Close

Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 171
  1. #31

    Domyślnie

    Dla mnie jeden i drugi to bardzo dobry aparat. Oba aparaty są warte uwagi i jeśli są w odpowiednich rękach to można nimi wiele zdziałać, nie mówię tylko o hobby, bo d600 można spokojnie zarabiać np. na poziomie fotografii ślubnej, portretowej i innnych pokrewnych, jak i również d750. Duża rolę grają umiejętności, aparat to narzędzie które powinno się znać i wiedzieć jak umiejętnie obsługiwać, a te modele dają dużo możliwości

    Przy zakupie tych modeli kierujecie się budżetem, jak ktoś ma mniej pieniążków to brać spokojnie D600 I dorzucić sobie do jakiegoś szkła. Jeżeli wiecej kaski to d750
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 14-06-2015 o 10:23

  2. #32

    Domyślnie

    Kupując nowe, to nie koniecznie przepaść.
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stanseba Zobacz posta
    AF szybszy i pewniejszy ma D750. Obrazek identyczny z obu puszek.
    Dokładnie, lepiej bym tego nie ujął. I właśnie w fotografii ślubnej ten AF w ciemnościach robi dużą różnicę. Co do obrazka, wydaje mi się, że D750 lepiej sobie radzi na iso 12800- co często się może przydać, szczególnie przy wieczornej reporterce.
    d600 | d7000 | 50 1.4 | 85 2.0 ais| 35 1.8 | sb-910

  4. #34

    Domyślnie

    Rozumiem, że dla osoby która zasmakowała w pełnej klatce i szuka puszki Nikona do amatorskiego fotografowania ptaków to d750 będzie dobrym wyborem? Czy ktoś używa tego body do takich celów... bo wszędzie czytam tylko o ślubach....

    Pozdrawiam

  5. #35
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale pamiętaj że masz obecnie D500 czyli crop z super ISO i do ptaszków ogniskowe zdecydowanie lepsze.

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FotoJeronimo Zobacz posta
    Rozumiem, że dla osoby która zasmakowała w pełnej klatce i szuka puszki Nikona do amatorskiego fotografowania ptaków to d750 będzie dobrym wyborem? Czy ktoś używa tego body do takich celów... bo wszędzie czytam tylko o ślubach....

    Pozdrawiam
    Kwestia szkieł jakie posiadasz...

  7. #37

    Domyślnie

    No właśnie trochę poczytałem i obejrzałem filmów na youtube o d750 i mógłbym powiedzieć że to chyba pucha dla mnie (aktualnie przesiadam się z Canona i nie mam wogle body Nikona).

    Fotografując amatorsko ptaszki w zasadzie do innych zdjęć też się używa taki aparat. Jak już wcześniej wspominałem ten kto zasmakował w pełnej klatce nie chce wracać do cropa.

    Najbardziej zastanawia mnie jak wygląda głębia ostrości przy pełnej klatce dla ogniskowej 600mm (bo chciałbym kupić Tamrona 150-600mm). Boje się, że zrobię z bliska zdjęcia małego ptaszka i jego dziób będzie ostry, a tyłek już rozmazany....

    - - - - kolejny post - - - - - -

    nie posiadam aktualnie nic, ani body ani szkła
    Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FotoJeronimo Zobacz posta
    .......

    Najbardziej zastanawia mnie jak wygląda głębia ostrości przy pełnej klatce dla ogniskowej 600mm (bo chciałbym kupić Tamrona 150-600mm). Boje się, że zrobię z bliska zdjęcia małego ptaszka i jego dziób będzie ostry, a tyłek już rozmazany....
    może to będzie trochę pomocne... http://accord-foto.pl/index.php?artykul=280

  9. #39

    Domyślnie

    @FotoJeronimo jeżeli zamierzasz skoncentrować się na fotografowaniu ptaków to jednak wydaje się, że znacznie lepszym wyborem będzie D500 niż D750 a cena podobna. Temat obiektywów i body do fotografii ptaków chyba najszerzej na naszym forum opisuje z własnego doświadczenia kolega @raftik. Na forum znajdziesz na przestrzeni kilku lat jego opisy skuteczności body do tego tematu od D300 poprzez D7100, D7200, D750, do D500. Nie będę się więc rozpisywał, dlaczego taki wybór, ale najkrócej można powiedzieć tak: jakość obrazka podobna, jakość AF zdecydowanie lepsza w D500, w D500 ogniskowa za darmo 1,5x dłuższa, a do pierza wiadomo niema za długiej ogniskowej.

  10. #40

    Domyślnie

    jakość obrazka podobna,
    Mnie zastanawia to, nie wiem jak inni, ale ja widzę spore różnice w obrazowaniu, między aparatami FX a DX

Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •