Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie modem/ router wifi cisco + nowy router wifi

    Z gory zaznaczam, ze jestem zielony w sieciach internetowych.

    jednak chcialbym sam polaczyc elementy, ktore posiadam.

    Sprawa wyglada tak:

    do tej pory posiadalem mode/router wifi cisco 2425. wszystko smiaga OK.

    teraz dokupilem router asusa rt-ac87u i chcialbym aby to on przejal calkowicie funkcje routingu i wifi.

    Pytanie teraz jak to zrealizowac?

    Na chwile obecna wylaczylem wifi w panelu konfiguracyjnym cisco 2425 i polaczylem go z nowym routerem przez WAN. router asus w panelu konfiguracyjnym pokazywal polaczenie z internetem (tak samo pokazywal Windows 7), jednak strony sie nie ladowaly. domyslam sie, ze byl jakis problem z adresami IP modemu i routera asus. tylko jaki?

    pozniej zmienilem tryb pracy routera asus na AP i wtedy wszystko zaczelo smigac. rozumiem jednak, ze w takim wypadku cisco nadal odpowiada za caly routing, NAT itd. a asus jedynie rozprowadza wifi? tego wlasnie bym chcial uniknac.

    chce zeby cisco bylo tylko modemem a cala reszte zeby robil asus.

    pomoze ktos jak chlop krowie na rowie?

    normalnie to bym czytal i probowal do skutku, ale akurat mam wspollokatora, ktory sie zaplacze jak nie bedzie mial neta przez kilka godzin a nie chce zarywac nocek zeby to rozgryzc.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  2. #2

    Domyślnie

    Najprościej zmień adresacje na jednym z urzadzen. Pewnie masz na obu 192.168.1.0\24. Zmień np na cisco na 192.168.2.0. Będziesz miał podwójny nat?

  3. #3

    Domyślnie

    W Cisco (to od UPC?) musisz włączyć tryb Bridge. Wtedy Cisco będzie robiło tylko za modem kablowy. Na port WAN Asusa dostaniesz publiczny IP (jeśli Twój operator takie przydziela).
    Pozdrawiam
    Robert Błaszczak
    http://www.blaszczak.pl

  4. #4

    Domyślnie

    cisco jest z upc irlandzkiego.

    czyli w zakladce access point ustawie 'disabled' a bridging: 'enabled'
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  5. #5

    Domyślnie

    Tak, dokładnie jak napisałeś.
    Pozdrawiam
    Robert Błaszczak
    http://www.blaszczak.pl

  6. #6

    Domyślnie

    sprawdze jak moj wspollokator pojdzie juz w kime :P
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  7. #7

    Domyślnie

    podlaczylem i lipa. cos zle robie (w sumie to nie dziwne bo pojecia nie mam o tym

    cisco ustawilem tak jak mialo byc, wifi wylaczone i bridging wlaczony. zakladam, wiec, ze wiecej juz nie musze robic w cisco.

    asus chodzi w teybie routera bezprzewodowego, czyli tak jak chcialem.

    polaczenie po kablu dziala (chociaz przez dlugi czas nie dzialalo, ale cos tam namiezsalem i poszlo)

    natomiast jest problem z wifi. smartfon widzi siec, ale prze probie podlaczenia mam informacje 'Nie mozna uzyskac adresu IP'. Nie wiem co z tym fantem zrobic.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    1. Jak podłączysz do Cisco kompa bezpośrednio kablem, to dostajesz publiczny adres IP?
    2. Jak podłączysz kompa po kablu do Asusa, to net Ci działa?
    Pozdrawiam
    Robert Błaszczak
    http://www.blaszczak.pl

  10. #10

    Domyślnie

    @kzkzg: dhcp wlaczone
    @rb_zg: 1) sadze, ze dostaje taki adres, ale na bank pewien nie jestem. internet w kazdym badz razie smiga.
    2) net dziala bezproblemowo przy podlaczeniu asusa po kablu
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •