Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 95
  1. #11

    Domyślnie

    Cofam moją wypowiedź na temat nieprzydatności (elektrycznej, manualnej) przesłony. To jednak bardzo pożyteczna funkcja szczególnie gdy pracujemy w jednym pomieszczeniu i potrzebne są płynne niewielkie korekty związane z przemieszczaniem się lub stopniową zmianą natężenia światła.
    W przypadku ślubów dzieje się tak np. gdy młodzi wchodzą do kościoła i przechodzą z bardzo jasnego wejścia do ciemnego kościoła. Podobnie na sali balowej gdzie przemieszczając się musimy co jakiś czas korygować przesłonę nie przerywając nagrania. Sprawdziłem tą funkcję podczas nagrywania koncertu. Tu było trochę trudniej np. gdy trzeba było zrobić przejazd ze sceny na ludzi ale w większości wypadków ta funkcja zdaje egzamin.

  2. #12

    Domyślnie

    Też uważam, że to świetna opcja. Mam jednak problem z używaniem do tego przycisków z przodu korpusu D750, bo nie potrafię w wygodny sposób korzystać z dolnego przycisku Fn przy sposobie w jaki trzymam aparat. Jakoś to nowe umiejscowienie przycisków przy bagnecie D750 mi nie pasuje
    Dobrze, że w przeciwieństwie do D810 dodali też możliwość sterowania przysłoną przy pomocy tylnego wybieraka - świetna opcja, tyle że trzeba tą funkcję włączać za każdym razem jak się uruchomi aparat i nawet zapisanie wszystkich ustawień pod U1 czy U2 tego nie zachowuje.

  3. #13

  4. #14

    Domyślnie

    A miałem właśnie prosić, żebyś podał jakiś link do swoich filmów. Dzięki. Filmik przyjemny. Obrazek również. Chodzi mi po głowie ta 750-tka. Pomyślę.
    Pozdrawiam
    Zbyszek www.wideo-art.pl
    D7100 | D5200 | 80-200 | 17-55 | 18-105 | 85 1.8 | 35 1.8 | Sigma 15 2.8 |

  5. #15

    Domyślnie

    Żeby sprawa była jasna to napiszę że D800 czy D610 obraz będzie podobny. Różnica jest w tym że:
    - D750 lepiej się sprawdzi w trudnych warunkach (większe iso)
    - D750 ma 60p co przydaje się w spowolnieniach.
    - D750 posiada odchylany ekranik który ułatwia pracę i ,,nie upokarza" przy nietypowych ujęciach.
    Tego wszystkiego brakuje innym modelom Nikona a jest bardzo pomocne w pracy operatora.
    Jedynie D810 ma 60p i pewnie D4.

  6. #16

    Domyślnie

    Podzielam zachwyt Maćka N - jestem użytkownikiem D750 od niedawna, mam za sobą kilka imprez z tym sprzętem i powiem że D800 którego mam też i chyba będę się go pozbywał jak raz zobaczyłem jak nagrywa D750 to D800 odłożyłem na półkę i tak już sobie leży.
    Nie wszystko wyglada tak, jak widzi to aparat
    Michalski

  7. #17

    Domyślnie

    Maćku N czy pozostałe teledyski "More from Błysk" po zakończeniu zamieszczonego filmu to też D750?

  8. #18

    Domyślnie

    Nie, to w większości był D800, czasem Canon Mark II

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    Nie, to w większości był D800, czasem Canon Mark II
    Masz może jeszcze coś wykonane D750.

  10. #20

    Domyślnie

    z rzeczy które mogę upubliczniać to na razie nie mam.

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •