Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Może to kwestia obiektywu ale widziałem kadr powiększony z fx to ten z d7100 był wyraźnie lepszy. Więcej szczegółów. Mniej rozmazany

  2. #12

    Domyślnie

    Ale to tylko moje subiektywne odczucia.

  3. #13

    Domyślnie

    To raczej kwestia obiektywu. Z resztą im większy jest jeden piksel, tym łatwiej o ostry obrazek - matryce o większym zagęszczeniu pikseli wymagają bardziej ostrych szkieł. Jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić, ale chyba dobrze wnioskuję

    EDIT: A większość puszek FX ma mniejsze zagęszczenie pikseli od matryc DX, więc teoretycznie łatwiej uzyskać tzw. żyletę
    Ostatnio edytowane przez Migacz112 ; 04-04-2015 o 21:58

  4. #14

    Domyślnie

    Skoro tak to decyzja zapadła. Czas na zmiany. W moim przypadku warto dokładać do d750 czy wystarczy bardziej amatorski d610. Kwestia iso i obrazka. AF wiem ze to dwie różne bajki

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adriandol29 Zobacz posta
    Skoro tak to decyzja zapadła. Czas na zmiany. W moim przypadku warto dokładać do d750 czy wystarczy bardziej amatorski d610. Kwestia iso i obrazka. AF wiem ze to dwie różne bajki
    Ja jednak podpytam - co dokładnie fotografujesz? Piszesz

    Cytat Zamieszczone przez adriandol29 Zobacz posta
    Sporo zdjec jest to spory crop.

    Może warto jednak pozostać w DX i kupić Sigmę lub Tamrona 150-600mm jeśli brakuje Ci ogniskowej. Resztę pieniędzy odłożyć do skarpety i czekać na następce D300s, ewentualnie rozważyć D7200.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  6. #16

    Domyślnie

    Wszystko po trochu. W tym roku jest plan na air show. Targi samochodowe w poznaniu. poza tym to wakacje rodzina. Czasem modelki. od czerwca sporo zdjęć produktowych będę robił.

  7. #17

    Domyślnie

    W reportażu bardzo nie lubię pozowania dlatego pisałem o crop. Wole stanąć gdzieś na uboczu i zrobić kilka naturalnych zdjęć. Od nie dawna mam dopiero tamron jeszcze nigdzie ze mną nie był. Myślę że 70-200 wysyarczy

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adriandol29 Zobacz posta
    W reportażu bardzo nie lubię pozowania dlatego pisałem o crop. Wole stanąć gdzieś na uboczu i zrobić kilka naturalnych zdjęć. Od nie dawna mam dopiero tamron jeszcze nigdzie ze mną nie był. Myślę że 70-200 wysyarczy
    Dokup sobie do DX-a FX-a i na dwa body rób. Bedziesz zadowolony, ponieważ to trafi w Twoją metodę/zamiłowanie foto
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  9. #19

    Domyślnie

    Skoro focisz zarobkowo, to FX ma uzasadnienie. Bez względu czy będzie do D610 czy D750, różnicy w obrazowaniu nie będzie. Obie puszki mają prawie identyczną charakterystykę matryc. Jednak warto sobie zostawić cropową puszkę jako rezerwę na wypadek awarii FX. Przebieg jaki podałeś dla D7000 to zaledwie "dotarta" migawka, używając slangu samochodziarzy. Tak nowego sprzętu nie warto się wyzbywać.
    Ja mając taką gotówkę w pierwszej kolejności zainwestowałbym w dobre szkła FX a za jakiś czas puszkę. Wstrzemięźliwie podszedłbym do pogoni za megapikselami gdyż bez dobrej szklarni (nowoczesnej i drogiej) efekt z super matrycy może być wielce niezadawalający.
    Co prawda w stajni nikona jestem od roku, ale wybierając puszkę celowo ograniczyłem się do D7000 a nie D7100. Oceniłem, że wolę dokupić dobre oprogramowanie do obróbki RAW i trochę osprzętu, niż posiadać matrycę 24 megapikselową. Cóż, ja jestem amatorem, a Ty "fotografujesz do kotleta" więc priorytety możesz mieć inne.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Skoro focisz zarobkowo, to FX ma uzasadnienie.
    Conieco przegapiłeś czytając...
    Cytat Zamieszczone przez adriandol29 Zobacz posta
    Nie potrzebuje mega pancernej puszki bo nie zajmuje się fotografią zarobkowo. To tylko moje hobby

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •