Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2015
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    4

    Domyślnie Lustrzanka czy aparat z wymienną optyką?

    Cześć, właśnie się tutaj zarejestrowałem, bo chciałbym zasięgnąć porady. Fotografuję od czasu do czasu, gdy mam ochotę, okazję. Powiem szczerze dobrze mi to wychodzi. Dlatego chciałbym się wybrać do policealnej szkoły fotografii i niejako później związać swoją przyszłość z fotografią. Problem jest jeden, nie posiadam na własność aparatu. Dlatego mam do was pytanie. Lustrzanka czy aparat z wymienną optyką ? Co wybrać na początek, jaką firmę polecicie. Czego się wystrzegać przy wyborze sprzętu. Liczę na waszą pomoc i zrozumienie

  2. #2

    Domyślnie

    najważniejsze, ile masz banknotów z Zygmuntem w kieszeni ? Każdy system ma swoje zalety.
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2015
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    4

    Domyślnie

    z Zygmuntem to by się koło 10-11 banknotów znalazło czyli max. 2200 złotych. Wiem, że to mało, ale jak na początek chyba wystarczająco.

  4. #4

    Domyślnie

    Przecież lustrzanka to aparat z wymienną optyką.

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    oczywiście tylko lustrzanka i tylko Nikon

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Przecież lustrzanka to aparat z wymienną optyką.
    pytanie bardzo "nieprecyzyjne" i to od osoby, która chce się zająć fotografią i odpowiedź też - są lustrzanki ze stałą optyką
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2015
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    4

    Domyślnie

    A co ma takiego Nikon czego nie ma Canon albo Sony ? Co jest jego największym atutem co go stawia na czele tej stawki ?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez triobix Zobacz posta
    A co ma takiego Nikon czego nie ma Canon albo Sony ? Co jest jego największym atutem co go stawia na czele tej stawki ?
    żółtą kropkę - zobacz u góry strony na jakim jesteś forum , gdybyś pytał o konkretny model, to prawdopodobnie odpowiedź była by zupełnie inna
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  10. #10

    Domyślnie

    bardzo ogólnikowo jeżeli nowe to:
    lustro nikon d5100 z kitem. Chociaż ja bym się mocno zastanawiał nad sony a6000, lub fuji x-m1 z 16-50. Musisz się określić, co chcesz tym robić i dwa wybrać się do sklepu, żeby pomacać i zobaczyć co i jak działa.
    (przy używkach można skleić coś lepszego)
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •