Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Canon 100d i 18-55 stm. Z Nikonem daj sobie spokoj, od kilku lat ta firma juz nie produkuje nic dobrego.

  2. #12

    Domyślnie

    Mz
    Aparat bylejaki.
    Szkła najlepsze. Kita nawet nie tykaj palcem...
    System- co sie podoba.
    Szkła jw.
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  3. #13

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego, co będziesz fotografował i jakie TY masz preferencje.
    Jeżeli ma służyć do nauki zasad fotografowania, to aparat może być niemal dowolny, mający przynajmniej tryby półautomatyczne (priorytety przysłony i migawki). Dobrze by było, gdyby miał tryb manualny. Najszybciej nauczysz się o co chodzi w fotografii jak sam będziesz mógł sobie wszystko ustawić.
    Czyli do wyboru: dowolna lustrzanka, większość tzw bezlusterkowców lub któryś z zaawansowanych kompaktów. Moim zdaniem ze wskazaniem na dwie pierwsze kategorie.
    Najlepiej wejdź po prostu do sklepu i sprawdź, co Ci się spodoba. Biorąc pod uwagę lustrzankę weź przede wszystkim pod uwagę, że w tych aparatach tryb live view raczej odpada.
    Z lustrzanek może być nawet najtańszy D3100 albo nawet stary ale jary dziadek D40 za parę groszy.
    Jeżeli wybierzesz coś z wymiennymi obiektywami, to ja bym nie skreślał kita. Ale faktycznie najszybciej nauczysz się uzywając jasny w miarę uniwersalny obiektyw stałoogniskowy, np "klasyk" AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G.
    Kupując np używanego D40 i nową 35-kę, wydasz około połowy posiadanej kwoty. Resztę możesz sobie odłożyć. Na pewno przyda się w przyszłości, jak już będziesz wiedział, czego chcesz.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 13-04-2015 o 12:55

  4. #14

    Domyślnie

    tylko te zdjęcia z d40 mogą nie być lepsze (a po obróbce w smarfonie) będą na często gorsze niż te z telefonu. Ale po wprowadzniu będzie całkiem fajne.
    Na razie D90 i D7100, S150 Macro, T116, N35, S50 1,4 S50-150, S900 i statyw całkiem dobry Fajne hobby i tyle
    http://pawelmeszynski.flog.pl/

  5. #15

    Domyślnie

    Kiedy będą gorsze?

    edit: Zresztą, życzę powodzenia w nauce fotografii przy pomocy smartfona.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 13-04-2015 o 15:58

  6. #16
    Oszczędny w słowach Awatar Maciej90
    Dołączył
    05 2012
    Miasto
    Gniezno
    Posty
    61
    Wpisów
    5

    Post

    sl011 dobrze pisze. Ja od siebie dodam też trzy grosze.
    Przewaga lustrzanki nad bezlusterkowcem to ergonomia, ergonomia i jeszcze raz ergonomia. W związku z tym sugeruję byś jako potencjalny fotograf najpierw odpowiednio zapoznał się z gabarytem lustrzanek oraz z tym jakie korzyści i wady z niego płyną. (Tak, wiem, że SONY ILCE6000 też ma dobrą ergonomię i na dodatek jest w miarę mały, ale nie jest to model który można kupić za małe pieniądze.)
    Rozważając czy kupić bezlusterkowiec czy dSLR zwróć uwagę na wizjer. Ten pierwszy z niższej półki nie zaoferuje wizjera, a nie w każdej sytuacji kadrowanie z użyciem LCD będzie wygodne więc wizjer warto by mieć już w standardzie. W lustrzance ta wygoda będzie zawsze dostępna czy to w postaci optycznej (w przypadku Nikon'a i Canon'a) lub elektronicznej (w Sony'm). Sprawdź który rodzaj bardziej będzie Ci odpowiadał, bo zarówno jeden jak i drugi typ ma swoje wady i zalety, o których trzeba być świadomym.
    Gdy już wybierzesz LUSTRZANKĘ ( ) to pozostaje wybór marki. W podjęciu tej decyzji może Ci pomóc odpowiedź na pytanie 'co głównie zamierzasz fotografować?'
    Osobiście uważam, że Nikon sprawi się najlepiej w fotografii produktowej i przy pejzażu ze względu na większe nasycenie barw. Podobnie Sony, który dodatkowo zaoferuje lepiej rozwinięty tryb filmowania i być może okaże się lepszy przy fotografowaniu sportu czy jakiejś akcji. Natomiast Canon ładniej odwzorowuje naturalny kolor skóry dzięki czemu może to być dobry wybór do fotografii portretowej czy ślubnej.
    Korpus to nie wszystko. Zwróć też uwagę na obiektywy. Wydaje mi się, że Nikon i Canon w tej kategorii będą miały przewagę nad Sony ze względu na znacznie większy wybór. Nikon ma bardzo szeroką gamę szkieł podstawowych dobrej jakości w stosunkowo niskich cenach. Canon to świetna jakość za duże (w mojej opinii) pieniądze w postaci czerwonych eLek, ale ich podstawowe obiektywy są wykonane słabiej niż Nikon'owskie.
    A jak już mowa o obiektywach to warto wspomnieć o stabilizacji obrazu. Sony ma takową już w korpusie dzięki czemu podpinając pod aparat jakikolwiek obiektyw zawsze będzie tam stabilizacja. Konkurencja nie ma stabilizowanej matrycy więc tutaj, żeby mieć możliwość korzystania z tej opcji, będzie się trzeba zaopatrzyć w obiektywy ze stabilizacją.
    sl011 przedstawił Ci dobrą opcję, ale jeśli nie interesuje Cię używany sprzęt to mogę zasugerować kilka modeli, którymi na Twoim miejscu sam bym się zainteresował. Oto one:
    - Nikon D5200;
    - Canon 700D;
    - Sony Alpha 58.
    Do tego obiektyw 35mm- tak jak wspomniał sl011.

    Aaa! I jeszcze jedno! Do dużego gabarytu będzie się trzeba przyzwyczaić i go zaakceptować, bo czasami będzie on drażniący.
    D300 | MB-D10 | SB-900 | AF-S 10-24 1:3.5-4.5G + AF-S 50 1:1.8G + AF-S 18-70 1:3.5-4.5G + AF-S 70-300 1:4.5-5.6G VR II
    F55 | AF 28-80 1:3.3-5.6G + AF 70-300 1:4-5.6G

  7. #17

    Domyślnie

    Kita bym nie skreślał, ale to zależy od upodobań. Myślę, że np. do takiego portretu typowo studyjnego, gdzie przymyka się obiektywy, kit może być całkiem ok.

  8. #18

    Domyślnie

    Do zdjęć ulicznych, portretów, studio można złożyć kozacki zestaw od każdej chyba firmy canon, nikon, sony, fuji, samsung, olympus. Autor wątku musi zawęzić pole czego oczekuje, chociażby do tego że musi klapać lustrem
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  9. #19

    Domyślnie

    Jeśli pierwszy aparat ma służyć do nauki, to polecałbym jednak kita, a ne 35tke w ciemno.
    35 jednemu może przypasować, drugiemu nie, poza ma bardzo kapryśny AF na wielu body, co może zdemotywować.

  10. #20

    Domyślnie

    Lustrzanka, nawet niewielka i bardzo amatorska, jest postrzegana przez laików jako aparat profesjonalny. Z tego powodu zdaża się, że na jakiejś imprezie bywa przepustką do strefy dla fotografów. Kilka razy mi się tak zdażyło. Parę osób usiłowało wejść, ale było skutecznie przeganianych przez ochroniarza. Widząc mnie tylko z D200 z 70-300 (i torbą foto na ramieniu), sam mnie zaprosił do środka, aż się zdziwiłem Innym razem coś tam rzuciłem o zdjęciach dla miejskiego portalu i też się udało
    Oczywiście zdażają się imprezy, na które organizator zabrania wpuszczać ze sprzętem pro, wtedy z kolei warto mieć również aparat wyglądający jak prosty kompakt.
    Pytający nie sprecyzował, co dokładnie ma zamiar fotografować więc ten aspekt też można wziąć pod uwagę

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •