Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Obróbka zdjęć i zmniejszenie rozmiaru

    Witam serdecznie, jestem nowy więc chcę zaczerpnąć wiedzy od specjalistów, otóż mam pytanie jak zmniejszacie zdjęcia i do jakich rozdzielczości bo ja używam LightRoom-a ale przy obrobieniu zdjęć i zmniejszeniu bardzo tracę na jakości, jakich programów lub parametrów używacie do zmniejszenia rozdzielczości zdjęć? z góry dziękuję za odpowiedzi!

  2. #2

    Domyślnie

    W LR przy zapisywaniu zdjęcia masz całkiem klarownie opisane właściwości pliku. Jeżeli zaznaczysz limit file size to: i podasz np 10000K to zapisze Ci jpg-a do 10MB. Zdjęcie wtedy nie powinno dużo stracić. Tak samo przy Resize to Fit, podajesz parametry w pikselach np W: 1024 H:850, resolution np 300. Ja częściej korzystam z pierwszej opcji. Sam powinieneś decydować jakich rozmiarów chcesz używać przy zapisywaniu zdjęć.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja używam darmowego SNS Resizer. Pliki po zmniejszeniu nie tracą na jakości i są ostrzejsze niż te wyeksportowane przez Lightrooma do mniejszej rozdzielczości, nawet jeżeli przy eksporcie wybierze się wyostrzanie. Programem można zmniejszać pojedyncze pliki jak i całe foldery, z zachowaniem exifa lub bez. Z ciekawych opcji: można mu zdefiniować max. ciężar pliku wynikowego, przydatne np. przy wrzucaniu zdjęć na portale z ogłoszeniami, które mają limit wielkości w kb czy mb.
    Z minusów program nie jest demonem prędkości.
    A7III

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •