Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Dzięki Dretan za obszerną odpowiedź. Tak, nastawiam się na długą drogę, chcę z czasem uzbierać cały potrzebny sprzęt i zająć się tym na poważnie. W między czasie też będę próbował bawić się w zdjęcia, dlatego nie kamera. Liczę się z tym, że zanim nakręcę pierwsze weselne demo minie z pół roku..

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kux Zobacz posta
    ja to to całe życie myślałem, że do filmowania to są kamery
    To podaj propozycje kamer z wymienną optyką umożliwiając nagranie wideo w o podobnej jakości co d5200 w zbliżonej cenie.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wavehunter Zobacz posta
    Dzięki Dretan za obszerną odpowiedź. Tak, nastawiam się na długą drogę, chcę z czasem uzbierać cały potrzebny sprzęt i zająć się tym na poważnie. W między czasie też będę próbował bawić się w zdjęcia, dlatego nie kamera. Liczę się z tym, że zanim nakręcę pierwsze weselne demo minie z pół roku..
    Jak chcesz zająć się tym na poważnie to kup Sony A7s. Wspomniane wyżej nikony oferują całkiem niezłą jakość nagrań wideo, ale jakość nagrań to nie wszystko:
    - nie ma możliwości zmiany wartości przysłony podczas nagrywania,
    - nie ma focus peaking
    - AF praktycznie nie istnieje
    - i wiele innych rzeczy

    Canon oferuje w swoich body (tych przeznaczonych do filmowania tj. 7D, 7DII, 70D) przyzwoity AF i w każdym body jest możłiwość zmiany wartości przysłony - dodatkowo po wgraniu modyfikowanego softu możemy uruchomić nagrywanie wideo w HDR i kilka innych przydatnych rzeczy np. wideo w RAW. Nie ma jednak róży bez kolców - Canon oferuje gorszą jakość nagrywanego materiału wideo, dodatkowo skażonego morą i niezbyt podatnym na pracę na wysokim iso (wyjątek 5dIII, 6D i pozostałe modele FF).

    W związku z tym jeśli tak jak piszesz myślisz na poważnie o kręceniu wideo to Sony A7s będzie bardzo dobrym wyborem:
    - oferuje wszystko to czego nie mają modele powyżej z tym, że w świetnej jakości i to na bardzo wysokim ISO
    - nadal jest to bardzo dobry aparat do zdjęć

    Minusy? Kwota, choć i tak jest to ułamek tego co trzeba by przeznaczyć na sprzęt ze stajni Canona czy Nikona.
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  4. #14

    Domyślnie

    Kolejnym minusem jest zła reakcja na LEDy efektowe niebieskie
    A ludożerka uwielbia ten szajs mieć na imprezach

  5. #15

    Domyślnie

    Canon właśnie wrzuca na rynek XC10, wesele tym oblecisz i nie tylko ... .
    Natomiast jeśli się upierasz by filmować aparatem fotograficznym (o zgrozo, co narobili ci marketingowcy) to najprędzej zrobisz to za pomocą OM-D Olympusa.

    P.S. definicja z wojska "chlebak jak sama nazwa wskazuje, służy do noszenia granatów"

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Canon właśnie wrzuca na rynek XC10, wesele tym oblecisz i nie tylko ... .
    Natomiast jeśli się upierasz by filmować aparatem fotograficznym (o zgrozo, co narobili ci marketingowcy) to najprędzej zrobisz to za pomocą OM-D Olympusa.

    P.S. definicja z wojska "chlebak jak sama nazwa wskazuje, służy do noszenia granatów"
    Hmm, matryca mikro 4/3 w ciemnych pomieszczeniach to raczej nie najlepszy pomysł.
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  7. #17

    Domyślnie

    Chyba że ma się speedboostera do micro 4/3
    W instrukcji D5200 i podobnych jest napisane że podczas nagrywania aparat może się sam wyłączyć ze względu na temperaturę. Mi się to wiele razy zdarzało dlatego miałem w zapasie D3200. Ale jak ostatnio od tej temperatury mi się uszkodziła karta SD, zrezygnowałem z filmowania lustrzankami.
    Nikon D700 | Nikon D5200 | Panasonic GH4 +SB | SB-900+SB-910+YN560 | N70-200 f2.8 VR | S20f1.8 | S18-35f1.8

  8. #18

    Domyślnie

    Chyba zauważyłeś mój P.S. do wypowiedzi, nie jestem zwolennikiem filmowania lustrzankami. Ale jeśli już, to o dziwo bezlusterkowce m4/3 lub soniaczki poradzą sobie z tym zadaniem najlepiej.
    Ostatnio olek zrobił duży krok do przodu z matrycami i praktycznie wiele nie ustępują one tym od Canona (aps-c).
    M4/3 jest systemem fotograficzno-filmowym, sporo szkieł ma przeznaczenie wyłącznie do filmowania. Olympus OM-D E-M5 posiada wiele dodatków umożliwiających filmowanie, choćby odpowiednią stacje dokującą która bierze na siebie część funkcji związanych z rejestracją obrazu. Nie będę się rozpisywał, ale jak kto ma ochotę to sobie sam wygoogla
    http://www.m43.eu/filmy/filmowanie-o...labym-swietle/

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Canon właśnie wrzuca na rynek XC10, wesele tym oblecisz i nie tylko ... .
    1" matryca i cena £1599.99 - to już jednak zdecydowanie lepiej zainwestować w A7S.
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •