatnio edytowane przez Spajd ; 21-04-2015 o 08:53

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Spajd Zobacz posta
    No niestety jeśli chcesz nagrywać z AF-e to raczej jakieś bezlustro ze wskazaniem na Panasa:/
    Nie ma czegoś takiego jak AF-e w Nikonach.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Nie ma czegoś takiego jak AF-e w Nikonach.

    Już poprawione...chodziło oczywiście o autofocus

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •