Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 95
  1. #1

    Domyślnie Merytorycznie na temat filmowania D750

    Od kilku dni mam przyjemność testować D750 i myślę że taki temat jest tu potrzebny aby wycisnąć maksymalną jakość obrazu i dźwięku z tego body.
    Pochwalę się kilkoma spostrzeżeniami które odróżniają ten model np. od D800. Zaznaczę że nie testowałem go jeszcze w terenie.
    1. posiada osobne menu dla filmu. Dzięki czemu łatwiej znajdziemy potrzebne ustawienia.
    2. ISO. To co uzyskiwałem w modelu D800 na iso 2500 teraz jest na poziomie 5000. Piszę o obrazie praktycznie bez zauważalnego szumu.
    3. 1080 60p/50p to coś czego brakowało w D800 i przyznam że jakość z takim ustawieniem jest powalająca.
    4. Monitor nie dość że odchylany to znacząco łatwiej ustawić na nim ostrość niż na D800. Wedle mojej oceny nie ma potrzeby używania dodatkowego monitora dla ustawienia ostrości.
    5. Dźwięk. Tu też miłe zaskoczenie. Nawet bez dodatkowego mikrofonu szum jest znacząco niższy niż w D800 choć nadal nie tak czysty jak w kamerach.

    To były plusy, teraz rozczarowania:
    1. 1080 25p to nadal migotanie przy panoramie choć może trochę znośniejsze. W Canonie tego nie zauważam.
    2. AF to nadal bezużyteczny, pulsujący dodatek.
    Wieczorem dalsze spostrzeżenia...
    Ostatnio edytowane przez Maciek N ; 08-03-2015 o 15:51

  2. #2

    Domyślnie

    Zauważyłem 3 nowe funkcje.
    1. elektroniczne ,,manualne" sterowanie przesłoną. Jest bardziej płynne (nie widać przeskoków) lecz mało użyteczne ponieważ chodzi wolno, z pewnym opóźnieniem co uniemożliwia szybką reakcję w niespodziewanej sytuacji. Może być przydatne przy drobnej korekcji obrazu jednak w reportażu przy częstej zmianie warunków oświetleniowych radzę wyłączyć.
    2. automatyczne sterowanie iso. Co prawda jest znane z innych modeli jednak w tym wypadku chodzi płynnie! Reakcje rozjaśniania i ściemniania obrazu zbliżone do kamer. Brawo!
    3. Jeszcze wrócę do dźwięku. Pojawiły się 2 opcje ,,wide" i ,,voice" Używają drugiej opcji poziom szumów w cichym pomieszczeniu ulega znaczącej redukcji. ,,Wide" podejrzewam lepiej się sprawdzi na głośnej sali.
    Przy otwieranym monitorze pojawił się przycisk z literką ,,i" Jeśli użyjemy go w trakcie podglądu video to włącza się (w części obrazu) podręczne menu w którym są najważniejsze ustawienia wideo. Bardzo dobre rozwiązanie! Coraz bardziej jestem przekonany że ta puszka została stworzona głównie dla filmowców

  3. #3

    Domyślnie

    A korzystasz z "zebry"? To chyba też nowość jeśli chodzi o filmowanie Nikonami.
    lustra-brak

  4. #4

    Domyślnie

    Jest zebra, ale przyzwyczaiłem się oceniać obraz bez niej Może się przydać w silnym słońcu...

  5. #5

    Domyślnie

    Moje ostatnie testy skupiły się na uzyskaniu względnie dobrego dźwięku. Odwiedziłem kilka sklepów, przetestowałem kilka mikrofonów. Wszędzie panuje opinia że to wszystko pic na wodę i z lustrzanki dźwięk zawsze będzie do d...y
    Jeśli chodzi i sam mikrofon to najbardziej obiecujący okazał się Rode Stereo VideoMic Pro.
    Efektu takiego jak z kamer z panelem XLR może nie uzyskałem ale śmiało mogę napisać że jest nieźle.
    Na początek chciałem uzyskać czysty (bez szumów) Dźwięk w pomieszczeniach. Okazuje się że jest to możliwe.
    1. W mikrofonie ustawiamy wzmocnienie na +20.
    2 W menu D750 czułość mikrofonu na 10
    3. Zakres głosowy na ,,voice"
    4 Aby dobrze słyszeć w słuchawkach efekty naszej pracy, głośność należy ustawić na 20-25 w zależności od słuchawek.
    W większości wypadków nagrań w domach takie ustawienia powinny zdać egzamin.
    Uwaga na przestery! Jeśli poziom dźwięku wchodzi na kolor żółty to jest już ryzyko przesterów.
    Niestety przy tak dużym wzmocnieniu mikrofonu jest słyszalna praca aparatu. np. AF, lub dotyk do body. Jak nic nie ruszamy to jest czysto.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja czekam aż zostanie wprowadzona możliwość konfigurowania automatycznego wzmocnienia mikrofonu, gdzie ustalam maksymalne wzmocnienie, a automat reaguje jedynie jego obniżaniem w przypadku mocniejszego sygnału. Dzięki dobremu algorytmowi dałoby się używać automatu eliminującego przesterowania, a który niepotrzebnie nie wzmacniałby szumu i zbędnych cichych dźwięków.

  7. #7

    Domyślnie

    raczej to nie pojawi się wraz z nowym oprogramowaniem w D750 więc trzeba sobie jakoś radzić.
    Manualne sterowanie nie jest tak kłopotliwe jak by się wydawało. Stosuje je z powodzeniem w kamerach. Nie mam zaufania do automatów. Jeśli chodzi o wesela to mam 2 ustalone poziomy. Jeden to przygotowania i kościół a drugi to sala balowa. Nigdy nie miałem kłopotów z końcowym efektem.
    Najważniejsze że poziom dźwięku wyświetla się na monitorze i że można go korygować w trakcie nagrywania. To już prawie jak w kamerach

  8. #8

    Domyślnie

    Ależ bym dużo dał za peaking w d750, albo choć funkcjonalny ,,zoom'' środkowym w czasie nagrania

  9. #9

    Domyślnie Mikrofon Sennheiser ME 66

    Witam od kilkunastu dni jestem posiadaczem D-750.Mam pytanie odnośnie mikrofonu kierunkowego Sennheiser ME 66,czy ktoś próbował podłączyć ten mikrofon do D-750 przez jack 3.5mm z zasilaniem bateryjkowym.

  10. #10

    Domyślnie

    Kupiłem właśnie D750 i wszystko pięknie, tylko zaczynam już odkrywać dziwne rzeczy jeśli chodzi o filmowanie.
    Kręcenie używając automatyki ekspozycji (tryb A) zostało mocno poprawione względem D800 i D610 - zmiana jasności jest przyjemnie płynna, ale jest kilka dziwnych rzeczy:
    1. Poza trybem M nie ma możliwości wyłączenia Auto ISO (można ograniczyć zakres ale i tak da niższe wartości w razie potrzeby).
    2. Używając blokady ekspozycji, jak puścimy przycisk, ekspozycja skacze do właściwej, zamiast płynnie przejść, jak przy ciągłej pracy.

    To kilka uwag na szybko, porównam to jeszcze z D810

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •