Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Szybka D 90

  1. #1

    Domyślnie Szybka D 90

    Witam. Czy ktoś wie z jakiego materiału zrobiona jest szybka wyświetlacza w D 90?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Ta na tylnej ściance, duża.

  4. #4

    Domyślnie

    Na pewno nie jest to szkło hartowane, jest to bardziej rodzaj plastiku.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Ta szybka dość łatwo się rysuje, nawet z oryginalną osłoną. Wystarczy, że jakieś drobinki się pod nią dostaną. Przynajmniej u mnie tak było. Jeśli komuś takie ryski przeszkadzają to lepiej zaopatrzyć się w jakąś naklejkę na wyświetlacz.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ta szybka dość łatwo się rysuje, nawet z oryginalną osłoną. Wystarczy, że jakieś drobinki się pod nią dostaną. Przynajmniej u mnie tak było. Jeśli komuś takie ryski przeszkadzają to lepiej zaopatrzyć się w jakąś naklejkę na wyświetlacz.
    Mnie dostało się ziarnko piasku i roztarło się pod tą oryginalną osłoną. Najlepiej nakleić tam jakieś szkło GGS albo dobrą folię. Tak na wszelki wypadek. Aha, to miejsce gdzie ziarnko piasku zmasakrowało szybkę udało się nieco spolerować, ale nie byłem aż tak zawzięty w tym polerowaniu, ponieważ obejmowało ono czarną krawędź szybki, więc nie przeszkadzało to w podglądzie.

  8. #8
    Rozmowny
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    383

    Domyślnie

    Oryginalne osłony nie zabezpieczają całkowicie tylnego wyświetlacza przed dostaniem się drobin pyłu. Jedynym sensownym zabezpieczeniem jest naklejenie dobrej osłonki ze szkła GGS (jak pisał przedmówca). Na każdym z posiadanych aparatów zakładałem szkiełka GGS (było trochę o nich na forum), i jak do tej pory spisywały się najlepiej. Poza tym w kompletach szkieł GGS masz szkiełko na wyświetlacz tylny i górny. Z folią bywało różnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •