Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie D7000 i dziwny problem z migawką przy krótkich czasach

    Witam.

    Parę miesięcy temu wysłałem swój aparat do serwisu - wymiana mechanizmu migawki (uszkodzona kurtyna). Naprawa była dość kosztowna i trwała bardzo długo (przy okazji prosiłem o usunięcie nadmiaru oleju, bo matryca była już nieźle "zachlapana"). Po powrocie aparatu z serwisu wydawało się, że wszystko jest porządku. Do czasu, gdy okazało się, że mechanizm nadal brudzi matrycę olejem. Najgorsze jednak odkryłem, gdy słoneczko trochę mocniej zaświeciło i chciałem zrobić zdjęcia w bardzo krótkich czasach. Okazało się, że przy czasach 1/5000, 1/6400, 1/8000 migawka i listki przysłony nie wracają do pozycji startowej. Trzeba jeszcze raz nacisnąć spust, by się zamknęły (sprawdzone na 3 różnych obiektywach, które nie sprawiają problemów z innym body). Co to może być?

    Nie bardzo wiem, co mam teraz robić. Wkrótce aparat będzie mi bardzo potrzebny (wyjazd i dwie bardzo ważne uroczystości rodzinne, oprócz tego praca), a obawiam się, że ewentualna naprawa ponownie przeciągnie się w czasie i po kilku wymianach "grzecznościowych" zdań z serwisem zostanę na lodzie (bez aparatu). Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że w kwietniu kończy mi się 6-miesięczna gwarancja poserwisowa. Zgłosiłem już sprawę za pośrednictwem formularza na stronie Nikona. Jakiś dość uprzejmy człowiek ubolewał nad tym co się stało i zalecił mi bezpośredni kontakt na mail serwisu. Opisałem tam swój problem i... zaczęło się "błyskawiczne" załatwianie sprawy - od paru dni czekam na jakąkolwiek odpowiedź.

    A pomyśleć, że jeszcze do niedawna myślałem, że wszystkie opowieści o bojach z serwisem Nikona są mocno przesadzone...

  2. #2

    Domyślnie

    Kiedy dokładnie wysyłałeś aparat? Nikon daje gwarancję na naprawę, a z tego, co opisujesz, to się pod reklamację załapuje.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  3. #3

    Domyślnie

    Jakoś na przełomie listopada i grudnia, na 99% 1-3 grudnia (2014)
    Tzn otrzymałem z powrotem w grudniu, wysyłałem pod koniec października

  4. #4

    Domyślnie

    Ślij do serwisu póki masz gwarancje na migawkę.
    To co opisujesz to problem z naciągiem migawki.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •