Close

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 95
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    W 1Dx mk II DAF działa zarówno w 4k/60p jak i w 1080/120p
    Jeżeli masz ochotę, to zobacz jak to działa w naszym teście 1Dx mk II:
    Obejrzałem wasz test. Po seansie pomyślałem sobie: boshhhhh, jaki ten Nikon jest biedny w trybie filmowania

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Maciej, sam nie używałem, ale jak kupisz to daj znać czy warto.
    Po pirwszym zleceniu z wizjerem Viewfinder GGS SWIVI S2 postanowiłem podzielić się spostrzeżeniami.

    Generalnie nie mam zastrzeżeń do samego wizjera. Dobrze wykonany. Niestety mam spore wątpliwości czy do ekranu D750 powinno się cokolwiek przyklejać.
    Chodzi o to że każdy wizjer jest zbyt ciężki żeby mechanizm otwierania ekranu działał poprawnie. Komfort pracy znacznie spada. Ocena ostrości trochę się poprawia, ale nie tak jak się spodziewałem.
    Rozdzielczość ekranu jest ograniczona i powiększenie 3x nie daje takich efektów jak przy zewnętrznym monitorze.
    Po zdjęciu wizjera pozostaje na monitorze przyklejona szybka w której wszystko się odbija. To także zmniejsza komfort pracy gdy nie korzystamy z wizjera.
    Raczej nie polecam tego wizjera do D750.

  3. #83

    Domyślnie

    Cześć wszystkim ! Mam Pytanie do wszystkich filmowców d750 od niedawna, którego i ja jestem posiadaczem. Do momentu zakupu byłem podekscytowany jego zakupem, ale niestety po zakupieniu i nagraniu video przeżyłem spore rozczarowanie jakością filmów. Niewiem, czy to przez monitor o rozdzielczości 5k którego używam, czy moze przez zakupiony obiektyw nikkora(używany) 24-70mm f2.8( zdjęcia wychodzą ładne), czy przez ustawienia, czy to moze wada aparatu. Otóż spodziewałem sie super jakości, gdzie obraz bedzie ostry i krystaliczny, natomiast jest jakby zamglony, nie ostry, i noe mówię tu o szumach ISO czy cos, szczerze to chyba nagrany dobrym smartphonem lepiej wyglada. Doradźcie co moze byc nie tak, próbowałem zmieniać i edytować profil obrazu no i moze troszkę lepiej, ale jednak tez szału nie ma. Jestem rozczarowany bo sprzęt sporo kosztował i oczekiwałem znacznie więcej. Z góry dzięki za porady

  4. #84

    Domyślnie

    z tego co piszesz wychodzi że to obiektyw. W tym temacie umieszczałem kilka linków do moich filmów z D750. Możesz porównać. Osobiście jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu. Używam głównie Nikonów 16-35 f.4, 50mm f1.4, 85mm f1.8 i Sigmę 70-200 f2.8

  5. #85

    Domyślnie Jak poprawnie korzystać ze slow motion w D750?

    Witam wszystkich!To mój pierwszy wpis na tym forum.
    Szukałem odpowiedzi na mój problem ale nie doczytałem się jego rozwiązania we wcześniejszych wypowiedziach.

    Wcześniej pracowałem na Lumix gh4, teraz przerzuciłem się na nikona d750.
    W lumixie ustaiwienia klatek odbywały się w menu i po nagraniu od razu był podgląd w slow motion. Żeby motować materiał wystarczyło go wrzucić do okna programu.
    W d750 ustawiam 1080p i 60 fps i odtwarza mi się w naturalnej prędkości.. Gdy importuję materiał do Premiera CC widzę że ma 60 fps ale również odtwarza się w normalnym tempie.

    Proszę, powiedzcie co robię nie tak!

  6. #86

    Domyślnie

    W Premiere domyślnie masz normalną prędkość odtwarzania. Żeby spowolnić lub przyśpieszyć ujęcie, musisz to zdefiniować dla zadanego fragmentu timeline.
    60fps po prostu pozwala na płynniejsze slow motion. Ale nie definiuje tego a priori. Po prostu masz jeszcze płynniejszy ruch przy normalnej prędkości odtwarzania.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #87

    Domyślnie

    Rozumiem, dziękuję!

  8. #88

    Domyślnie

    Może jeszcze ktoś obserwuje ten wątek? ... Chciałbym poradzić się u kolegów, jako być może przyszły użytkownik d750. Wyczytałem, że największa możliwa długość klipu video to 30 min. I co dalej? Czy trzeba wtedy ponownie wdusić START, czy dalej jest kontynuowane nagranie do nowego pliku. Domyślam się, że nagrywa do nowego, ale czy robi to BEZ GUBIENIA KLATEK? Mam przykre doświadczenia z innymi sprzętami, a czasami potrzebuję nagrywania non-stop ponad 30 min i bez gubienia klatek.

  9. #89

    Domyślnie

    29.59 dla jakości normal i
    19.59 dla jakkości high

    Tak, trzeba od nowa wciśnąć przycisk nagrywania i oczywiscie w czasie od wylaczenia i do ponownego wlaczenia nagrywania tracimy cenne sekundy, a przy tym material.
    Dlatego tego trzeba wyrobic w sobie nawyt wylaczania i wlaczania w odpowiednim momencie. Odpada wiec nagrywanie "longiem" lub "zostawie tu kamere i niech sobie nagrywa".
    Bo to przerywanie to nie to samo co dzielenie plikow np. po 4GB ze wzgledu na ograniczenia systemu plikow.
    Ostatnio edytowane przez docxxx ; 02-03-2018 o 11:13

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    29.59 dla jakości normal i
    19.59 dla jakkości high

    Tak, trzeba od nowa wciśnąć przycisk nagrywania i oczywiscie w czasie od wylaczenia i do ponownego wlaczenia nagrywania tracimy cenne sekundy, a przy tym material.
    Dlatego tego trzeba wyrobic w sobie nawyt wylaczania i wlaczania w odpowiednim momencie. Odpada wiec nagrywanie "longiem" lub "zostawie tu kamere i niech sobie nagrywa".
    Bo to przerywanie to nie to samo co dzielenie plikow np. po 4GB ze wzgledu na ograniczenia systemu plikow.
    Dzięki za szybką podpowiedź. Trochę mnie zmartwiłeś, ale może warto zmienić nawyki.

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •