Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Yongnuo 565EX - ciągłe błyskanie po podłączeniu

    Dzisiaj moja lampa odmówiła współpracy, po podłączeniu pod stopkę aparatu ciągle, nieprzerwanie błyskała w trybie strobo, aż się rozładowywała - potem jeden pstryk działania i znowu to samo.

    Na koniec przy zdejmowaniu lampy kopnęła mnie prądem. Pomysły?

    Po podłączeniu np. pod wyzwalacz działa bez zarzutu, więc może to być pin od synchro...

  2. #2

    Domyślnie

    Zastanawia to "kopnięcie prądem". Sprawna lampa nie ma prawa potraktować użytkownika w ten sposób.
    Na początek trza by lampę rozebrać i posprawdzać czy wszystkie wiązki kablowe są ok.

  3. #3

    Domyślnie

    Sprawdzę, czy przypadkiem nie mam jeszcze na nią gwarancji.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Ocean_ Zobacz posta
    Sprawdzę, czy przypadkiem nie mam jeszcze na nią gwarancji.
    ...i sprawdź ją na innym body, bo może się okazać, że masz coś z gniazdem w aparacie, a lampa jest OK.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  5. #5

    Domyślnie

    W D700 to bardzo typowa usterka.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #6

    Domyślnie

    A z jakim aparatem współpracuje. Co oznacza że cię kopnęła? Jeżeli współpracuje z cyfrą to nie może kopać bo ona jest wyzwalana nisko napięciowo.

  7. #7

    Domyślnie

    D800. Dodam, że inne lampy (ale manualne) działają bez zrzutu.

    Kopnęła - objąłem lampę za "główny korpus" i poraził mnie całkiem poważnie prąd. Może coś konsensator jakiś?

  8. #8

    Domyślnie

    Kondensator, kondensator. Ale rzecz w tym że na elementach z którymi człowiek może mieć bezpośredni kontakt wysokie napięcie nie ma prawa się pojawić - przecież to są urządzenia w drugiej klasie ochronności.
    Skoro się jednak pojawiło, to lampa najprawdopodobniej ma gdzieś przebicie, w związku z czym radziłbym nie podłączać jej pod aparat do czasu zlokalizowania i usunięcia usterki.
    Ostatnio edytowane przez Obelix ; 16-03-2015 o 23:23

  9. #9

    Domyślnie

    Dokładnie jak napisał obelix. Jezeli jest na gwarancji to wysyłaj do serwisu. Nie podłączaj do aparatu bo go tylko uszkodzisz.

  10. #10

    Domyślnie

    troszeczkę poszeprałem i znalazłem - dokładnie tak wygląda mój problem
    https://www.youtube.com/watch?v=fx1SWK7HiAk

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •