Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Czy zmieniać d7000.

    Witam. Obecnie użytkuje d7000. Aparat w pełni sprawny z bardzo celnym AF. Przebieg coś koło 15 tys. klatek. Szkiełka to sigma 17-50 os, samyang 85 1.4 AE, 35 1.8g, sonnar 135, nikon 18-70 oraz tamron 70-200 2.8. Lampa sb800. Jakoś zdjęć bardzo fajna. Czasem iso mogłoby być lepsze. Budżet jaki mogę przeznaczy to max 10 tys. Myślę nad wymiana body ale raczej w formacie dx. Sporo zdjec jest to spory crop. Chciałbym znaleźć:
    - ładniejszy obrazek.
    - fajnie gdyby było wyższe iso
    -migawka fajnie gdyby było to 1/8000
    - w grę wchodzą również używane body.
    Zacząłem czytać o d610 i d750 ale sam nie wiem czy zmieniać d7000 a zakup podyktowany jest raczej chęcią posiadania czegoś nowego niż brakami w obecnym body

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adriandol29 Zobacz posta
    zakup podyktowany jest raczej chęcią posiadania czegoś nowego niż brakami w obecnym body
    To może przeznacz tą kasę na wakacje na Sri Lance, Kubie, warsztaty czy kursy ?

  3. #3

    Domyślnie

    Na ten rok jest Paryż.

  4. #4

    Domyślnie

    Jakiś fajny kurs bardzo chętnie tylko proszę o sprawdzone namiary gdzie nie chodzi tylko o zdarcie kasy ale jednak o przekazanie konkretnej wiedzy. Np obróbka photoshop

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adriandol29 Zobacz posta
    (...)Budżet jaki mogę przeznaczy to max 10 tys. Myślę nad wymiana body ale raczej w formacie dx.(...)
    Bez sensu...
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

  6. #6

    Domyślnie

    Nie mam nic przeciwko fx ale większość zdjęć jest to spory crop dlatego stawiam na dx. Jeżeli jest model fx dający super jakość dx to bardzo chętnie. Jak wspomniałem czytałem o d750

  7. #7

    Domyślnie

    Jesli jesteś zadowolony z D7000 to przejście na innego DXa nie ma sensu. Przy 10 tyś i wymaganiach jakie przedstawiles przejście na FX to najlepsze co możesz zrobić. Chociaż to nie jedyne najlepsze rozwiązanie. Możesz częściowo rozbudować szklarnie o lepsze szkla a za resztę kasy wyjechać jak juz wspomniano. Tak czy siak- nie przechodz z DX na DX

  8. #8

    Domyślnie

    -lepsze iso
    -ładniejszy obrazek ( nawet jak będzie to powiększony wycięty kawałek kadru)
    Jeżeli d750 mi to zaoferuje to jestem na niego chętny. Jeżeli to samo będę miał w d610 to jeszcze fajniej bo coś zostanie. Nie potrzebuje mega pancernej puszki bo nie zajmuje się fotografią zarobkowo. To tylko moje hobby

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adriandol29 Zobacz posta
    Nie mam nic przeciwko fx ale większość zdjęć jest to spory crop dlatego stawiam na dx. Jeżeli jest model fx dający super jakość dx to bardzo chętnie. Jak wspomniałem czytałem o d750
    FX mające jakość DX? Zwykle to FX jest chwalone za lepszą 'plastykę' i obrazek na wysokich czułościach, na pewno chodziło ci o słowo "jakość" ?

  10. #10

    Domyślnie

    Bierz FXa a ewentualnego cropa wykadrujesz sobie odpowiednio w postprocesie.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •