Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Jaki nikon do filmowania wesel?

    Cześć, jestem początkującym nikoniarzem i zamierzam kupić coś do kręcenia imprez okolicznościowych, teledysków itd. Widziałem gdzieś na necie slogan D5200 najlepiej filmujący Nikon. Teraz mam 3 pytania. Po pierwsze, ile prawdy jest w tym sloganie? Po drugie, czy lepiej kupić D5200 z mikrofonem stereo, czy D5100, który jest dużo tańszy i za różnice kupić mikrofon zewnętrzny. Po trzecie, może doradzicie coś innego, niż wyżej wspomniane aparaty. Dodam, że na Body mam przeznaczone max 2000 a na obiektyw drugie tyle. Z góry dzięki za porady

  2. #2

    Domyślnie

    Panuje obiegowa opinia, że do filmów lepiej nadają się puszki Canona. A co do 5100 to w filmach zachowuje się raptem poprawnie. Zewnętrzny mikrofon to i tak podstawa. Ten stereo w 5200 też tyłu nie urywa.

    tapped from NEX

  3. #3

    Domyślnie

    ja to to całe życie myślałem, że do filmowania to są kamery
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  4. #4

    Domyślnie

    No patrz, nawet nie wiedziałeś że żyłeś w błędzie
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  5. #5

    Domyślnie

    Co byście zatem zaproponowali z używek do 4000 body + obiektyw?

  6. #6

    Domyślnie

    Kamerę.
    D7100, D80, SB900, N18-70, Jupiter 21M/ЮПИТЕР 21М, Mir 24N/МИР 24Н, Helios 44M/ГЕЛИОС 44М, N AF 50 mm 1:1.8 Mk I, N AF 70-210 mm 1:4-5.6 D

  7. #7

    Domyślnie

    Jak filmowanie to faktycznie kamera.
    Nikon

  8. #8

    Domyślnie

    A jeśli bym się już uparł na lustrzankę?

  9. #9

    Domyślnie

    To będziesz uparciuchem

    A tak już na poważnie. Jeżeli oczekujesz, że odpalisz D5200, wciśniesz guziczek i polecisz kręcić imprezę, teledysk to muszę Cię rozczarować - to nie zadziała - zwłaszcza na początku

    Teraz zapytasz o body, za chwilę będziesz zapewne pytał o obiektyw, później o "stabilizator", dodatki itd. bo bez tego IMO ciężko będzie, a to już robią się powoli poważne wydatki

    Jeżeli oczekujesz uruchomienia sprzętu, który sprowadza się do wciśnięcia guzika to kamera - jeżeli jednak upierasz się na puszkę i długą drogę zapewne wielokrotnie ciernistą oraz masz dużo czasu aby czytać, czytać i jeszcze raz czytać łap D5200 lub D7100 D5200 ma obrotowy wyświetlacz więc na początek będzie lepiej....

    Ja jednak bym mimo wszystko odradzał Tobie. Dlaczego? Ja kupiłem puszkę do kręcenia bo miałem wcześniej w ręku D5200 i D7100. Miałem ten komfort, że przez kilka dni mogłem się pobawić i ocenić czy to jest to czego oczekuję. Po tych kilku dniach byłem PEWIEN - Ty jesteś pewien? Jeżeli masz znajomego, który ma taką puszkę lub podobną abyś zobaczył czy to jest na pewno Twoja droga

    Gro ludzi naogląda się filmików z YT i myśli, że po zakupie puszki na drugi dzień nakręcą podobny materiał. Później przychodzi rozczarowanie, wielkie rozczarowanie Mijają dni, tygodnie, miesiące a wydatki rosną a finalny materiał nie jest nawet w połowie jak ten "zaczarowany" na YT

    Jeżeli jednak jesteś absolutnie pewien, że chcesz i jesteś zdecydowany na Nikona to IMO z D5200, 5300, 7100 powinieneś być zadowolony
    Ostatnio edytowane przez dretan ; 05-04-2015 o 22:27
    D7100 + S16-35 1.8

  10. #10

    Domyślnie

    5300, 5500, 7100 z kitowymi szkłami + mikrofon lub system canona

    tapped from NEX

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •