Close

Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 95
  1. #51

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Jestem od kilku dni szczęśliwym posiadaczem D750 i zgadzam się z tym so opisał Maciek N. Używam Nikonów do zdjęć i filmów. Do tej pory filmowałem D7100. Różnice techniczne są baaardzo duże, ale jedna mnie szczególnie zastanawia. W D7100 możliwy był wybór pomiędzy filmowaniem w trybie progresywnym i z przeplotem. W D750 pozostał tylko tryb progresywny. Różnice są widoczne przy odtwarzaniu dynamicznych scen na telewizorze, a szczególnie przy konwersji do DVD, a to dlatego, że telewizor lubi tylko przeplot bo tak jest skonstruowany. I tu mam pytanie do fachowców. Czy próbował ktoś konwersji filmu nagranego w trybie progresywnym do DVD i z jakim skutkiem, jak w takiej sytuacji pozbyć się "szatkowania" filmu. Poza tym D750 jest super.

  2. #52

    Domyślnie

    To jest logiczne żeby nagrywać zawsze progresywnie, a przeplot dodać dopiero na ostatnim etapie edycji jeśli ma to być do TV.
    Do progresywnego materiału zawsze dodasz przeplot ot tak. Natomiast usuwanie go wiąże się zawsze ze stratą jakości - nie ma powrotu. Między innymi dla tego MZ. nagrywanie materiału źródłowego z przeplotem jest bez sensu w dzisiejszych czasach.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    I tak z tego co mówisz, na TV nie oglądasz surówki tylko jakiś przekonwertowany format. Podczas renderu zaznacz, że ma być z przeplotem jeśli to jest Ci potrzebne i tyle. A przynajmniej pliki źródłowe nie będą popsute

  3. #53

    Domyślnie

    Z jednym się zgodzę, że przeplot można dodać ot tak. Zrobienie teledysku progresywnie nie stanowi problemu, ale zrobienie z tego DVD, ogólnie MPG2 czy MPG4, to już inna bajka. Nie zrobisz płyty bez przeplotu. Przy eksporcie do MPG2 lub MPG4 muszę dodać przeplot, i tu właśnie jest moje pytanie. Jak to zrobić i czy jest to w ogóle możliwe, aby z formatu progresywnego uzyskać poprawny obraz na DVD czy BR. Paweł, jeżeli znasz tajniki takiej konwersji, to bardzo Cię proszę zdradź je na tym forum.

  4. #54

    Domyślnie

    Dodam jeszcze bo może ma to wpływ, że obrabiam filmy w programie Edius 6,5. Próbowałem różnych ustawień i nadal klatkuje.

  5. #55

    Domyślnie

    Witam, po przeczytaniu tego topicu zamówiłem dzisiaj sobie d750 właśnie w celu filmowania imprez/wesel oraz fotografowania jako drugi fotograf u boki mojej żony
    Pozostaje kwestia obiektywu na początek... Zona posiada Nikkora 28mm 1.8, 50mm 1.8 i 85mm 1.8 więc będę mógł od niej coś tam pożyczać, ale myślę żeby na początek kupić sobie jakąś 35, co myślicie? na oku mam 3 wersje i nie wiem która wybrac, pomożecie?
    http://www.ceneo.pl/65741 Nikkor AF 35mm f/2D 1319zł
    http://www.ceneo.pl/28810954 Nikkor A fS fX 35mm f/1.8G ED 2000zł
    http://www.ceneo.pl/32696935 Sigma A 35mm f/1.4 DG HSM Nikon 3070zł
    czy może uważacie ze taki obiektyw na początek to błąd i powinienem się zastanowić nad czyms innym? czy brak stabilizacji obrazu nie przekreśla tych propozycji?
    Ostatnio edytowane przez jet ; 12-02-2016 o 23:35

  6. #56

    Domyślnie

    Nie znam tego konkretnego programu, używam Aftera i Premiera. Zastanawiam się, co w ogóle może tu mieć wpływ. Na pewno na brak płynności może wpłynąć niewłaściwy framerate, w TV i DVD potrzeba 25fps.
    Na pewno również sama konwersja FPS może zwalić płynność, jeśli zamieniamy inaczej niż wielokrotność (np z 50 na 25 jest super, z 24 lub 30 na 25 - problem).
    Jeszcze można by sprawdzić w programie, czy właściwie interpretuje pliki źródłowe pod kątem przeplotu jako progressive (w Adobe to jest opcja "interpret footage').
    U mnie sam przeplot wystarczy ustawić podczas finalnego renderu na górny (upper field first) i to wszystko, przeplot jest.

    Już nic więcej co mogło by tu mieć znaczenie nie przychodzi mi do głowy.

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jet Zobacz posta
    czy brak stabilizacji obrazu nie przekreśla tych propozycji?
    Ja używam do filmowania obiektywów ze stabilizacją. Głównie 16-35 F4 VR i 70-200 VR f2.8. Wyjątkiem jest slidekamera. Tu najlepiej sprawdzi się 50mm f1.4
    D500 będzie miał wbudowaną stabilizację w body. Wówczas każdy obiektyw będzie dobry.

  8. #58

    Domyślnie

    W zasadzie co nie przypniesz będzie dobre pod warunkiem, że wiesz co chcesz uzyskać. Konieczny jednak jest stabilizator, statyw i slider, że nie wspomnę o wysięgniku. Ja używam od 8mm do 70-200. Filmując np. D7100 zakładałem Samyanga 8mm (czyli 12mm) i bez problemu robiłem to z ręki. Oczywiście przysłona na poziomie 5,6 i wszystko ostre. Podobnie z Sigmą 17-50/2,8 ale już ze stabilizacją i bez szaleństwa. Do dynamicznych ujęć konieczny jest stabilizator i to nie taki za 600zł, którego nie można wyważyć. Rewelacyjnie wychodzą ujęcia ze slidera z obiektywem np. 90/2,8 makro Tamrona, którego ja używam. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Wgłębiam się w filmowanie D750-tką i po przeleceniu możliwych ustawień chyba udało mi się znaleźć odpowiednie do konwersji progressiv na przeplot.

  9. #59

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi polecicie jakis dobry stabilizator?

  10. #60

Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •