Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45
  1. #11

    Domyślnie

    Jasne. Chodziło o Kadyks. Ale już wiem, że go odpuszczę. Najprawdopodobniej również Gibraltar.

    Na dzisiaj radykalnie skróciłem trasę i wygląda tak. https://www.google.com/maps/d/edit?m...Y.kfDvbQnkxxmE

    1. Mijas i Costa del Sol
    2. Ronda, Setenil de las Bodegas i Zahara
    3. Sewilla
    4. Kordoba
    5. Granada
    6.
    7. Malaga

    W jednym z miast zanocuję dwie noce. Ponieważ lubię zdjęcia nocne, to najchętniej w tym gdzie są odpowiednie plenery. Chyba, że zahaczyć o Sierra Nevada. Ale to można zrobić z Granady.
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 18-03-2015 o 10:32
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  2. #12

    Domyślnie

    Chyba zbyt dużo tego szczęścia zaplanowałeś. Ale może chcesz się tylko przejechać po Andaluzji? W Granadzie mieliśmy zarezerwowane dwa noclegi i to nie było za dużo. Sama Alhambra to kilka godzin, chyba że chcesz tylko odbyć szybką przebieżkę po ogrodach. Jak wejdziesz tu i tam, to minie pół dnia, albo i lepiej - tam się rezerwuje i opłaca bilety na określony obiekt i na określoną godzinę wejścia do tego obiektu i nie ma zmiłuj. Masz być na czas bo nie wejdziesz. Trzeba to wszystko zaplanować z odpowiednimi buforami czasowymi - od wejścia, do pałacu Nasrida masz jakieś 30 minut spaceru, a po drodze jest gdzie się zatrzymać i zrobić zdjęcia. Jest tam kościół, jest pałac Karola V, jest Alkazaba i wiele pomniejszych ciekawych obiektów. Powrót, inną trasą, to kolejne 30 minut lub więcej. Do tego katedra w centrum miasta, a ją koniecznie trzeba zobaczyć, i już masz cały dzień z głowy, bo tam też trzeba dojechać. Parkować oczywiście nie ma gdzie. Wybraliśmy hotel położony jakieś 800 m od wejścia do Alhambry - drogo, ale za to blisko i kłopoty z dojazdem do Alhambry z głowy. Dojazd do centrum autobusem, albo taksówką - najszybciej. Ta mała Ronda, to nie tylko sam most. Zresztą z góry, z drogi, nie wygląda zbyt efektownie, a żeby zrobić fajne zdjęcia tego mostu, trzeba się trochę nachodzić. Do tego jest tam Plaza de Toros - arena i muzeum korridy, ale oczywiście można to wszystko olać. nam zajęło to drobne kilka godzin. Granada, Sewilla, Kordoba, Malaga to są duże i stare miasta ze wszystkimi konsekwencjami - korki, kłopoty z parkowaniem, zakazy wjazdu, itp. Do tego musisz brać pod uwagę to, że tam codziennie w południe jest sjesta, czyli totalna przerwa, a Hiszpanie mają dużo czasu i raczej się nie spieszą. Głupi posiłek to godzina, albo lepiej. W Sierra Nevada zatrzymaliśmy się na kawę w małej wiejskiej knajpce - prawie godzina. Do tego te przejazdy wcale nie są takie szybkie. Jeśli autostarada, to OK, można jechać. Ale jeśli chcesz coś zobaczyć, zatrzymać się, zrobić zdjęcia, to jedziesz bocznymi drogami i średnia 50 km/godz wcale nie jest zaniżona. No, ale oblecieć da się taką trasę w tydzień - szybko i bez sensu. Moim zdaniem.
    Jacek

  3. #13

    Domyślnie

    Dlatego pytam, co warto zobaczyć. A w szybkim zwiedzaniu jestem dobry. W Lizbonie byłem 2h, bez żadnego rozeznania, bo musiałem wyrobić paszport zastępczy. Wysiadłem z tramwaju na nosa i się udało.

    Malagę mogę sobie odpuścić. Tyle co zobaczymy wieczorem. Jest opcja kolejnego przylotu na 3 dni.
    Mam więc 5 dni na 3 miasta, w tym 4 noclegi. Granada zależy od tego na kiedy kupimy bilety. Ale na pewno będę tam więcej niż dobę.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Wybraliśmy hotel położony jakieś 800 m od wejścia do Alhambry - drogo, ale za to blisko i kłopoty z dojazdem do Alhambry z głowy.
    Jest jeszcze lepsza opcja:
    http://www.parador.es/es/paradores/parador-de-granada
    Za drobnych 336 eurosów można przenocować w samej Alhambrze. Jak się nie trafi na tę promocję, to wtedy za 632 eurosy. I trzeba się śpieszyć z rezerwacją, bo gwarantowane, że później nie będzie miejsc.

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Granada zależy od tego na kiedy kupimy bilety. Ale na pewno będę tam więcej niż dobę.
    I to jest słuszna koncepcja.
    Dla mnie absolutne minimum w Granadzie i okolicy to byłoby dwa i pół dnia. Przyjechawszy i zakwaterowawszy się, zacząłbym od popołudniowo-wieczornej wycieczki po mieście, oczywiście ze stosownym przekąszeniem i napiciem się wina. Następnego dnia od rana poszedłbym do Alhambry, a po południu pojechałbym w góry Sierra Nevada. Bliżej wieczora będzie tam fajniejsze oświetlenie. Nie wiadomo, czy da się wjechać autem aż pod Pico de Veleta na ca. 3300 m n.p.m., bo droga pod sam szczyt może być nieprzejezdna, ale na ok. 2500 m (Pradollano) da się wjechać bez problemu. Chyba już będzie po sezonie narciarskim, który kończy się jakoś na początku maja. Cisza tam będzie wtedy taka i spokój taki, wysokogórskie powietrze orzeźwiające po upałach, że nie będzie się chciało wracać. Nie ma problemu - dni będą długie, więc czasu wystarczy. Cały kolejny dzień spędziłbym na jeżdżeniu górskimi drogami i niezobowiązującym wędrowaniu po drugiej stronie w Las Alpujarras.

    To byłaby jedna część mojej podróży w takim układzie czasowym, o jakim jest tutaj mowa. Drugą część pobytu spędziłbym na zachód od Malagi w rejonie Mijas-Marbella-Ronda- Gibraltar. W każdym razie pozostałbym na Costa del Sol z odbiciem w głąb lądu do Rondy, aby jak najmniej czasu stracić na siedzenie za kierownicą, a mieć go jak najwięcej na chodzenie pieszo z aparatem. Jest co oglądać i czas zleci błyskawicznie. Tu w rozkład jazdy można też wkalkulować El Chorro, np. zamiast Gibraltaru.

    Między tymi dwoma rejonami można się przemieścić dość szybko, bo jest autostrada. W ramach każdego z obu rejonów poruszałbym się powoli i bardzo powoli. Kolejność może być dowolna.

    Sewillę i Kordobę zaplanowałbym na następny raz. A Costa de la Luz od Tarify przez Kadyks do parku narodowego Doñana na jeszcze następny.
    Ostatnio edytowane przez JacekB ; 19-03-2015 o 03:20

  5. #15

    Domyślnie

    Jak była wycieczka do Granady to akurat się rozchorowałem ale towarzystwo policzyło że po mieście zrobili chyba 35km... więc jak wyżej.

    W Rondzie jak już znalazłem miejsce gdzie się schodzi w dół na przeciwko mostu, to trzeba było wracać na autobus. A do dzisiaj mam niedosyt bo tam w dole wydaje mi się że mogło być coś interesującego (woda, buda, spadająca woda itd. ) i z jakimś fiszem lub inną szerokością bym się tam wybrał.
    W Marbelli może być interesujące Puerto Banus - ponoć taka nasza Jastarnia czyli drogie samochody, port, jachty itd - > jeśli kogoś interesuje tego typu tematyka to może warto, niestety nie dotarłem.

    Generalnie Andaluzja fajne miejsce, chętnie bym się tam przeniósł.
    Kosmici nieznanej narodowości ukradli lewackie Sony A7 sn: 3980117 oraz Voigtlander Nokton 40 MC sn:8030111 we Wrocławiu

  6. #16

    Domyślnie

    Nie będę się rozpisywał zbytnio o Andaluzji, ale powiem jedno: MZ to najpiękniejszy i najbardziej klimatyczny region Półwyspu Iberyjskiego ;
    jeżeli mogę coś doradzić to:

    1. nocleg w Maladze ; koniecznie zdjęcia wieczorne na deptaku
    Malaga właściwie jest mało ciekawa fotograficznie w ciągu dnia ; wieczorem jest odwrotnie
    rano, bladym świtem wyjazd do Granady

    2. Granada (must have) nawet 2 dni; koniecznie z noclegiem ; po południu- El Banuelo i dzielnica Albacin , wieczorne zdjęcia wzdłuż Rio Darro , ok. północy ORYGINALNE CYGAŃSKIE flamenco na Sacromonte , rano Generalife , Alcazaba i ew.Alhambra (jak starczy czasu) , przejazd do Kordoby

    3. Kordoba (must have) ; przyjazd po południu ; nocleg --> koniecznie w Hostal Seneca (super klimatyczny rodzinny typowo andaluzyjski hotelik z cudownym patio ; dwa kroki od Mezqity) ; wieczorny spacer i focenie ; rano Mezqita, wyjazd do Sevilli

    4. Sevilla (must have) ; con.1 dz. ; obowiązkowo korrida ( jeśli będzie ) + obowiązkowo obiad w jednej z wielu knajpek wokół areny --> koniecznie trzeba zamówić miejscowy specjał : bycze jądra - tylko tu ,w Europie, można to zjeść i jak nie wiesz co jesz smakuje naprawdę świetnie - ........(trzeba nie wiedzieć co się zamawia); jadłem ten przysmak również w Am.Pd i tam nie było tak smacznie podane.....; następnie koniecznie Reales Alcazares ; dwa wieczory na focenie

    5.Ronda (przejazdem)

    Podczas przejazdów pomiędzy powyższymi punktami jest sporo dobrego przydrożnego focenia;

    I to wystarczy na pierwszy raz........

    EDIT; wybrzeże można sobie swobodnie odpuścić ...... bryndza totalna ; jest 1000 piękniejszych linii brzegowych na świecie
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 19-03-2015 o 13:27

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    wybrzeże można sobie swobodnie odpuścić ...... bryndza totalna ; jest 1000 piękniejszych linii brzegowych na świecie
    Same wybrzeża jako takie oczywiście są na świecie piękniejsze, jak na przykład - aby daleko nie szukać - nieodległe portugalskie Algarve. Ale wystarczy odjechać o kilka-kilkanaście kilometrów od plaży i już trafia się w rewelacyjne lokalne klimaty.

    To dotyczy całego hiszpańskiego wybrzeża śródziemnomorskiego, nie tylko Costa del Sol.

  8. #18

    Domyślnie

    1. nocleg w Maladze ; koniecznie zdjęcia wieczorne na deptaku
    Malaga właściwie jest mało ciekawa fotograficznie w ciągu dnia ; wieczorem jest odwrotnie
    rano, bladym świtem wyjazd do Granady [/QUOTE]

    Ponieważ wylot mamy o 6:20, to w Maladze mamy ostatni nocleg. Siłą rzeczy będziemy tam wieczorem.

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    2. Granada (must have) nawet 2 dni; koniecznie z noclegiem ; po południu- El Banuelo i dzielnica Albacin , wieczorne zdjęcia wzdłuż Rio Darro , ok. północy ORYGINALNE CYGAŃSKIE flamenco na Sacromonte , rano Generalife , Alcazaba i ew.Alhambra (jak starczy czasu) , przejazd do Kordoby
    Wszystkiego nie zobaczymy, bo było by tylko po jednym dniu na miasto. Zdecydowałem więc, że do Granady zrobimy osobną wycieczkę.

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    3. Kordoba (must have) ; przyjazd po południu ; nocleg --> koniecznie w Hostal Seneca (super klimatyczny rodzinny typowo andaluzyjski hotelik z cudownym patio ; dwa kroki od Mezqity) ; wieczorny spacer i focenie ; rano Mezqita, wyjazd do Sevilli

    4. Sevilla (must have) ; con.1 dz. ; obowiązkowo korrida ( jeśli będzie ) + obowiązkowo obiad w jednej z wielu knajpek wokół areny --> koniecznie trzeba zamówić miejscowy specjał : bycze jądra - tylko tu ,w Europie, można to zjeść i jak nie wiesz co jesz smakuje naprawdę świetnie - ........(trzeba nie wiedzieć co się zamawia); jadłem ten przysmak również w Am.Pd i tam nie było tak smacznie podane.....; następnie koniecznie Reales Alcazares ; dwa wieczory na focenie
    Dobrze, że moja żona nie czyta tego wątku. Zaproszę ją na kolację
    Na te miasta mamy 4 dni i 3 noclegi. Powinno wystarczyć.

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    5.Ronda (przejazdem)

    Podczas przejazdów pomiędzy powyższymi punktami jest sporo dobrego przydrożnego focenia;
    Tak jak wspominałem, lubię małe miasteczka, dlatego na te okolice przeznaczam cały dzień, łącznie z noclegiem w Zahara.

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    EDIT; wybrzeże można sobie swobodnie odpuścić ...... bryndza totalna ; jest 1000 piękniejszych linii brzegowych na świecie
    Ponieważ jadę z rodziną, to jednak kawałek morza muszę im pokazać. Mam dwa noclegi w hotelach z basenem blisko plaży. Pierwszy w Mijas, drugi pod Gibraltarem. Drugiego dnia zwiedzimy jednak Girbaltar i zobaczymy ocean.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  9. #19

    Domyślnie

    Malaga, Granada, Kordoba, Sewilla, Ronda i kawałek morza z rodziną w 7 dni i 6 nocy? Niby można, ale po co? No chyba, że czegoś nie rozumiem. To ma być wyjazd dla przyjemności czy za karę?

  10. #20

    Domyślnie

    Nie zrozumiałeś.
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 21-03-2015 o 01:48
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •