Close

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 95 z 95
  1. #91

    Domyślnie

    Jak jeszcze nie wdepnąłeś w Nikona, albo jeśli nawet, ale nie masz rozbudowanej szklarni Nikona i chcesz tylko filmować, to ja odradzam ten system.

  2. #92

    Domyślnie

    Właściwie to wychodzę z filmowania, nowych zleceń nie szukam, zostało mi tylko kilka cyklicznych imprez rocznie. Natomiast szukam pierwszej lustrzanki full frame w tym przedziale cenowym. Z możliwością okazjonalnego filmowania w jakości zapisu, za którą nie wstyd wziąć wynagrodzenie (4K nie wymagane). Może Canon 6D Mark II? Zbiera mniej gwiazdek w opiniach

    To co byś mi poradził w świetle tych kryteriów?

  3. #93

    Domyślnie

    Gdyby nie szklarnia i zdjęcia, to Nikon nie bo:

    1. Za maly bitrate, choć fullframe nadrabia jakością na wysokich czulosciach
    2. brak 4K/60fps (może ktoś nie potrzebować tej rozdzielosci, ale mamy swietny zapas do kadrowania)
    3. Brak focus peakingu (D850 ma, ale tylko w FHD)
    4. Nieużywalny autofocus


    Dlatego też uważam, że do wideo Nikon jest średni i zostaje w tyle za pozostalymi, a z drugiej strony jest to najlepsza puszka do foto + video.
    Nie ma drugiej takiej puszki, ktora ma takie wysokie czulosci do zdjec, tak elastyczne rawy i AF.

    Canona nigdy nie mialem i sie nie wypowiem.

  4. #94

    Domyślnie

    Cześć!

    Chciałbym rozpocząć przygodę z filmowaniem, mam już D750, chciałbym rozpocząć przygodę z filmowaniem, potrzebuję ogniskowej 24 mm do ujęć z ręki, rozważam następujące warianty.

    - Stałka sigmy (Sigma 24mm f/1.8 EX - mam możliwość kupna po okazyjnej cenie i się zastanawiam - czy to duży kompromis w porównaniu z 24 MM 1.4 ART? Przez brak stabilizacji w body pewnie do filmów potrzebny byłby stabilizator - np. taki http://feiyu-tech.pl/a2000

    - Zoom Sigmy 24-70 MM 2.8 ze stabilizacją.

    Która z tych opcji lepiej się sprawi do ujęć z ręki?

    pozdrawiam
    D3100, N35 1,8 G, YN-460 II, SB-910

  5. #95

    Domyślnie

    Bardzo waznym czynnikiem jest to, czy bedziesz chcial uzywac manualnie AF, tzn. krecic z reki z followfocusem (bo AF LV w Nikonie nie nadaje sie do niczego).
    A poza tym, wedlug mnie najbardziej uniwersalnym obiektywem do krecenia jest Nikkor 24-120 f4. Tym szklem idzie sfilmowac kazda impreze.

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •