Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Prosty i tani aparat do fotografowania dziecka?

    Szukam aparatu dla córki do fotografowania malutkiego dziecka. Poniewaz fotografia jej nie interesuje, chcialbym jej zaproponowac jakis prosty aparat - kompakt? - który da jaj możliwość utrwalania postępów rozwoju Malucha.
    Gównym kryterium - moim zdaniem - będzie tu szybkość ostrzenia oraz jasny obiektyw.
    Wydaje mi się, że aparat powinien mieć preselekcję czasu: pozwoli to ustawić czas np 1/150s. Ewentualnie tryb sportowy?
    Następnie: łatwość obsługi, małe wymiary i ciężar.
    Cena: córka chcialaby wydac max 500 zł, ale wątpię czy to jest możliwe. Oczywiście może to być sprzęt używany.
    Sprawdziłem polecany na jakims forum BenQ G1, ale jest za wolny.
    W polu moich zainteresowań znajduje się też Olympus XZ10, dostepny czasami na wtórnym rynku za ok 600 zł.
    D7000, Sigma DC 17-70/1:2,8-4,5 Macro HSM, SB-900

  2. #2

    Domyślnie

    Bez krzty sarkazmu: smartfon.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  3. #3

    Domyślnie

    Jakiż to smartfon ma szybki autofokus i obiektyw np 1.8? I do tego kosztuje +- 500?
    D7000, Sigma DC 17-70/1:2,8-4,5 Macro HSM, SB-900

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Satman Zobacz posta
    Jakiż to smartfon ma szybki autofokus i obiektyw np 1.8? I do tego kosztuje +- 500?
    Żaden podobnie jak żaden kompakt za 500 zł
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #5

    Domyślnie

    Szach i mat
    było żółto i czerwono
    był też FUJI, ale wykończyła go czerwona zaraza
    fotografie Stankiewicz Tomasz

  6. #6

    Domyślnie

    Każdy nowoczesny smartfon dorównuje w jakości zdjęć kompaktowi za 500zł, przewyższając go w oczywisty sposób pod względem dodatkowych możliwości.

    Obiektyw 1.8? Szybki autofocus? Nie róbmy sobie jaj z pogrzebu tej niszy rynkowej.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  7. #7

    Domyślnie

    Xiaomi redmi 2 kosztuje w Polsce ok 550 PLNów i ma obiektyw ze światełkiem f/2.2. To dobry sprzęt. Nie śledzę ostatnio rynku, ale niewykluczone że u innych Chińczyków jak Jiayu, Oppo, ZTE czy Huawei też da się coś znaleźć.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Żaden podobnie jak żaden kompakt za 500 zł
    Choćby wspomniany przeze mnie Olympus XZ-10, ma F:1,8 i jest chwalony za dość szybki autofokus.
    Jakość zdjęć: http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=47623. Satysfakcjonuje mnie, jeśli chodzi rodzinny album.
    Cena używanego: ok. 500, nówka: 660

    Wiem, że niektóre smartfony potrafią robić całkiem ladne zdjęcia w dobrym oświetleniu. Ale jasny obiektyw + ISO 400 dają już możliwość fotografowania dzieciaka w świetle zastanym, przy akceptowalnych szumach matrycy.
    Niestety, większy problem jest z szybkością ostrzenia, nie łudzę się, że dostanę w tej cenie coś, co dorówna lustrzance, ale jakiś kompromis byłby mile widziany.

    @cz4rnuch: dzięki, przyjrzę się temu Xiaomi.
    Bardzo proszę o jakieś konstruktywne informacje, rady.
    D7000, Sigma DC 17-70/1:2,8-4,5 Macro HSM, SB-900

  9. #9

    Domyślnie

    Satman zobacz sobie aparaty z serii Nikon 1, mają bardzo dobry af, są małe i lekkie, aczkolwiek jasnych obiektywów to za dużo nie ma do nich. W cenie ok.600zł da się zmieścić ale sprzęt używany.

  10. #10

    Domyślnie

    No i wybrałem, zakupiłem i przetestowałem.
    Wydałem 500 zł, za używany sprzęt. Jest w stanie wręcz idealnym. Zrezygnowałem niestety z jasnego obiektywu na rzecz bardzo dobrej stabilizacji obrazu (4EV), musiałbym wydać więcej za jasny obiektyw i pozostałe cechy, na których mi zależało. Aparat świetnie sobie radzi w warunkach domowych przy świetle zastanym, również w trybach automatycznych, a tryb fotografowania dzieci w ruchu działa bardzo dobrze. Oczywiście dostępne są inne ustawienia: M, Av, Tv, P, zapis RAW. Bardzo wygodny (choć mały) obracany monitor - dla selfies ;p
    Wadą jest marny celownik, ale jest i razie potrzeby można go wykorzystać.
    Jakość zdjęć jest lepsza niż się spodziewałem. Porównywałem go z moim staruszkiem D90. Różnice głownie w kontraście obrazu, oraz szumach przy bardzo dużych powiększeniach. Przy ISO 800 szumy są korygowane automatycznie, ale naprawdę akceptowalne.

    Przypomnę, że miał to być wybór dla absolutnych laików, prosty w obsłudze (ale dający wiecej możliwości niż "małpka"), dający możliwości wydruku głownie pocztówki, maksymalnie A4. Typowo rodzinny: scenki domowe, głownie z udziałem dzieci, na wycieczce, wakacjach.

    W polu zainteresowania były także:
    Olympus XZ-10 - obiektyw 1.8, ale brak celownika i nieruchomy monitor,
    Samsung EX1 - również jasny obiektyw 1.8, ale brak celownika i stabilizacji obrazu
    Panasonic G1 - rocznik 2008
    i największy konkurent: Panasonic LX-5: gdyby miał ruchomy wyświetlacz i celownik byłby idealny.
    and the winner is....

    Canon G12

    Mimo kilku wad jego zalety (i jakość obrazu) przeważyły i zdecydowały o wyborze. Jestem pewny, że sprawdzi się w rękach mojej córki i zięcia.
    Wbrew pozorom można kupić odpowiedni sprzęt za dobre pieniądze
    Ostatnio edytowane przez Satman ; 30-03-2015 o 15:58
    D7000, Sigma DC 17-70/1:2,8-4,5 Macro HSM, SB-900

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •