Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 95
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    z rzeczy które mogę upubliczniać to na razie nie mam.
    Macku swietne filmiki, scenariusz, ale tez WB na co szczegolnie zwracałem uwagę , gratuluje, chce sie ogladac takiego " Kotleta " pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Dziękuję. Dodam że BW zawsze na auto. Nie wiem dlaczego ale w filmie jest znacznie lepiej z kolorami niż przy zdjęciach.

  3. #23

    Domyślnie

    Koledzy, podpowiedzcie mi jak sobie radzicie z łapaniem ostrości przez obiektyw? Czy tylko ręcznie, czy automat? Jeśli automat to jakie nastawy? Wstępnie potrenowałem filmowanie, ale bardzo krótko. Mam nadzieję w przyszłości pokręcić wesela czy teledyski jak Maciek N Czy na salach weselnych doświetlacie czymś? jakiś panel led, coś?
    Maciek, czy za miast ww. mikrofonu zewnętrznego nie myślałeś o rejestratorze?

  4. #24

    Domyślnie

    OSTROŚĆ tylko ręcznie. Filmując z małą GO ustawiasz ostrość w trakcie filmowania. Filmując szerokim kontem przymykasz w miarę możliwości przesłonę i ustawiasz ostrość na zamierzoną odległość. W trakcie filmowania starasz się filmować w tej odległości. Jeśli chcesz naprawdę skuteczny AF to zainteresuj się lustrzankami SONY.
    DŹWIĘK
    Używam mikrofonu zewnętrznego + zestaw bezprzewodowy. Spinam to w jeden przewód i podpinam do D750. W efekcie mam 2 niezależne kanały. Jeden to mikrofon zewnętrzny a drugi to zestaw bezprzewodowy podpięty do miksera lub mikrofon typu klips. Nie ma problemu z synchronizacją. Nie ma problemu z przesterami. Sterowanie kanałami jest ograniczone. Oba kanały można wysterować z poziomu lustrzanki. Wyrównanie kanałów odbywa się na przełącznikach mikrofonu i w sterowaniu zestawem bezprzewodowym. Czasem nie da się uzyskać idealnie równych poziomów i trzeba zrobić korektę w postprodukcji.
    Generalnie to się sprawdza. Zrobiłem w ten sposób cały sezon ślubny i kilka zleceń firmowych.
    Dlaczego zestaw bezprzewodowy a nie rejestrator? Głównym powodem jest to że w trakcie filmowania masz pełną kontrolę i możesz tym dźwiękiem sterować. Do D750 możesz podpiąć słuchawki, do tego wyświetla Ci się poziom na monitorze.
    O jakości Dźwięku z rejestratora dowiadujesz się po nagraniu. Dla mnie jest to nie do przyjęcia ale wielu filmowców stosuje to rozwiązanie z powodzeniem.
    OŚWIETLENIE
    Sale balowe zazwyczaj nie mają oświetlenia sprzyjającemu filmowaniu. Zawodowcy stwarzają sobie warunki sami. Oznacza to że trzeba mieć trochę doświadczenia i kilka rodzajów oświetlenia. Stosujesz je w zależności od potrzeb.
    Jest osobny temat więc nie będę się powtarzał http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=262925
    Powodzenia

  5. #25

    Domyślnie

    Dzięki, już trochę więcej doczytałem m.in. Twoich postów w innych tematach. A powiedz mi jeszcze, bo trochę testowałem ręcznie ostrość i chyba nie mam wprawy... za nim trafię, to mam nieostrość, czy to kwestia praktyki i ćwiczeń? Czy po prostu potem się to wycina? Bo jak statyczne ujęcia przy stołach, to ok, ale jakieś najazdy, to co? trzymasz się po prostu jak cyrkiel jednej odległości od tańczących? Zazwyczaj jednak się ruszają

  6. #26

    Domyślnie

    przypuszczam że nie masz szkła o szerokim koncie. Czym szersze tym mniejsze ryzyko że że będzie nieostro. Jeśli do tego przymkniesz przesłonę do 5-8 to już prawie wszystko masz ostre
    Oczywiście trzeba mieć trochę wprawy, ale w ogólnym zarysie działa to tak jak piszę. Szerokim można szaleć ustawiając na samym początku odległość. Na stałkach lub tele trzeba się bawić ostrością. Czy to wytniesz czy uznasz za zamierzony efekt zależy od Ciebie i twojej wizji.
    Ostatnio edytowane przez Maciek N ; 26-10-2015 o 22:35 Powód: uzupełnienie

  7. #27

    Domyślnie

    Fakt, próbowałem na stałce 50 mm i na zoomie 16-85. Spróbuję zatem wziąć jeszcze raz zoom i popróbować na 16. Dzięki

  8. #28

    Domyślnie

    Witam. Nabyłem przed kilkoma tygodniami D810 i w ramach sprawdzania korpusu czy wszystko działa sprawdziłem czy nagrywa filmy. Podobnie postąpiłem kiedyś, gdy nabyłem D300s stwierdzając ,że kręci filmy i na tym się skończyła moja przygoda z filmem. Filmy z D300s niestety nie były najlepszej jakości.
    Postępując zgodnie z instrukcją obsługi D810 nakręciłem kilka filmików stwierdziłem, że jakość zdjęć jest o niebo lepsza od D300s i watro by się tym zająć.
    Niestety nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia.
    -po pierwsze nie wiem dlaczego nagrany filmik źle się odtwarza w VIEW NX 2 tzn. troczę "szarpie". (Obiektyw N60/2,8D).
    - przy prowadzeniu korpusu na statywie wyraźnie odczuwa się moment kolejnego przesunięcia.
    Może ktoś coś podpowie.
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  9. #29

    Domyślnie

    Podejrzewam że masz statyw z głowicą która nie daje płynnych ruchów w pionie lub poziomie. Jeśli chodzi o szarpany podgląd to ustaw większą ilość klatek na sekundę np. 50 lub 60 i będzie ok
    Mam jeszcze prośbę. Sprawdź w swoim body czy jest możliwość podglądu (zbliżenia) w trakcie filmowania. Chodzi o przycisk po prawej stronie ekranu LCD. Znajduje się wybierak wielofunkcyjny. Na samym środku wybieraka jest przycisk.

  10. #30

    Domyślnie

    Maciek, jakiej glowicy uzywasz do panningu? Mam niezłą Manfrotto MVH500AH, ale apetyt rosnie w miare jedzenia i widze, ze nie jest super precyzyjna.
    Wkurzaja mnie te (delikatne) przeskoki przy poziomej pracy. Tzn. moze nie przeskoki, ale widac prace rak, oddechu itd. Rozumiesz?

    Kupilem sobie nawet to poniżej, ale nie zawsze mam czas na odkrecanie/przykrecanie sprzetu. No i udzig na pewno grubo ponizej body + 70-200.


Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •