Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie D7100 + wywoływarka RAW

    Kochani czy starsza wersja programu LR umożliwia wywoływanie rawów z D7100. Jeśli nie, a tego jestem prawie pewien to czy można jakąś wtyczkę pobrać do LR 3.6 aby widział te rawy. jeśli nie ma takiej opcji to proszę doradźcie jakiś inny darmowy wywoływacz tych rawów z prostym i najlepiej polskim interfejsem. Dzięki z góry.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #2

    Domyślnie

    Możesz pobrać DNG Converter i na tych "negatywach" dziergać w LR.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Możesz pobrać DNG Converter i na tych "negatywach" dziergać w LR.
    Pozdrawiam, właśnie przesiadłem się z d50 na d7100. Ja mam starego PS Elements 6 i tylko dzięki DNG C można coś zrobić z rawem. Chyba, że używać darmowego RawTherapee, ewentualnie nikonowskie Capture NX-D. No ita wielkość plików - dysk twardy do archiwizacji to co najmniej 1T
    "Jeżeli fotografujący całkowicie polega na automatycznym pomiarze, jego życie stanie się niekończącym się poszukiwaniem aparatu, który zrobi wszystko sam" van Niekerk

  4. #4

    Domyślnie

    Konwersja do DNG odpada. Potrzebuję prostego w obsłudze, intuicyjnego free wywoływacza rawów z D7100. Ni musi być profii ani tofii nie musi być jakiś szybki, bo nieduże ilości zdjęć będą robione. Gdzie takowy bezpiecznie pobrać ?Help
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Konwersja do DNG odpada. Potrzebuję prostego w obsłudze, intuicyjnego free wywoływacza rawów z D7100. Ni musi być profii ani tofii nie musi być jakiś szybki, bo nieduże ilości zdjęć będą robione. Gdzie takowy bezpiecznie pobrać ?Help
    Capture NX-D
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  6. #6

    Domyślnie

    Capture One Express 7

    DxO Optics Pro 8

    Wszystko bezpiecznie i za free
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  7. #7

    Domyślnie

    A jesteś pewien że ta wersja DxO otwiera pliki z d7100?
    Tak z rok temu już ściągałem taką wersję, ale była zbyt stara, do pracy na d7100 a komentarze w Twoim linku pochodzą z 2013 roku ... ( poniżej artykułu )

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patefonik Zobacz posta
    A jesteś pewien że ta wersja DxO otwiera pliki z d7100?
    Tak z rok temu już ściągałem taką wersję, ale była zbyt stara, do pracy na d7100 a komentarze w Twoim linku pochodzą z 2013 roku ... ( poniżej artykułu )
    Wg tego PDFa jest obsługiwany D7100

    Cameras supported by DxO Optics Pro 8
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #9

    Domyślnie

    @MstrG
    Dzięki za informację, widać poprzednio załapałem się na jakąś starszą wersję .

  10. #10

    Domyślnie

    Sorry za post pod postem - czas edycji poprzedniego minął ...

    Ściągnąłem, zainstalowałem działa bezproblemowo z d7100.

    @MstrG
    Dzięki raz jeszcze za informację bo w pierwszej chwili zlekceważyłem link po przeczytaniu komentarzy pod odnośnikiem.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •